Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @GuGu21 m-am uitat pe link-urile puse de tine...cam nu. la toate lipseste o cutie robotizata/automata. Singura care se apropie ca dotari este renault megane...dar are un mare minus la capitolul spatiu

    @bogdan_cj cea mai ieftina costa 15300 euro..n-are navigatie, cruise control, climatronic, este pe benzina

    Comment


    • Va rog sa incetati cu discutiile Logan VS alte masini.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • scuze era offff ! ms mr vitriol !

        Comment


        • Originally posted by GuGu21 View Post
          ce te-a facut sa dai aproape 15mii de EUR pe un Logan ? ? La banii astia iti luai ceva mult mai bine cotat ... De exemplu Opel Astra sedan, Fiat Tipo sedan, puscai si un Megane cu unpic de rabdare si daca cercetai bine, Ford Focus ...




          Eu daca aveam banii astia, nu-i aruncam pe un Logan nici batut cu ranga ...
          Pentru că bărbații adevărați conduc Dacia!
          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

          Comment


          • Scuze pentru Off Topic, imi asum sanctiunea, dar nu am putut sa ma abtin:
            - motociclistii mai batrani, m-au invatat ca daca iti cumperi un Ducati, sa legi de el o sfoara de 2 metri, cu un magnet in capat, ca sa aduni piesele care o sa-ti daca de pe el.
            Acelasi lucru este valabil pentru toate masinile italiene, Fiat in special )

            Nu vreau sa supar pe nimeni care are Fiat, sper ca nu se simte nimeni ofensat

            Gata cu off topic, din partea mea

            Comment


            • Pana la urma e mai bine sa sunati la Vocea Clientului pentru aflarea termenelor de livrare.

              Bon de comanda in 28.02.2017, avansul platit in 01.03.2017. (Logan MCV Prestige 1.5dCI Easy-R + toate accesoriile mai putin scaune din piele).

              Dupa 20 de zile concesionarul mi-a spus ca va fi livrata in saptamana 22 (sfarsitul lui Mai).

              Astazi, de la Vocea Clientului aflu ca masina va fi gata in 12.04.2017 si ar putea fi livrata pana in 15.04 dar termenul de siguranta este 27.04.2017 (din cauza sarbatorilor, nici eu nu cred ca o primesc inainte de Paste).

              Pana la urma Dacia respecta termenul mediu de livrare 6-7 saptamani (cum am vazut si pe la altii pe aici pe forum).
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Pai este gata odată cu a mea, dar eu am făcut comanda cu aproape o luna mai devreme!
                Sa fie oare din cauza tapițeriei?
                Un preț nu vrei sa ne spui? Ca să știu și eu daca m-a pacalit la "negociere", vorba goala ăla!
                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                Comment


                • Pretul final a fost 14031Euro (vopseaua e metalizata, Brun Vison) + 4 ani garantie (sau 120000km -- la care o sa fac probabil upgrade la maxim).
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Mie mi-a zis că garantia standard este 3 ani sau 100000km. Pentru extindere trebuie plătit suplimentar. Nu ma complic, tot ceea ce pica în garanție și este important, pica in primii 10000-20000km.
                    O sa fac un rulaj considerabil in primul an și o revizie la ei de 20000 km, după care îmi voi face singur reviziile. Oricum voi schimba uleiul de motor/cutie și filtrele înainte de revizia lor, pe la 5000 km sau chiar mai devreme!
                    Fleacurile alea care apar după 40-50kkm, vapori de ulei pe la conductele turbo și la burdufurile de planetara, oringuri coapte pe la busoane, etc, costa mai puțin decât reviziile lor anuale și prefer sa mi le fac singur... am destule experiente neplăcute cu nevlegii de la concesionari!
                    Singurul lucru care mă sperie este fiabilitatea ambreiajui la CV robotizata.
                    De la care concesionar ridici mașina?

                    Originally posted by Silviu View Post
                    vpseaua e metalizata, Brun Vison
                    A mea e Brun Tourmaline!
                    Pot sa stau liniștit că nu o sa ți-o dea pe a mea!
                    Last edited by tipicarul; 31 March 2017, 22:04. Reason: Automerged Doublepost
                    „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                    Comment


                    • Garantia standard este de 3 ani si 100.000 dar la mine a obtinut 4 ani si 120.000km.

                      ~~~

                      Eu vreau 5 ani si 200.000km ca sa stiu un lucru: daca am probleme imi vor fi rezolvate de Dacia (in limita a ce e acoperit de garantie).

                      Din cate stiu, ambreiajul (tot ansamblul) este acoperit de garantie. Mai ramane sa verific daca va intra si in cei 5 ani sau 200.000km.

                      ~~~

                      Din Timisoara ridic masina, de la AutoEuropa.
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Și cât costă în plus extinderea până la 200000km? Am o Laguna 1 cu 198000km cu ambreiajul original in stare impecabila!
                        Teoretic daca pe L2 cu Easy-r s-ar pune un ambreiaj de calitate, nu vad de ce nu ar rezista 200000km! La Twingo 1 al nevesti-mii la 123000km a trebuit sa-l schimb... era Valeo! Bineînțeles depinde enorm de stilul de conducere!
                        Last edited by tipicarul; 31 March 2017, 22:32.
                        „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                        Comment


                        • Cam 280Euro (se calculeaza de la cat am acum pana la nivelul maxim).

                          Tinand cont ca l-au pus sub garantie ma gandesc ca e de calitate si in plus uzura e mai mica din cauza sistemului automat care schimba cum trebuie (noi mai facem si erori cateodata...)

                          Dar eu nu vreau extenso doar pentru cutie ci pentru intreaga masina. Mi se pare un cost mic in plus pentru un oarecare grad de liniste cel putin 5 ani (desi cred ca o sa ating limita de km inainte).
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • Eu nu voi atinge prea curând 200000 km, pentru că am mașina de serviciu. Asta va fi numai mașina de vacanta a familiei, in rest va sta cuminte in garaj... de aceea nu mă omor prea mult cu garanția extinsă.

                            Intr-adevar daca o vei folosi intens, prețul ăla este o nimica toată!

                            Gradul de liniște "asigurat" de garanția oferită de Renault/Dacia este o chestiune relativă... depinde de percepția fiecăruia.
                            Last edited by tipicarul; 31 March 2017, 22:56. Reason: Automerged Doublepost
                            „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                            Comment


                            • Nu exista garantie 200k km. 5 ani da, insa 200k km niciodata!
                              Keep walking...

                              Comment


                              • trebuie sa fie o limita de km! In 5 ani poti sa faci si 500.000km... la rulajul asta este gata de remat!
                                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google