Nissan Silvia 200sx

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Super masina, sa o stapanesti cu placere si fara incidente. Daca vrei sa faci un test cu niste jante ... ma anunti! Ai 5x114.3 la pridere, nu?
    sigpic

    Comment


    • #17
      Multumesc fuguletz. Da, 5x114.3 are prinderea. Despre ce jante e vorba? Am zis ca daca schimb jantele le schimb cu ceva pe 17, dar...sa ne clatim ochii. Ai poze ceva cu ele?
      sigpic

      Comment


      • #18
        Salut Pacco!Felicitari pentru masinuta!Sa te bucuri de ea!Ma bucur ca ai ales altceva,nu ursuleti ,koala sau mai stiu eu ce!!!
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • #19
          Ms micutzu. M-a amuzat postul tau cu koala
          sigpic

          Comment


          • #20
            Sa te poarta cu placere.Este o masinuta cu potential
            LOGAN--> <--TOYOTA

            Comment


            • #21
              Felicitari pt masina si bafta multa cu ea.
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • #22
                Astea sunt jantele care le am pe masina! 17x8 et35 de mitsubishi evo 8, poate vrei sa faci o proba sa vezi cam cum ar da pe masina. De vanzare nu sunt!
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Pai si vrei sa ma amagesti? Facem o proba, vai cum arataaaa...Cand cand?
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Cand vrei ma suni! Garajul unde sunt in timpul zilei e pe Soseaua Oltenitei nr. 105! 0764.663.289 Catalin! Stima!
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Pana una alta, mai punem si noi 2-3 poze sa se stearga praful .
                      Cu sora:
                      Attached Files
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Bruneta e mai tanara?
                        "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

                        Comment


                        • #27
                          Nu vrei sa readucem la viata culoarea barii? suna'ma si vorbim !
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            @mmkelemen: bruneta e prima serie chiar, din '88.
                            @fugitiv: am in plan si lucrul asta, am in plan multe dar trebuie sa le fac pe rand. Apropo prinderea nu e de 5x114.3, nu stiu de ce imi ramasese mie fixata treaba asta (probabil ca ma tot uitam de jante si toate erau pe 5x114.3).
                            Momentan vreau sa rezolv unele chestii, si cand ajung la vopsea si aranjat anumite parti ale caroseriei, te anunt. Dar, pana acolo mai e. Mai ales ca nu sunt hotarat daca pastrez nuanta asta. Si am in cap sa roluiesc si aripile, si nu are sens sa o vopsesc acum. Probabil vopseaua va fi ultima dintre modificari.
                            Poate ajungi pe vineri si discutam mai multe la intalnire.

                            @fugulet sorry, scriam inca un pm in acelasi timp si eram cu gandul la celalalt )
                            Last edited by Pacco; 26 August 2013, 23:59. Reason: Automerged Doublepost
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Cu presiunea la ulei cum stai?CA18DET si SR-urile sunt renumite pentru lucrul asta si pentru linia foarte problematica.
                              sigpic

                              IL 1 3 MIU

                              Comment


                              • #30
                                Da intr-adevar, sunt renumite pentru problemele cu linia si cu bataile la motor. Vibrochenul a fost rectificat, acum e la cota 1. In trecutul ei tulburator, a avut probleme cu linia (ca orice japoneza mai degraba), insa odata rectificat (mai ales daca e facut bine), problemele dispar. Masina nu bate. Ulei, pierd sa zicem vreo 2-3 picaturi (poate si mai mult) la un drum (pierd pe la simeringul palier dintre motor si cutie; am luat altul si sper sa reusesc sa il schimb cat mai curand).
                                Inca nu am montat ceasul pentru presiune la ulei (urmeaza).
                                Revin cu noi info in curand, nu prea am mai avut timp de nimic, am fost si plecat.
                                Ca probleme: am talpa grea, trebuie sa schimb adidasii
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google