nici o zi fara o groapa in Arad - Alooo Primaria ! Se aude ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by bubu_vasile View Post
    wizard: inseamna ca suntem vecini trec aproape zilnic prin fantana aia de pe semanatorilor. eu stau langa scoala. am pozat si eu ieri groapa, dar nu mi-a placut cum au iesit pozele asa ca o sa ma duc si o sa ma "implant" cu loganu' in ea si o sa ii fac poza asa.
    se poate bubu_vasile, eu stau chiar in capat la strada aia, la blocurile alea care sunt pe abrud la capatul acelei strazi
    PS:grassu si eu cand vin seara de la servici zilnic trec pe strada cu groapa aia,pentru ca pe acolo vin acasa
    sigpic

    Comment


    • #17
      nasol cu drumurile astea de KKT !!! mai ales pt.cei cu spoilere si masini joase...
      sigpic

      Comment


      • #18
        Originally posted by ar55ham View Post
        nasol cu drumurile astea de KKT !!! mai ales pt.cei cu spoilere si masini joase...
        banuiesc ca te referi si la tine
        intradevar, asta e si motivul pentru care am renuntat la ai mai pune "fuste" ... am vazut vreo 2-3 masini cu pragurile sparte rau si cand ma gandesc ca alea or si costat ceva ....
        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

        Comment


        • #19
          Cele mai ''frumoase'' gropi cred ca sunt in Gradiste...ma rog, n-am umblat pe toate drumurile din Arad.
          Cand o iau pe strazi laturalnice, pe anumite portiuni nici macar pe tr 1 nu pot trece...trebuie lucrat si cu ambreajul.

          Comment


          • #20
            Originally posted by bubu_vasile View Post
            banuiesc ca te referi si la tine
            intradevar, asta e si motivul pentru care am renuntat la ai mai pune "fuste" ... am vazut vreo 2-3 masini cu pragurile sparte rau si cand ma gandesc ca alea or si costat ceva ....
            odata am patit-o cu bara spate,dar s-a reparat frumos. ce as fi putut face,sa ma duc la Primaru ala si sa-i spun sa mi-l repare?) in rest...trebuie avut grija si totul o fi bine..
            sigpic

            Comment


            • #21
              Am revenit cu detalii. La a doua intalnire a loganistilor din Arad, am facut iar cunostinta cu craterul din zona de bastina a lui @bubu_vasile...
              Insa de data asta nu a mai scapat, si l-am pozat in toata splendoarea lui (a creterului). Pacat ca bubu era sa-si lase acolo spoilerul si planetara...

              V-am exemplificat si povestea cu liniile de tramvai si pavelele lui Falca - observati cum ocolesc toti portiunea din mijloc (acolo e diferenta de nivel cea mai mare). RUSINE PAVELISTILOR sau PAVELARILOR si BORDURARILOR din Arad si din Romania, ca s-au imbogatit pe spinarea noastra si pe sanatatea masinilor care circula pe pavelele lor...
              Attached Files
              sigpic

              207 noir obsidien

              Comment


              • #22
                hahaha ... e adoptata si de wizard ...
                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                Comment


                • #23
                  da, destul de adanca groapa aia ))
                  si in legatura cu pasaju ala, cred ca ii ala de la billa nu?deci acolo da ii clar, ii dezastru rau acolo, si acolo ii mai rau pe unde trece passatu ala si corsa in ultima poza a lui sorinj,acolo is lasate dalele de mori,se balangane masina si sare in sus de nu te vezi cand treci peste ele, si ca sa fie totu ok, cand ai reusit sa treci de linile de tramvai vine o portiune mica de drum in devenire de a fi distrus sau chiar distrus pe alocuri
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Vad ca sectiunea asta s-a oprit! sau nu mai sunt gropi in Arad???

                    Sau poate mai sunt doar fantome ca si in america.... exemplul de jos e concludent. Daca ei au doar gropi false la noi sunt originalele... asa ca nu va sfiiti sa ne aratati prin ce gropi treceti in fiecare zi!
                    Attached Files
                    sigpic

                    207 noir obsidien

                    Comment


                    • #25
                      deci sorinj ceva de genu gropi cum ai tu in pozele alea doua numai atata ca is fake gropile alea, s-au facut am vazut acuma de vre-o 3-4 zile niste gropi identice ca alea din pozele tale pe banda de langa linile de tramvai cum vi de la podgoria spre polivalenta chiar inainte de MOL doua gropi de toata frumusetea asa parca taiate cu stil in asfalt si pline de piatra de aia mare si cu nisip peste ele!
                      de unde si cum puiiiii mei o-r aparut acolo asa dintr-o data,ca nu era stricat asfaltu!!??
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        de la "constructia" aia de pe partea dreapta a drumului ... culmea ... exact in dreptul gropilor
                        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                        Comment


                        • #27
                          "bucuriile" mele din fatza blocului ...pe cuvant ca e inuman drumu` asta ...poate nu va dati seama din poze ...dar pentru o convingere mai buna va invit sa il vedeti in realitate si chiar sa treceti cu masina sa vedeti ce placere va produce
                          Attached Files

                          Comment


                          • #28
                            si un video la drumul meu mirific

                            Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                            Comment


                            • #29
                              Daca e sa ne laudam cu strazile pe care stam, atunci eu am un mare atu! Strada intre blocuri, cu impozit de MUNICIPIU, si conditii de sat. Dupa marea campanie de schimbat tevi de apa, constructorii au sapat, iar noi ne rupem masinile, fara ca sa-i pese cuiva. Am dat telefon la primarie, si au spus: se rezolva. Asta s-a intamplat in februarie 2007!! E adevarat ca s-a rezolvat... dar in ianuarie 2008!! si sa nu credeti ca s-a rezolvat definitiv! din strada asfaltata (pana in februarie 2007), strada din imagine este actualmente PIETRUITA (din ianuarie 2008)!! in centrul cartierului A. Vlaicu din ARAD. Astazi dupa cca. 1 luna strada incepe sa cedeze (pietricelele se dau la o parte dupa dezghet) si incep sa apara bine-cunoscutele gropi.
                              Din pacate ce va povestesc eu nu e singular! Pe edili ii doare in DOS (sistemul lor de operare)... iar noi ca fraierii investim bani in trenurile de rulare a masinilor noastre.
                              Attached Files
                              sigpic

                              207 noir obsidien

                              Comment


                              • #30
                                Nasol...
                                Am uitat sa spun traseu' de lucru: plecat din gradiste (drum relativ rau), coborat podu' , mers pe la sindicate sa-l iau pe colegu, continuat pe la gara, pe vlaicu pana in zona industriala...Deci numai drum rau...
                                Ma intreb cu durere: cat o sa ma tina bucsile si capetii de bara....

                                PS: aseara pt. ultima data inainte de ''postu negru'' m-am carat muuuult cu masina prin oras...foarte fain. Intalnesti multi care sunt dispusi la o liniuta...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google