Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E 129.68 euro in varianta cu 5 ani sau 200k km. 950 de lei inseamna peste 200 euro.

    Comment


    • @Fanez daca te referi la ce am scris eu nu are legatura cu Dacia Extenso ci la diferenta de curs dintre plata acontului si plata diferentei pana la pretul masinii.

      Iar Dacia Extenso in varianta 5 ani sau 200.000km e mult mai mult daca o activezi direct de la garantia standard. Vezi aici.
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • Inseamna ca am citit eu gresit.

        Comment


        • Mi-au comunicat de la vocea clientului ca masina este gata si asteapta programare transport catre dealer. Sper sa o pot ridica sambata!
          In legatura cu Dacia extenso, au zis ca promotia valabila in februarie cand am platit avansul, pentru ceea ce am comandat eu promotia extenso era 1an/100000km, deci in total masina are garantie 4 ani sau 100000km.
          Pentru mine este suficient! Pe masina de serviciu nu am sarit niciodata de 26000km/an, cu atat mai mult nu cred ca masina personala va fi folosita mai mult de 10000 km/an! Din cauza cresterii cursului valutar deja am pierdut in jur de 600 lei!
          Last edited by tipicarul; 5 April 2017, 23:10.
          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

          Comment


          • Stepway Prestige , 0.9 , easy-R . Comandat(platit avans) 16 februarie 2017 , in parcarea proprie 5.04.2017.

            Comment


            • Originally posted by tipicarul View Post
              Mi-au comunicat de la vocea clientului ca masina este gata si asteapta programare transport catre dealer. Sper sa o pot ridica sambata!
              In legatura cu Dacia extenso, au zis ca promotia valabila in februarie cand am platit avansul, pentru ceea ce am comandat eu promotia extenso era 1an/100000km, deci in total masina are garantie 4 ani sau 100000km.
              Pentru mine este suficient! Pe masina de serviciu nu am sarit niciodata de 26000km/an, cu atat mai mult nu cred ca masina personala va fi folosita mai mult de 10000 km/an! Din cauza cresterii cursului valutar deja am pierdut in jur de 600 lei!
              Sa o folosesti fara incidente.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Multumesc, la fel!
                Tocmai mi-au comunicat ca in dupa masa asta pleaca de la Mioveni si maine dimineata va fi predata dealerului.
                Last edited by tipicarul; 6 April 2017, 12:59.
                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                Comment


                • @tipicarul Cum ti-au comunicat scris sau la telefon?

                  Le-am scris si eu de vreo 2 zile sa-i intreb care e starea (trebuia sa fie gata saptamana asta) si nu am primit nimic....

                  Comment


                  • Cred ca mai bine ii suni.

                    Eu i-am sunat, le-am dat datele de identificare si in 40 minute au revenit cu un raspuns.
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • I-am sunat și mi-au comunicat că mașina e fabricată și că o să fie livrată în 21 aprilie. Ciudat...cam lung termenul de 2 săptămâni...

                      Comment


                      • Depinde de numarul de comenzi din zona ta si mai e si perioada sarbatorilor.
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • Pai doar a doua zi de pasti e libera in rest toata lumea lucreaza normal.... sau intra departamentul distributie/transport in mai multe zile concediu?

                          Comment


                          • Originally posted by cosmins2000 View Post
                            @tipicarul Cum ti-au comunicat scris sau la telefon?

                            Le-am scris si eu de vreo 2 zile sa-i intreb care e starea (trebuia sa fie gata saptamana asta) si nu am primit nimic....
                            Le-am trimis mesaj direct de pe sectiunea de contact de pe pagina de site cu vocea clientului si m-a sunat o voce blonda a doua zi pe la pranz! In mesaj dai numarul bonului de comanda si un telefon de contact!

                            Originally posted by cosmins2000 View Post
                            Pai doar a doua zi de pasti e libera in rest toata lumea lucreaza normal.... sau intra departamentul distributie/transport in mai multe zile concediu?
                            Nu exista departament de transport... transportul este externalizat... poate ca transportatorul nu are disponibilitate/chef sa se apuce de treaba. A mea era gata de livrare miercuri, dar a fost incarcata ieri dupa masa si a ajuns in Bucuresti dupa ora inchiderii la dealer... camionul a stationat incarcat toata noaptea si a fost descarcat azi dimineata... stiam de la tanti aceea ca se va intampla asa, inainte de a fi anuntat dealerul!
                            Last edited by tipicarul; 7 April 2017, 23:28. Reason: Automerged Doublepost
                            „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                            Comment


                            • Nu am putut ridica masina astazi pentru ca ieri mareata firma Renault Commercial Roumanie nu a mai avut chef catre sfarsitul programului, sa emita factura motivand ca nu i-au intrat banii in cont... faptul ca le-am trimis OP-ul de la banca de unde am facut viramentul, nu a fost suficient pentru ei! Ei nu emit factura finala decat daca au receptionat plata inainte.... ca la curve!
                              Ca intotdeauna, cand este vorba de lipsa de respect fata de un client Renault nu se dezminte!
                              Iar dealerul ala cacacios a zis ca el nu poate sa imi dea masina fara factura... el inca nu a aflat ca mai exista si alte acte de predare-primire pe lumea asta!
                              Last edited by tipicarul; 8 April 2017, 23:44.
                              „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                              Comment


                              • Faptul ca tu ai un OP nu inseamna ca plata s-a si facut. Pot aparea multe probleme si banii sa nu mai ajunga. Orice comerciant verifica banii intrati inainte a spune cu certitudine ca plata a foat efectuata. Mie mi se pare ok atitudinea: cand avem banii in cont dam OK-ul.
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google