Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, dar daca esti plecat si nu poti intra in posesia talonului, este de folos valabilitatea inscrisa pe dovada.

    Comment


    • Inca o chestie, poate evidenta, doar cu dovada nu se poate iesi din tara!

      Eu, cand am luat masina, am iesit, dar nu m-a controlat nimeni - adica nu mi-a cerut nimeni talonul - nu stiu ce puteam pati la o verificare mai amanuntita pe la unguri, de ex...

      Mai exact, aveam numerele negre pe masina dar talonul nu venise inca, aveam doar acea dovada.

      Comment


      • La mine scrie 15 zile vezi img atasata

        Comment


        • Mie mi-au dat talonul odată cu numerele, adică la 48 de ore după ce am depus actele. Am circulat cu numerele rosii pana în ultima zi de valabilitate.

          Comment


          • Platit timbru mediu azi 208 RON la 0.9 TCE. Mai ramane inmatricularea la politie.

            Din cate stiu taxa de talon se plateste in Pipera ?!
            Last edited by darksun; 19 July 2016, 13:25.

            Comment


            • Da. Au ghiseu CEC in incinta.

              via Tapatalk

              Comment


              • Originally posted by aris86 View Post
                Au fost alocate încă 4000 de tichete rabla (digi24).
                va fi bataie mare pe ele, eheeee romanul cand n-are bani schimba o suta de EUR. Mare adevar in vorba asta ...

                Comment


                • Originally posted by Fanez View Post
                  Da. Au ghiseu CEC in incinta.

                  via Tapatalk
                  Taxa de 37 lei nu se mai plătește la CEC, ci la ANAF.
                  sigpic

                  Comment


                  • Am intrebat la ANAF cand am platit timbrul de taxa de talon si mi-au zis ca se plateste in Pipera, deci probabil au ceva giseu acolo, ceea ce e bine ca nu mai bati jumatate de oras.

                    Ms Fanez inca odata de ajutor, sper ca vineri o am inmatriculata.

                    Comment


                    • Eu am plătit ieri la ANAF taxa de timbru în valoare de 209 lei (dci) și taxa de talon în valoare de 37 lei.
                      sigpic

                      Comment


                      • Am văzut la tv, ca e coada mare, de la 5 dimineata, la DRPCIV Pipera, pentru plata talon.

                        Comment


                        • Originally posted by darksun View Post
                          Am intrebat la ANAF cand am platit timbrul de taxa de talon si mi-au zis ca se plateste in Pipera, deci probabil au ceva giseu acolo, ceea ce e bine ca nu mai bati jumatate de oras.

                          Ms Fanez inca odata de ajutor, sper ca vineri o am inmatriculata.
                          Salutare.
                          Stie cineva cat dureaza la politie ?
                          Cozi la ghisee .....

                          Comment


                          • In 15 min am rezolvat cu depunere acte.1h.30 min am asteptat sa iasa de la cuptor numerele si talonul.
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • In ce zi ai fost, in ideea in care stiu ca unele zile sunt examenele auto si e aglomerat.

                              Comment


                              • Am platit 464 lei timbru de mediu pt. Logan 1.2 16 V.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google