Noile Preturi RCA pt anul 2008

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Eu am facut RCA la Alianz-Tiriac pe 13 . 12. 2008
    Masina laureate + fara nici o imbunatatire doar alarma
    Varsta 37
    valoarea politei RCA- 228 lei - 12luni
    Inainte de a ma duce la Alianz- Tiriac am intrat pe internet undeva cu denumirea "asigurari.ro" , si am cerut sa-mi gaseasca cea mai mica polita RCA . Mi-a gasit la OTP-Garancia 204 lei, dar cand am fost la banca OTP agentul mi-a calculat RCA-ul 299 lei . Neseriosi. Oricum celelate firme de asigurare din Campulung sunt mult mai scumpe. M-au jecmanit cei de la Omniasig atunci cand am luat masina , 165 lei pe 6 luni. Una din functionarele de la dealer era agent Omniasig .

    Comment


    • #17
      expirat rca pe 4 dec, intrat in vigoare noile preturi la polite 17-18 dec, dat seama ca rca expirat 23 dec, mers la otp asigurari (erau cei mai ieftini inainte) 510 ron, mers la asitrans 264 lei pe un an la motor de 1560 cmc. plecat fericit-o dezamagit acasa !
      Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

      Comment


      • #18
        ah, am uitat sa dau detalii, scuze

        Asitrans Resita
        perioada- 1 an
        Logan 1.4 2004
        varsta 23
        data incheiere polita 29.12.2008
        pret 299ron

        difera pretul in functie de varsta? am vazut ca unele calculatoare intreaba si de sex. dar am calculat si pentru barbati si pt femei si pretul e acelasi. urmeaza modificari in sensul asta?
        Last edited by bro; 4 January 2009, 16:30.

        Comment


        • #19
          Eu am facut pe 28.12.2008 la EuroINS 260 RON pe un an. 1.4 MPI din 04.

          Comment


          • #20
            Euroins=asitrans.
            Si acum este 264 ron pe 12 luni, pt 1.4.

            Comment


            • #21
              La Tiriac e in functie de varsta , accidente in ultimii 3 ani , sex , numarul de km parcursi inyt-un an si parca oras . Oricum puteti intra pe pagina lor de internet si va puteti calcula singuri polita RCA, nu sunt diferente fata de ce va calculati voi si ce va calculeaza agentul, daca dati datele corecte. Agentul lucreaza pe aceeasi pagina de internet.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google