Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Azi am plătit timbrul de mediu la logan 0.9 tce și a fost 208 lei

    Comment


    • Originally posted by PeRuZzI View Post
      Guys, cam la cat timp dupa cerere v-au returnat cei 5% dati inainte de rabla ? Eu am 2 sapt de cand astept dupa renault, asa zice dealerul. Am platit si a 2-a oara 5% cu rabla.
      La fel am patit-o si eu - dupa o luna mi-au intrat, mai exact saptamana asta in conditiile in care am platit avans prima data pe la inceputul lui iunie. Asa ca e ok, o sa ii bage cu
      siguranta. Eu am replatit avansul saptamana trecuta

      Comment


      • Intr-un final am ridicat si eu masina ieri, nu am avut timp sa postez..

        Comment


        • Originally posted by darksun View Post
          Stie cineva daca la o masina cu numere rosii trebuie platita taxa de pod la Fetesti ? Din cate am citit pe CNADNR nu trebuie dar voiam sa double check.
          http://www.************/masini-noi/n...teste-14192552
          UPDATE: Am primit un răspuns clar de la reprezentanţii CNADNR: pentru maşinile cu numere provizorii (roşii) nu se plăteşte taxa de trecere a podului de la Cernavodă.
          Asta era in 2015. N-am avut timp sa vad daca s-a modificat ceva.

          Comment


          • @eliadib multumesc pentru raspuns.

            Comment


            • Update: in pretul numerelor rosii este inclusa rovigneta si taxa de pod si alte taxe... e si normal, doar am dat 124 de lei pentru 30 de zile.

              via Tapatalk

              Comment


              • Originally posted by PeRuZzI View Post
                @eliadib multumesc pentru raspuns.
                Cu multa placere!

                Comment


                • Multumesc Fanez de ajutor! Loganul a ajuns la mare si merge struna. Consum 7℅ buc - constanta.

                  Comment


                  • Cu placere. Ma bucur ca ti-am fost de ajutor. Sa-l stapanesti sanatos si de acum inainte. Consum foarte bun pentru primii (pana in 3000) kilometri.

                    Comment


                    • Originally posted by Fanez View Post
                      Update: in pretul numerelor rosii este inclusa rovigneta si taxa de pod si alte taxe... e si normal, doar am dat 124 de lei pentru 30 de zile.
                      ...in plus, daca vrei sa le pastrezi ca amintire, poti, nu esti obligat sa le predai!

                      Comment


                      • Vineri am platit si eu taxa de prima inmatriculare pentru 1.5dCI si a fost 214 lei.

                        Comment


                        • Am facut si eu simulare la taxa si mi-a dat 105 Euro la 1.2 16v E6.

                          Comment




                          • Aleluia!
                            Keep walking...

                            Comment


                            • Eu am plătit taxa 209 lei la dci de 75cp.
                              sigpic

                              Comment


                              • Finnaly - maine ma duc sa iau avizul de plata pe diferența... sper ca spre sfârșitul săptămânii sa îmi ridic mașina sau dacă nu cel mai târziu săptămâna viitoare.
                                Pfff... lung drum

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google