Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by gospag View Post
    Imi poti sami dai un link, de unde iei navigatia? Mersi!
    Forum - userii care vand piese auto
    Site-urile unde se posteaza anunturi
    Dezmembrari

    Comment


    • Originally posted by pilifida View Post
      ... si calculatorul ecodrive era perfecta.
      Nu plange dupa el, odata ce apesi pe buton zici ca ai dacia 1300. Am facut greseala sa-l apas odata, never AGAIN!

      Comment


      • Cand spune "calculatorul ecodrive" nu se refera la butonul ECO din stanga jos de pe bord ci la multiplexor (vezi posturi torq..)

        Comment


        • Originally posted by dangun03 View Post
          Cand spune "calculatorul ecodrive" nu se refera la butonul ECO din stanga jos de pe bord ci la multiplexor (vezi posturi torq..)
          A okey. My Bad.

          Comment


          • Eu am probleme cu dealerul. Pe 18 s-a demarat rabla, pe 21 ma suna dealerul sa-i dau banii pentru voucher (am apelat la el). Am achitat 450 E. Din 21 pana acum ma duce cu vorba ca inca nu a gasit voucher si nu poate sa-mi deie sa replatesc avansul. Ba ca de luni, ba ca de miercuri. Aceeasi poveste. Sfaturi? A apelat cineva la dealer cu voucher-ul?

            Comment


            • Eu am avut rabla mea.
              Astazi am ridicat si eu masina...deja are 100 km

              Comment


              • Eu din cate tin minte cand am ridicat masina de la dealer aceasta avea 7 km in bord, asta in 2014, apropo de km la masina noua

                Comment


                • A mea avea 4km

                  Comment


                  • Originally posted by bolovan View Post
                    Eu am avut rabla mea.
                    De unde ai luat masina? de la Auto Europa sau de pe Miresei?

                    Comment


                    • Autoeuropa de pe miresei.
                      Dar eu am avut noroc ca masina era acolo...de vo doua luni

                      Comment


                      • Originally posted by Rake View Post
                        Eu am probleme cu dealerul. Pe 18 s-a demarat rabla, pe 21 ma suna dealerul sa-i dau banii pentru voucher (am apelat la el). Am achitat 450 E. Din 21 pana acum ma duce cu vorba ca inca nu a gasit voucher si nu poate sa-mi deie sa replatesc avansul. Ba ca de luni, ba ca de miercuri. Aceeasi poveste. Sfaturi? A apelat cineva la dealer cu voucher-ul?
                        Eu am dat pe vaucher 1500lei. Consilierul de vânzări a fost de nota 20, adică seriozitate maxima.

                        Pe 22 iunie am replatit avansul, pe 24 iunie am plătit toată factura și tot pe 24 iunie am ridicat și mașina.
                        Last edited by MihaiiahiM; 1 July 2016, 22:50. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic

                        Comment


                        • Si eu la fel doar ca consilierul (cacofonie intentionata) nu a fost nici de nota 6. Ii dau un 5 cu indulgenta. Pe 17 am platit avansul, azi era termenul de livrare, marti ma duc sa-mi dea factura pentru restul de plata. A zis sa ma duc dupa ce platesc avansul si m-a tot plimbat pana azi cand mi-a zis sa vin marti. (De data asta a zis ca marti se rezolva, pana azi a zis ca nu stiu ce cu validarea tichetului, ba ca nu s-a radiat rabla, bla-bla, azi a zis ca mai trebuie sa rezolve cu radierea la politie luni si marti e rezolvata)

                          via Tapatalk

                          Comment


                          • Eu am platit ieri masina . Iar livrarea a zis ca se va face undeva pe saptamana viitoare, insa eu nu o sa fiu in bucuresti sa o ridic ... asa ca lunea viitoare ma duc sa o ridic .... omul meu de la meridian merita nota 9 , as fi dat un 10 daca intram azi in posesia ei .... insa nu e panica. In concediu nu plecam cu noua masina ... si tot in parcare stătea.

                            Comment


                            • Originally posted by Old Driver View Post
                              Salut dragi colegi!

                              Fiind la prima mea masina,as dori cateva informatii,daca se poate.
                              Am platit avansul de 5% pe data de 21-06-2016 pentru un Logan laureate 1.5 dci 90 CP full option(in afara de scaune imbracate in piele).
                              Pe data de 27-06-2016 am platit restul de bani + accesoriile "lipsa" din dotarea masinii,(alarma,cotiera,covorase interior,aparatori noroi fata-spate,antifurt roti,tava portbagaj).
                              Dealerul mi-a spus ca saptamana asta imi voi putea lua masina(ma va suna el) dupa ce vor monta si accesoriile "lipsa".
                              Intrebarea mea este:
                              - ce acte voi primi de la dealer cand voi ridica masina si ce pasi trebuie facuti pentru a putea circula?

                              Multumesc anticipat!
                              Salutare dragi colegi!

                              Miercuri 29-06-2016 chiar de Sf.Petru si Pavel am reusit sa-mi vad fata(masina)
                              M-a sunat dealerul pe la 11 dim.La 12:15 eram la el,am primit actele,platit RCA Asirom 520 lei pe 6 luni.Accesoriile care nu se pun la Pitesti,erau deja montate,in afara de tava de portbagaj.Pe tava de portbagaj dealerul imi cerea 270 lei,dar am gasit-o online la 70 lei si se potriveste perfect.Nu scrie LOGAN pe tava si de aceea e mai ieftina Masina era deja spalata si lustruita si pe afara si pe interior.Asta a dat impreie foarte buna.Ne-am strans mana cu mentiunea ca sa ma intorc dupa 10 zile sa iau cartea de identitate si....drum bun,.Si in drum spre casa,a inceput o ploaie,cu galeata(Bucuresti),de nici stergatoarele la vit.3 nu faceau fata.Zic na,abia spalata si lustruita,iar Cel de sus mi-o spala iar
                              Si ca sa nu mai lungesc vorba,pun cateva poze facute in seara asta.

                              ps:la masina noua am facut si garaj nou,ca merita saraca dupa atata ploaie

                              Numai DRUMURI BUNE!
                              Attached Files
                              Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                              Comment


                              • Felicitari pentru achizitii. Sa va poarte mult si bine masinile !
                                Logan GPL 1.4

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google