-Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare Dacia Logan II Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare - Pagina 246 - Dacia Logan Forum
Dacia Logan Forum

Inapoi   Dacia Logan Forum > Forum Dacia Logan > Dacia Logan II

Atentie ::
Bine ai venit pe forumul LoganClub.ro Pentru a posta pe acest forum iti trebuie un user. Apasa aici pentru a-ti face un user. Dupa ce iti faci user nu uita sa activezi contul accesand casuta ta de email unde vei gasi un link. Daca vrei doar sa urmaresti discutiile fara a interveni selecteaza un forum de mai jos sau foloseste functia de search Pentru mai multe informatii legate de buna functionare a forumului va rugam cititi cu atentie aici

Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Dacia Logan II

Raspunde

Thread Tools
Vechi Acum 2 Saptamani   #4901
ovidiuionut
Incepator

Data inscrierii: 01-08-2017
Motorizare : 0.9 tce
Posturi: 3
Membru :
[Incepator]
Implicit

Avans platit in 6 iunie , Logan Prestige 0.9 Tce , brun vision cu toate acareturile va fi livrat maine .Eu cred ca reprezentantul de vanzari e responsabil 75% de termenul livrarii.
ovidiuionut e offline   Reply With Quote
Vechi Acum 2 Saptamani   #4902
Sfet
Junior

Data inscrierii: 22-05-2017
Motorizare : 0.9 tce+gpl
Varsta: 43
Posturi: 76
Membru :
[Junior]
Implicit

Ovidiu, te felicit sincer. Raman la concluzia ca sunt niste jeguri umane. Probabil fabrica initial ce este mai scump, implicit venituri mai mari. Imi pare sincer rau ca am ales Dacia. Prostia se plateste. Sa te bucuri de masina. Eu nici dupa cinci luni nu ma pot bucura de ea.
Sfet e offline   Reply With Quote
Vechi Acum 2 Saptamani   #4903
devreg
Avansat

devreg's Avatar

Data inscrierii: 22-06-2016
Motorizare : 1.0 50kW vvt
Posturi: 106
Membru :
[Avansat]
Implicit

geezus!
Sfet, sper sa fie mai mult in gluma decit in serios... da' daca mai ai un pic de rabdare ai putea sa prinzi urmatorul facelift
devreg e offline   Reply With Quote
Vechi Acum 2 Saptamani   #4904
sebibv
Loganist de 5 stele

Data inscrierii: 13-12-2009
Motorizare : 0.9 TCE / 90 CP
Varsta: 31
Posturi: 298
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

@sfet:
cred ca dealerul tau e un dobitoc....cu acte!
sebibv e offline   Reply With Quote
Vechi Acum 2 Saptamani   #4905
aris86
Loganist de 5 stele

aris86's Avatar

Data inscrierii: 27-02-2014
Motorizare : 1.2 16V 75HP+
Varsta: 30
Posturi: 4,246
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

@sfet, la ce concesionar ai dat comanda? Următoarea mașina, nu va mai fi dacie, nu pentru servicii vānzare, ci pentru servicii post vanzare. Īntotdeauna, suspiciunea clientului la orice defect. Pana una alta, am depus o sesizare la VC, referitoare la condițiile dacia extenso, deoarece mi-au impus sa plătesc 30% din cv volanului. Aveți grija cei care alegeți garanție de 5 ani, sa nu aveți surprize după 3 ani.
aris86 e offline   Reply With Quote
Vechi Acum 2 Saptamani   #4906
Sfet
Junior

Membru :
[Junior]
Implicit

Aris, Meridian Sud. Se pare ca totusi vor plati pentru intarziere. ANPC -ul isi face treaba, asa cum am mai spusVa voi comunica rezultatul final. Eu sunt de parere ca nimeni nu ma f..te pe banii mei si probabil ca nu o va face fara sa plateasca. Daca m au tratat ca pe o curva, macar trebuie sa plateasca.

Last edited by Sfet; Acum 2 Saptamani at 09:19.
Vechi Acum 2 Saptamani   #4907
razvanCC
Loganist de 5 stele

Data inscrierii: 16-03-2015
Varsta: 40
Posturi: 257
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

Confirm prezenta retardului mintal la angajatii Meridian Sud. Nu la toti, dar majoritatea este afectata.
razvanCC e offline   Reply With Quote
Vechi Acum 2 Saptamani   #4908
cyrusmddd
Junior

Data inscrierii: 14-06-2007
Posturi: 61
Membru :
[Junior]
Implicit

Citat:
Original a fost postat de ovidiuionut Vezi Post
Avans platit in 6 iunie , Logan Prestige 0.9 Tce , brun vision cu toate acareturile va fi livrat maine .Eu cred ca reprezentantul de vanzari e responsabil 75% de termenul livrarii.
Eu cred ca scurtarea termenului de livrare se datoreaza si terminarii programului rabla sau poate cineva a renuntat la comanda.

Last edited by cyrusmddd; Acum 2 Saptamani at 09:34.
cyrusmddd e offline   Reply With Quote
Vechi Acum 2 Saptamani   #4909
Sfet
Junior

Membru :
[Junior]
Implicit

Aris, cu wc nu vei rezolva nimic. Eu am sunat si am facut cateva sesizari...degeaba. Ei sunt acolo doăr pentru a te amagi, pentru zaharelul tipic romanesc. Exista ANPC. Acolo garantez ca vei rezolva tot, atata timp cat ai documente. Dureaza 10 min cu scanare de documente cu tot. De ce sa te milogesti pentru dreptul tau? Sunt incompetenti- sa plateasca. Sunt mincinosi- sa plateasca.
Vechi Acum 2 Saptamani   #4910
cyrusmddd
Junior

Data inscrierii: 14-06-2007
Posturi: 61
Membru :
[Junior]
Implicit

Citat:
Original a fost postat de Sfet Vezi Post
Ovidiu, te felicit sincer. Raman la concluzia ca sunt niste jeguri umane. Probabil fabrica initial ce este mai scump, implicit venituri mai mari. Imi pare sincer rau ca am ales Dacia. Prostia se plateste. Sa te bucuri de masina. Eu nici dupa cinci luni nu ma pot bucura de ea.
5 luni pt o Dacie este exagerat.
Intre 1 si max 3 luni mi se pare un termen decent pt masini care nu sunt pe stoc.
Initial am avut termen livrare septembrie (comanda in aprilie). Nu am acceptat si am zis clar ca renunt si imi iau Skoda, dar m am razgandit dupa ce au actualizat termenul in iulie.
cyrusmddd e offline   Reply With Quote
Vechi Acum 2 Saptamani   #4911
ovidiuionut
Incepator

Membru :
[Incepator]
Implicit

@sfet , masina e luata prin programul rabla si din prima zi mi-au spus ca va fi livrata undeva intre mijlocul lui Iulie - inceputul lui August , si nu cred ca a fost fabricata cu prioritate pt ca e Prestige , pe langa masina mea au venit ieri inca "x" masini la dealer de la acces la prestige.
Vechi Acum 2 Saptamani   #4912
Sfet
Junior

Membru :
[Junior]
Implicit

Cyrus mie mi se par ok si 5 luni daca mi se comunica acest lucru. Accepti bine, nu accepti...te reorientezi. Eu am fost mintit efectiv pentru a fi agatat cu termenul de 11 iunie. Dupa plata avansului s-a plimbat intre septembrie si august. August, luna in care nu iese nimic pe banda si cu toate astea ei MINT cu nerusinare ca scot masini: a se vedea si cazul lui sonykel. Nu este asta tupeu de borfas? Borfas oficial, pentru ca termenul asta este comunicat de Vocea Clientului, nu de catre dealer. De Meridian Sud ce sa zic...despre morti doar de bine.

Ovidiu, atunci nu pot intelege decat ca depinde de dealer. Cu cat e mai capabil cu atat e livrarea mai rapida. Alta explicatie eu nu am.

Last edited by Sfet; Acum 2 Saptamani at 10:12.
Vechi Acum 2 Saptamani   #4913
aris86
Loganist de 5 stele

aris86's Avatar

Data inscrierii: 27-02-2014
Motorizare : 1.2 16V 75HP+
Varsta: 30
Posturi: 4,246
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

Īn 2013, Meridian sud mi-a dat termen 60 de zile și mașina a venit īn 45. Cred ca depinde de dealer sau de numărul de mașini vandute/reclamații la Dacia. O colega a comandat īn iulie 2013 mașina și a venit odată cu a mea īn noiembrie.
Sigur ca voi face și reclamație la ANPC, dacă nu se rezolva cu VC, le-am mai făcut de 2x, īn anumite cazuri s-a rezolvat fără probleme.
aris86 e offline   Reply With Quote
Vechi Acum 2 Saptamani   #4914
ovidiuionut
Incepator

Membru :
[Incepator]
Implicit

Inca ceva , nu se intampla doar la Dacia , al meu sef si-a comandat un Tiguan(costa cat 3 prestige-uri de la Dacia) prin Februarie cu termen maxim 20 de spatamani ceea ce insemna ca masina o sa vina pe la inceputul lunii Iulie .Cand a sunat cu 2 saptamani inaintea termenului de livrare ... surpriza , masina era programata sa vina abia in saptamana 45 )) dupa mult scandal cu dealerul i-au promis ca vine in prima saptamana din Septembrie si ca pana atunci ii dau alta masina + ceva beneficii extra .

Last edited by ovidiuionut; Acum 2 Saptamani at 10:55.

Raspunde

Sari la Forum

Tags
comanda, livrare, logan, noul, termen

Thread Tools

Reguli de Postare