Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Caută și in configuratorul de MCV!
    Tare mi-aș dori sa fie o greșeală pe acolo!

    Nu prea înțeleg de ce berlina Prestige are jante de otel pe 16 inch, iar MCV Prestige are jante de aliaj mai mici... din punctul meu de vedere este o alegere lipsită de gust!
    Last edited by tipicarul; 28 March 2017, 01:10. Reason: Automerged Doublepost
    „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

    Comment


    • Daca nu ma însel Dacia nu are aliaj pe 16
      Poate ma insel


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      sigpic

      Comment


      • Aliaj pe 16 nu sunt pe Dacia.de 16 sunt doar jantele de tabla(care dau impresia ca ar fi aliaj) de pe Logan si Sandero.pe MCV au pus numai pe 15.

        Comment


        • @tipicarul, din motive de economie de bani au pus jante pe 15. Berlina are costuri mai mici de producție și poate sa mai crească prețul prin adăugarea de briz-brizuri.

          Comment


          • Mda! Puteau să pună opțiune la Prestige, jante de aliaj pe 16.
            Au pus opțiuni camera video, tapițerie din piele, plasa bagaje, navigație, si n-au fost in stare să pună jante de aliaj mai mari ca sa arate mai bine mașina. Pun pariu ca nici în CIV nu sunt înscrise pneuri pe 16! Daca cumpăr jantele separat, le pun pe mașină pe barba mea!
            Last edited by tipicarul; 28 March 2017, 10:52. Reason: Automerged Doublepost
            „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

            Comment


            • Daca ai Prestige atunci ai inscris in CIV 195/55 R16, deci sunt.

              Comment


              • La care Prestige te referi? Berlina sau Break (MCV)?

                La MCV nu stim sigur, pana nu ne confirma un posesor de MCV Prestige!
                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                Comment


                • Ma refer la cel sedan, MCV-ul intr-adevar are pe 15" de aliaj

                  Comment


                  • Puscoiuionut va poate confirma ce jante are si din cate stiu are pe 16 de tabla cu capace.. si el are MCV 2017

                    Comment


                    • Al meu din decembrie are jante de aliaj pe 15, sunt fericit, cele pe 16 mi se par bani aruncați degeaba pe anvelope scumpe pentru un Logan, mai ales că anvelopele pe 16 mărimea de pe Dacia sunt rare și costă mult. Eu am dat pe anvelopele de iarnă de top 220 lei bucata iar un prieten care a luat un Dokker Stepway a dat 330 bucata pe niște no-name chinezești.

                      Comment


                      • Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

                        Am MCV prestige 2017 si jantele sunt de aliaj pe 15,doar atat,fara alte optiuni pe carte de inmatriculare.eu sunt Puscoiuionut

                        Comment


                        • Prestige MCV sau Sedan? Ce dimensiuni de anvelope sunt trecute in CIV?
                          Me refeream la masina lui horatiuc!
                          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                          Comment


                          • Originally posted by danutz89 View Post
                            Puscoiuionut va poate confirma ce jante are si din cate stiu are pe 16 de tabla cu capace.. si el are MCV 2017


                            Acum sunt meticulosul(Puscoiuionut) masina a venit cu jante aliaj pe 15,doar atat scrie si in carte,pentru MCV,pe 16 sunt la Logan sedan si Sandero,au ei in motiv de nu au pus si pe 16 pe MCV

                            Comment


                            • O sa ma uit in carte cand ajung acasa. Probabil doar 15 sunt trecute, nu vad de ce s-ar complica...

                              Comment


                              • Da, e clar cu anvelopele!

                                Hai sa ne intoarcem in on topic: semnat bon de comanda si platit avansul pe 06.02.2017. Termen de livrare mentionat in bonul de comanda 07.04.2017.
                                Palavragiul ala de la reprezentanta ma asigura cu mana pe inima ca in jur de 20 martie vine masina. Pe 15 martie am sunat la vocea clientului si mi-a spus ca in saptamana 15 va fi gata de livrare la Mioveni si intre 12-15 aprilie va fi la dealer.
                                Vorba multa ala m-a sunat saptamana trecuta sa-mi spuna ca are el o comanda anulata a unei firme de leasing si ca daca accept una dintre acele masini care cica ar fi gata deja... i-am spus ca sunt de acord cu conditia ca masina disponibila sa respecte configuratia comandata, inclusiv culoarea... nu a mai dat niciun semn de viata.

                                Logan MCV Prestige 1.5Dci+Easy-r, brun tourmaline, full option mai putin harta Europei. Pret "negociat" 14487 oiro (TVA inclus) in care sunt incluse covorasele interioare de cauciuc si alarma.
                                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google