Noile Preturi RCA pt anul 2008

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noile Preturi RCA pt anul 2008

    cine ne poate ajuta cu preturile pt RCA incepind cu 1 ianuarie 2008
    motorizari 1.4 1.5 si 1.6
    asteptam detalii merci
    sigpic

  • #2
    eu te pot ajuta dar maine seara ca nam tarifele in fata:d

    sigpic

    Comment


    • #3
      merci is curios
      ca am vazut diferenta la preturi pt RCA daca masina e inscrisa pe femeie e mai ieftin o zic ca masina e pe numele lu maicamea si am la ASIROM
      sigpic

      Comment


      • #4
        azi e miine seara, deci?
        eu am 1.500cmc si un 2197cmc
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • #5
          Am vazut (auzit ) la carrefour o promotie destul de avantajoasa pentru RCA pe 2007.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Eu am platit ~450 RON pe 1.6 16v pentru o luna anu asta si 11 la anu

            PS 1: Masina e pe persoana juridica, de aia e asa mare RCA-ul.
            PS 2: Asigurare incheiata la BCR Asigurari.

            Comment


            • #7
              stiti cas uituc azi promit ca va dau tarifele(aseara cand am venit leam uitat in masina) ziceti la ce vreti si vi-le zic... eu am ramas uimit tarifele sunt destul de mici... si am observat o chestie diferentele intre firme pot fi de pana la 100Ron... Eu am cautat mai peste tot ptr ca am vrut sa ma angajez la firma cu cele mai mici tarife si am ramas tot unde am fost ai anu trecut...

              sigpic

              Comment


              • #8
                pentru 11-12.2007 pana in a 10-a 2008, am platit 438 lei (ron), la Omniasig pe persoana fizica.
                Comparatiile le puteti face singuri accesand:

                sigpic
                Ambition 1.5 dc

                Comment


                • #9
                  nu stiam de situl asta e destul de ok , dar tarifele acelea sunt valabile de la 1.01.2008 adica pe noile polite

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    @sonykel: Majoritatea lucreaza pe tarifele noi si au niste tabele suplimentare corectate in functie de cat mai prinde din anul asta.
                    Mie cand mi-a calculat polita (01.11.2007) a avut o corectie pentru cele doua luni din 2007 si in loc de 495 lei/an cat este pentru 2008, a fost 450 lei la care mi-a facut reducere pana la 438 lei
                    sigpic
                    Ambition 1.5 dc

                    Comment


                    • #11
                      da interesant la firma la care sunt eu nu avem asa avem tarife pana la 31.12.2007 si tarife de la 1.01.2008 si se ia in functie de cand intra polita in vigoare...

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Apropos de RCA, a intrat in vigoare Ordinul de aprobare a Metodologiei pentru RCA si la art.27 din Metodologie spune asa:
                        Art. 27
                        Asiguratorul nu acorda despagubiri pentru:
                        ..........................................

                        3.prejudiciile produse bunurilor apartinând persoanelor fizice sau persoanelor juridice, daca au fost provocate de un vehicul asigurat RCA detinut de aceeasi persoana fizica sau juridica si condus de un prepus al aceleiasi persoane juridice ori de o alta persoana pentru care raspunde persoana fizica sau persoana juridica;

                        Deci atentie la masinile proprii si ale firmei sa nu le "ciocaniti" intre ele ca nici RCA-ul nu mai plateste..., la CASCO era oricum ceva asemanator
                        sigpic
                        Ambition 1.5 dc

                        Comment


                        • #13
                          interesant
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            facem topicul si pentru 2009?

                            eu mi-am facut asigurarea chiar inainte de craciun, la Asitrans, m-a costat 299RON. din cate am cautat, au fost cei mai ieftini. dupa, urma sa se scumpeasca la toti. voi la cine ati incheiat polita si cat ati dat pe ea?

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by dani030669 View Post
                              Apropos de RCA, a intrat in vigoare Ordinul de aprobare a Metodologiei pentru RCA si la art.27 din Metodologie spune asa:
                              Art. 27
                              Asiguratorul nu acorda despagubiri pentru:
                              ..........................................

                              3.prejudiciile produse bunurilor apartinând persoanelor fizice sau persoanelor juridice, daca au fost provocate de un vehicul asigurat RCA detinut de aceeasi persoana fizica sau juridica si condus de un prepus al aceleiasi persoane juridice ori de o alta persoana pentru care raspunde persoana fizica sau persoana juridica;

                              Deci atentie la masinile proprii si ale firmei sa nu le "ciocaniti" intre ele ca nici RCA-ul nu mai plateste..., la CASCO era oricum ceva asemanator

                              In 2002 eram inspector de dauna la ASA Asigurari Atlassib. Era si atunci specificatia asta. E veche.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google