Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mda...mai avem ceva de asteptat...

    Comment


    • Originally posted by MihaiiahiM View Post
      Îl am și pe acela. E cel din poza.

      A mai ridicat cineva mașină?

      @Peterpan ai ridicat-o?
      Da am ridicat-o dar trebuie sa merg intr-o zi sa rezolve cu micile indoituri,nu am mai avut rabdare sa o las acolo,repet indoituri aproape insesizabile dar totusi o sa merg sa le traga ca sa fie perfecta.

      Originally posted by abc View Post
      Postati, va rog, si ce nivele de echipare + motorizari, optiuni si culori ati cumparat.
      Eu am luat mcv plus(ambiance +aer conditionat+proiectoare ceata),motor 0.9 tce ,rosu de foc.Am platit 8725euro,rabla am avut-o eu.
      Last edited by Peterpan; 25 June 2016, 22:07. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Originally posted by MihaiiahiM View Post
        Prestige 1,5 75cai, alb+ cruise control.
        Nu o inteleg pe asta sa iei masina full cu motor de 75 de cai. Confortul la o masina o da in primul rand cum trage si apoi restul.

        Comment


        • MihaiiahiM , ce motorizare este masina din 2012?

          Comment


          • Originally posted by darksun View Post
            Nu o inteleg pe asta sa iei masina full cu motor de 75 de cai. Confortul la o masina o da in primul rand cum trage si apoi restul.
            Si in vest multi cumpara cele mai slab motorizate versiuni cu optionale pe ele, nu vad care este problema
            Sunt destui oameni care nu sunt piloti de curse si nu au nevoie de foarte multi cai , mai ales daca merg preponderent urban
            Mai aiurea imi pare sa cumperi o masina cu cilindree mare, consum pe masura si cai multi, si sa mergi 90% in mediul urban

            Comment


            • Originally posted by darksun View Post
              Nu o inteleg pe asta sa iei masina full cu motor de 75 de cai. Confortul la o masina o da in primul rand cum trage si apoi restul.
              Ai mers cu Logan II diesel? Du-te și fa un test-drive cu diesel și apoi spune-mi părerea. Poza din semnătura e făcută in dieselul de 75 căluți. Dacă ai Dacia cu mai mulți căluți pune o poza asemănătoare.

              Originally posted by Ady F View Post
              MihaiiahiM , ce motorizare este masina din 2012?
              Mașină e Laureate, 1.5 dci, 75cai, 150.000km.
              Last edited by MihaiiahiM; 26 June 2016, 00:08. Reason: Automerged Doublepost
              sigpic

              Comment


              • Eu am ales 0.9TCe...Probabil ca dieselul era mai bun dar acum nu am cum sa o mai dau la intors....

                Comment


                • Poți. Vorbește cu dealerul. Ăsta dacă nu ai ridicat-o.
                  sigpic

                  Comment


                  • Nu am ridicat-o dar dacă as alege alta as mai aștepta încă 2 luni. E buna și asta fata de cea actuala 1.4 mpi 2005, e bună orice.... Drumuri netede MihaiiahiM

                    Oricum 0.9TCe se vorbeste ca este cea mai performanta motorizare Dacia. Ramane de vazut ...
                    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
                    Last edited by Ady F; 26 June 2016, 00:27. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by Ady F View Post
                      Eu am ales 0.9TCe...Probabil ca dieselul era mai bun dar acum nu am cum sa o mai dau la intors....
                      Am luat si eu 0.9 tce (pe MCV!!) si am ramas surprins de motorasul asta cum trage si cat e de silentios .Eu vin de pe un opel astra g 1.7 dti(diesel 75 cp) .
                      Last edited by Peterpan; 26 June 2016, 08:26.

                      Comment


                      • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                        Ai mers cu Logan II diesel? Du-te și fa un test-drive cu diesel și apoi spune-mi părerea. Poza din semnătura e făcută in dieselul de 75 căluți. Dacă ai Dacia cu mai mulți căluți pune o poza asemănătoare.
                        Tocmai ca am mers cu 1.5 de 75 de cai si e lesinat. Nu e vorba de top speed, pentru ca mai mult de 130-140 nu merg pe autostrada. E vorba ca vrei sa depasesti si tu 2 - 3 tiruri odata si nu trage.

                        Nu inteleg de ce Dacia nu ofera motorul de 1.5 110 CP de pe Duster pe Logan Prestige.

                        Eu am ales 0.9 TCe tocmai pentru ca vin de pe 1.4 75 de cai si te lua groaza cand mergeai intre 2 localitati.

                        Comment


                        • Daca nici 1.5-75 cp nu trage...inseamna ca 1.2-75 cp benzina sta pe loc

                          Comment


                          • Mai are cineva probleme cu emiterea notei de inscriere ? Se pare ca aplicatia are probleme in a recunoaste seriile de sasiu ale masinilor mai vechi, care au VIN mai scurt. Marti a zis ca pana seara se remediaza sau miercuri dimineata...miercuri mi-a zis ca de luni incolo.
                            sigpic

                            Comment


                            • De luni incolo incep sa se rezolve problemele cu tichetele (cele care nu s-au rezolvat pana acum).

                              Comment


                              • Originally posted by LifeDrainerRO View Post
                                Mai are cineva probleme cu emiterea notei de inscriere ? Se pare ca aplicatia are probleme in a recunoaste seriile de sasiu ale masinilor mai vechi, care au VIN mai scurt. Marti a zis ca pana seara se remediaza sau miercuri dimineata...miercuri mi-a zis ca de luni incolo.
                                Eu am dat Logan din 2004 si a mers okey.

                                @Crs. Sandel, am condus prima data cel de 1.2, nu vreau sa emit pareri sa se simta cineva aiurea pe aici. 1.5 dci era lesinat din punctul meu de vedere iar 0.9 era singurul multumitor la 4500 RPM +

                                Cand ma refer la cum trage, normal ca nu ma refer la curse, dar dai drumul la A/C + o panta si vezi ca nici a treia nu-ti ajunge sa urci.
                                Last edited by darksun; 26 June 2016, 12:01.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google