Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • M-au sunat de la reprezentanta si maine fac test drive cu ambele motorizari.

    Trimis de pe al meu P5_Energy folosind Tapatalk

    Am intrat pe configurator Dacia si mi-a iesit la prestige 10120e si la laureate 10915e cu dotarile pe care le doresc eu.Este si asta un factor de care o sa tin seama,daca se merita sau nu.Motorul de 1,2 16v o sa-mi satisfaca nevoile in proportie de 90%,in conditiile in care nu am un stil de condus prea sportiv si merg in mare parte urban.Mai raman situatiile in care am de facut o depasire sau un drum la munte gen Ranca sau Transfagarasan.Grea hotarare !!!
    Last edited by vio.tudor; 22 February 2016, 18:45. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Se descurca onorabil pe munte și 1.2. La mers urban, cred ca este mai economic 0,9 Tce.

      Comment


      • Toata discutia asta isi are rostul aici? Nu i vorba de termen de livrare??
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Scuze de deranj,dar am fost indus in eroare de titlul topicului,eu sunt in faza de a ma decide ce sa comand.

          Trimis de pe al meu P5_Energy folosind Tapatalk

          Comment


          • Nu e deranj, dar vin toți cu idei ba 1,2 ba TCe (culmea mulți nefiind posesori de X52)

            Notă pentru mâine:
            1. Sub scaunele față ai niște găuri în mochetă(ușor accesibile și observabile) pentru tubulatură pasageri spate, vei vedea că lipsește tubulatura inclusiv pe Prestige

            2. Dacă poți întâi 1,2 apoi 0,9.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Originally posted by vio.tudor View Post
              M-au sunat de la reprezentanta si maine fac test drive cu ambele motorizari.

              Trimis de pe al meu P5_Energy folosind Tapatalk

              Am intrat pe configurator Dacia si mi-a iesit la prestige 10120e si la laureate 10915e cu dotarile pe care le doresc eu.Este si asta un factor de care o sa tin seama,daca se merita sau nu.Motorul de 1,2 16v o sa-mi satisfaca nevoile in proportie de 90%,in conditiile in care nu am un stil de condus prea sportiv si merg in mare parte urban.Mai raman situatiile in care am de facut o depasire sau un drum la munte gen Ranca sau Transfagarasan.Grea hotarare !!!

              Off topic-am mers pe transfagarasan si transalpina de multe ori, din ambele directii, si cu loganul de 1.4 si cu cel de 1.2 actual, cu pasageri si cu bagaje, si a urcat fara probleme, fara sa urce temperatura la apa( erau golfuri si astre oprite cu capota ridicata )
              Iar in depasiri o urci in ture, fara probleme si cu 5 oameni plus bagaje, este motor aspirat pe benzina, este o masina ok pt un utilizator normal

              Am inteles de la service ca peste 50% din masini sunt laureat fara alte optiuni, majoritatea albe, iar ca si termen de livrare in jur de o luna

              Comment


              • Totusi daca vrei mai mult poti merge si pe 0.9
                Mai fasneata consum mai mic si motor mai silentios chiar si la 5000 rot/min
                Nu este neaparat un motor cu care sa mergi mai sportiv
                sigpic

                Comment


                • Am fost la un pseudotest.Masini neinmatriculate asa ca m-am ales cu un plimbat prin curtea scolii.Singura idee pe care mi-am facut-o a fost ca avand in vedere ca am 1,4 8v m-as obisnui si cu 1,2 16v, totusi clima si restul dotarilor ma fac sa aleg prestige pana la urma.

                  Trimis de pe al meu P5_Energy folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Prestige comandat si platit integral la inceputul lui februarie, 1.2, full mai putin vopsea metalizata (am optat pentru blue navy), termen de livrare comunicat de dealer (meridian nord) 22.04.2016

                    Comment


                    • Am dat comanda pentru un prestige pe 22 Ianuarie si pe 17 Februarie am ridicat masina.Am apelat la Dacoserv Militari

                      Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Cati bani?


                        Sent from mobile
                        Keep walking...

                        Comment


                        • @constantin92: esti un norocos, la mine, la momentul plasarii comenzii, conform configuratiei alese (full, mai putin vopsea metalizata), sfarsitul lui aprilie era cea mai apropiata data de livrare

                          Comment


                          • A fost norocul de partea mea,in conditiile in care am ales culoarea gri comete,introdusa pe logan 2 de putin timp. jonnie007-8600 a costat.Masina era 9600 dar am primit o reducere de 1000 de euro deoarece tata este client dacia

                            Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Sa-l stapanesti sanatos, cat mai multi km, fara incidente/probleme!

                              Sent from my SM-G901F using Tapatalk

                              Comment


                              • Logan'ul e masina ieftina si doar asa merita banii. Maxim 9000 EUR sa dai pe ea, la 11.000-12.000 EUR deja apar variante care o bat la curu gol. Click pe autovit, cateva exemple:




                                Sigur variante sunt multe, nu trebuie sa intram in polemici ... Dar atentie: la peste 11.000 EUR exista deja variante ( aproape noi, cu garantie ) care elimina Dacia din start, nu vad de ce ai da pe un Logan 12.000 EUR cand ai putea alege unul din modelele de mai sus sau multe altele

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google