Noul Logan 1.5 Dci 75 Cp

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imi cer scuze, dar pot spune ca ma pricep destul de bine la motoarele Rotax. Am spus pe forum in posturile de mai sus ca zbor cu planoare si cu avioane, iar motoarele Rotax se folosesc la avioanele ultrausoare. Cunosc foarte bine motoarele Rotax 912 uls, atat cele turbo cat si cele aspirate. Eu nu am auzit de motoare Rotax in V, stiu doar ca exista motoare Rotax cu 4 cilindri orizontali opusi in 4 timpi (912 ul, uls...), si cu 2 cilindri in linie in 2 timpi(582 ul). Aceste motoare se folosesc, asa cum am mai spus, in aviatie, dar si la ambarcatiuni.
    sigpic

    Comment


    • Se mai folosesc la ATV-uri si diverse motociclete, jetski-uri si snowmobile
      Pe masini mai putin....
      912 este cel mai des folosit in aviatia, insa pe ATV-uri si jetski-uri le vedem mult mult mai des, si nu doar in formula 912.
      Ex de motor in V: V990, 2 cilindri, folosit pe motorete.
      Exista o multitudine de motoare, de diverse capacitati cilindrice si puteri.
      Ce am vrut sa arat, ca nu doar in aviatie se folosesc, mai ales la categoria basini sinistre (superusoare), si preponderent un singur tip de motor, ci in multe alte domenii sportive, cu o varietate de motoare, ce sunt mai putin clasice (motoare in V2, in 2 timpi, 3 clindrii, s.a.m.d).

      PS: te pricepi bine la motoarele Rotax 912, nimic de spus. Dar exista si altele, chiar daca nu stii de existenta lor.

      Comment


      • Originally posted by Cezar View Post
        Mie mi se pare cea mai buna masina low-cost de pe planeta!
        Isi merita fiecare banut!
        Imi pare rau ca fac offtopic pe profilul omului, dar eu mi-as lua o TATA Manza in detrimentul unui logan



        Pretul undeva la 7000-7500E, motor 1.4 90CP, AC si cam atat

        Comment


        • Pai ia-o, ce mai stai

          Comment


          • Nu ma supar de offtopic. Poate poti pune si un site unde sa vedem dotarile acestei masini si daca sunt si cu volan pe stanga, ca India a fost colonie engleza multa vreme.
            sigpic

            Comment


            • imi cer scuze ca sunt si eu off. au anuntat ca vin la Jucu si vor face concurenta loganului.
              Fabrica de la Jucu, reactivata pentru productia de masini? Potrivit autoevolution.com, indienii de la Tata Motors vor sa investeasca in Romania 1 miliard de euro.
              Last edited by B997NDL; 20 February 2013, 12:18.

              Comment


              • Ati primit un raspuns de la dacia privind becurile de mers inapoi? Si eu care ma bucuram ca noul logan are doua lumini de mers inapoi.... Ca oricum doua becuri are.
                http://datingsidorsingel.com/

                Comment


                • Pe mansarier merg ambele becuri, problema era la becurile de ceata.
                  sigpic

                  Comment


                  • Pai ... discutia era ca nu functioneaza un bec de ceata pe spate ... nu de becurile de mets inapoi. Alea sunt doua si functioneaza tot doua.

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Asta am spus si eu.
                      sigpic

                      Comment


                      • Ok. Scuze, am fost eu neatent cand am citit.
                        http://datingsidorsingel.com/

                        Comment


                        • Originally posted by B997NDL View Post
                          imi cer scuze ca sunt si eu off. au anuntat ca vin la Jucu si vor face concurenta loganului.
                          http://www.incont.ro/auto/vesti-groa...n-romania.html
                          Se pare ca nu mai vin, http://www.stiridecluj.ro/economic/t...e-euro-la-cluj


                          *Mihai nu am gasit un site dedicat Tata Manza dar am gasit unul unde se fac niste comparatii
                          Sell Car Online with CarDekho one of the best second hand cars buyers in India. Check sell my car section and sell your car at best prices with free RC transfer. Sell old car now with instant payment in a single visit.

                          Comment


                          • Nu ati primit raspuns de la vocea clientului ? Multumesc.

                            Comment


                            • e "banned", adica nu mai e pe aici.

                              Comment


                              • ... este si mihai pe aici ... da nu cred ca a primit vre-un raspuns

                                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google