Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O sa fie OK! Stai liniștit!
    sigpic

    Comment


    • Surpriza... notarul înțelege chestia asta ca un act de partaj... și nu prea vrea sa facă declarația. ;(
      Nu mai pot de nervi.
      Are cineva un model de declarație de asta?
      Mulțumesc!

      Comment


      • Te complici! Suna la AFM. Iei doua fiscaluri, pe numele ambilor proprietari și completeaza doua declarații Cum ca Îți cedează tie.
        sigpic

        Comment


        • Cica a introdus deja rabla si fara declaratie nu imi da masina.... ce aberatie mai e si asta.
          I-am cerut un model de declaratie sau imi zica exact textual... surpriza, nu mai raspunde la telefon ;(

          Comment


          • Fa-i o surpriza și da o fuga la dealer. Cere sa Îți arate un model. Cum îi găsiți voi pe-astia...!!! Pe mine m-a rezolvat în 3 zile, cu vaucher de la el (dealer) și mi-a mai dat și bonuri de motorina în valoare de 450lei (bonuri din partea dealerului)
            Last edited by MihaiiahiM; 6 July 2016, 10:57.
            sigpic

            Comment


            • La care dealer ai fost Mihai?

              Comment


              • Originally posted by eliadib View Post
                sa facă socrul meu declarație notariala ca cedează drepturile cota parte din rabla înscrisa în certificatul de atestare fiscala către soacra mea care este trecuta pe talonul și CIV a rablei
                .... acum nu pot decât sa sper ca e ok. Doamne ajuta!
                Si in cazul meu (in mai 2015) a trebuit sa fie de acord mama ca tata sa dea masina in programul RABLA. Toata tevatura a insemnat un drum in plus la notar, o taxa platita notarului (evident!) si vreo ora-doua de asteptare.
                Cat despre declaratia notariala, dealerul avea si mi-a dat un document standard, document pe care notarul l-a folosit sa redacteze actul final autentificat.

                Cel putin in Iasi, unde platesc eu taxele locale, rolul fiscal pentru masina achizitionata a fost creat 50% pentru mine si 50% pentru sotie. Unul din motive este ca unul din soti poate avea vreo scutire fiscala (certificat de handicap, ceva...) si iau jumatate din taxa de la celalalt sot.

                Comment


                • Originally posted by Fanez View Post
                  La care dealer ai fost Mihai?
                  Toți dealerii oferă diferite chestii drept bonus din partea lor. Eu am avut de optat intre accesorii în valoare de 450lei sau bonuri de motorina. Am ales bonuri.
                  sigpic

                  Comment


                  • Tocmai ce am fost la dealer si mi-a zis ca trebuie sa faca proprietarul rablei radierea...e bagat totul în sistem doar asta mai e de facut... Dupa ce se face radierea pot ridica masina?

                    Comment


                    • Dupa ce se face radierea poti plati diferenta de pret.

                      Originally posted by MihaiiahiM View Post
                      Toți dealerii oferă diferite chestii drept bonus din partea lor. Eu am avut de optat intre accesorii în valoare de 450lei sau bonuri de motorina. Am ales bonuri.
                      Desigur nu toti dealerii ofera bonusuri. Te intrebasem unde ai fost ca a mers treaba cum e normal sa mearga, nu bonusurile erau principala preocupare ci faptul ca a fost serios, nu ca la mine. Acum plec la el sa vad pentru cand ma mai amana.
                      Last edited by Fanez; 6 July 2016, 12:51. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Ok multumesc! Bine la mine o sa se faca plata de catre banca...nu? Pt ca e luata prin leasing...

                        Comment


                        • Originally posted by Fanez View Post
                          Desigur nu toti dealerii ofera bonusuri...
                          Eu am fost la trei dealeri înainte sa dau comanda și toți mi-au oferit cateceva. Unul îmi oferea alarma, presuri de interior și presuri la roti, altul accesorii la alegere,...
                          Ție ce ti-au oferit?
                          sigpic

                          Comment


                          • Nici macar bradulet odorizant. Asta la AutoMarcu's Grup pe care nu-i recomand nici ca dealer nici ca service. Ca nu vrei sa spui unde ai fost e treaba ta.

                            via Tapatalk

                            Comment


                            • Eu nu am primit nici macar un sut in fund de la dealer-ul din Cluj

                              Comment


                              • Se dau tichetele ca painea calda... S-a uitat azi în sistem si ii arata ca mai sunt 1250 de tichete disponibile...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google