Noul Logan 1.5 Dci 75 Cp

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    pretul la folie e ok referitor la masini sh nu m-as baga, eventual te duci tu si iei de dincolo de la proprietar direct

    Comment


    • #17
      Să o stăpâneşti sănătos şi să te ducă mereu unde ţi-ai propus !

      Diferenţa la acest motor faţă de "vechiul" 1,5 dCi de 75 cp este dată de un cuplu motor de 200 Nm (eu la motorul varianta 2011 am 180 Nm).

      Atenţie la regenerarea filtrului de particule !

      Comment


      • #18
        salut...frumoasa foc pe alb...m-ar interesa si pe mn sa imi iau...poti sa ma ajuti cu niste informatii?

        Comment


        • #19
          Originally posted by MihaiiahiM View Post
          Despre rapoarte eu zic ca sunt ok, la 2000 ture am putin peste 110km /ora, la 2500 putin peste 140.
          Frumoasa masina

          Are 6 trepte?
          Ca altfel nu imi pot inchipui cum sa ai 110km/h la 2000rpm

          Comment


          • #20
            Frumoasa sa o stapanesti sanatos

            Comment


            • #21
              Foarte frumos Loganul sa il stapanesti sanatos si sa te bucuri de el multi km.

              Sa ai grija de masinuta.
              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

              Comment


              • #22
                E frumoasa masina, sa o stapinesti sanatos. Punei folei neaparata ca o sa arate super. Asteptam niste poze de calitate si cu motorul. Sunt curios sa vad cum arata un diesel ca la showroom am vazut doar benzinarul.

                Masina ta de ce nu are limitatorul de viteza si pilotul automat?? Medianav presupun ca nu ai optat pentru el.

                Comment


                • #23
                  Foarte bine arata pe alb! Felicitari! Sa o stapanesti sanatos...
                  MY CLA

                  Comment


                  • #24
                    Are 5 trepte.

                    Limitatorul de viteza este optional, si costa 350 euro sau pe aici pe undeva. Cam mult zic eu pentru ce stie sa faca.
                    Last edited by MihaiiahiM; 24 December 2012, 13:02. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Motorul 1.5 dci, 75cp, E5
                      Attached Files
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Super arata motorul consumul? Chiar daca e prea devreme sa vorbim.

                        Comment


                        • #27
                          Am facut 300 km si pe calculator imi arata un consum mediu de 6.0 L. Mentianez ca sunt facuti prin oras, prin aglomeratie. Oricum nu este relevant consumul acum, pana se mai lasa motorul....
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            E total nou motorul nu mai are nimic in comun cu vechile motoare. Sunt curios daca tot injectoare delphi mai au sau au trecut la bosh?

                            Comment


                            • #29
                              Scuze de offtopic , dar si Boschul pica ) , sa zicem mersi ca nu au trecut pe Siemens.

                              Comment


                              • #30
                                Am inteles va au alte injectoare, asta pentru ca aveau multe probleme cu celelalte, adica picau pana in 100000km, cand masina era in garantie si veneau oamenii la reparat cu ele, la schimbat injectoare. In principiu pica toata masina, dar daca pica pe la 400000 e ok. Inainte de asta am avut un logan 1.4 benzina din decembrie 2006 si am facut cu el 230000km pana in decembrie 2012 cand l-am vandut. Vreau sa spun ca la motor nu am umblat la nimic, absolut nimic, nu am curatat injectoare, nu am reglat tacheti... si mergea perfect fara sa consume pic de ulei
                                Last edited by MihaiiahiM; 24 December 2012, 17:03.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google