Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se pare ca nu sunt singurul care a ales Brun Vison si Easy-R, e bine. Desi imi placea mai mult culoarea Bej Cedre (scoasa de la finalul lui 2015) . Multumita amanarii noului ministru masina mea va fi gata pe 24 aprilie si fiindca vreau sa scap si de Solenza veche mai am de rabdat cel putin o luna pana la inceperea oficiala a programului Rabla :-< si bineinteles pana cand o voi putea ridica (+inca vreo cateva zile pana la aprobarea si casarea rablei) . Oricum tot e bine, termenul initial de finalizare al masinii il preconiza dealerul la inceputul lunii iunie...

    Comment


    • Frumoase cotigile, insa culorile nu sunt pentru Romanica.
      Keep walking...

      Comment


      • Originally posted by cosmins2000 View Post
        E brun vision.

        Si mai e Prestige, 1.5 dci 90 CP, EASY-R, cotiera centrala fata, camera recul si harta Ro.
        Ai cotiera model simplu, fara spatiu de depozitare?

        Am vazut ca modelul montat din fabrica e diferit fata de modelul ce se poate monta ulterior (desi ambele sunt prinse de spatar).
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • Da, cotiera e simpla si subtire...am vazut-o de cand am dat comanda dar nu stiam de existenta cotierei aftermarket de origine...dupa aia am aflat de ea.

          Comment


          • cosmins2000 cat te-a ajuns ? Care a fost pretul de catalog al masinii si cat ai scos fizic din buzunar ?

            Comment


            • Prețul a fost cel de pe configurator minus 900 euro.

              Comment


              • Originally posted by cosmins2000 View Post
                Da, cotiera e simpla si subtire...am vazut-o de cand am dat comanda dar nu stiam de existenta cotierei aftermarket de origine...dupa aia am aflat de ea.
                Aceeasi teapa am luat-o si eu... asta subtire nu este reglabila si este cam prea jos, trebuie sa stau curbat spre dreapta ca sa-mi sprijin bratul de ea.
                Si fiind asa de ingusta, cateodata imi mai scapa cotul catre pasagerul din dreapta.

                Originally posted by cosmins2000 View Post
                Prețul a fost cel de pe configurator minus 900 euro.
                Esti posesor de Dacia? Reducerea aceea de 900 de euro este pentru fidelizarea Dacia... pentru configuratii ca a a ta si ca a mea se pare ca ar mai fi o reducere de 200 euro + Dacia Extenso 1an/100000km... dar una o exclude pe cealalalta, nu le poti avea pe amandoua... cel putin asa mi-a explicat ieri de la vocea clientului!

                Originally posted by jonnie007 View Post
                Frumoase cotigile, insa culorile nu sunt pentru Romanica.
                Asa este! Sunt culori pentru tari unde masina nu se murdareste prea des!
                Se vede imediat si cel mai mic firicel de praf!
                Last edited by tipicarul; 12 April 2017, 12:58. Reason: Automerged Doublepost
                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                Comment


                • In timpul programului Rabla in afara de reducerea de aprox 1500 euro, se mai aplica si cea de 900 euro daca esti posesor de Dacia? Stie cineva? Am vb la tel prin feb cu cineva de la o reprezentanta si mi-a zis de cei 900 dar zilele trecute mi-a spus doar de rabla, a cam evitat raspunsul in leg cu cei 900 sau cu alta reducere legata de faptul ca esti deja posesor de Dacia.
                  Intreb aici pt ca poate alti dealeri ofera inca o reducere in afara de rabla.

                  Comment


                  • Eu zic sa suni la Vocea Clientului... dealerii te fac din vorbe!
                    Toate reducerile le ofera Renault Commercial, nu dealerii!
                    Cu dealerii vorbesti despre reducere la montarea alarmei, la numere rosii, sau la covorase aftermarket... tot ce apare pe factura cu antetul lor... daca iei covorase originale vor aparea pe facura Renault Commercial alaturi de masina.
                    Si am mai inteles ca de folia de securizare RAR care se pune pe CIVul masinii, se poate ocupa dealerul desi nu este treaba lui... si asta este tot un bonus oferit de dealer. Astept cu mare curiozitate sa vad cum va proceda dealerul de la care am luat eu masina!

                    Sa va spun ce am mai aflat de la vocea clientului:

                    Factura finala a masinii se emite de catre Renault Commercial imediat ce masina este finalizata si gata de livrare in parcul de la Mioveni. Aceasta factura se emite si exista intr-un sistem informatic al Renault Commercial la care are acces securizat si reteaua de dealeri. Fiecare dealer dispune de o stampila numerotata de la Renault Commercial, astfel incat factura sa fie printata direct din sistemul informatic si stampilata de catre dealer. Deci factura originala poate fi disponibila cu suficient timp inainte de data livrarii masinii de catre dealer, si plata poate fi facuta din timp iar banii sa fie receptionati in contul Renault Commercial pentru a se da acordul de livrare catre dealer.
                    Deci lenea despre care vorbeam mai demult nu apartine Renault Commercial Roumanie SRL, ci dealerului. Dar pentru el este la indemana sa dea vina pe Renault Commercial.

                    Asadar, cand primiti raspuns de la Vocea Clientului ca masina este gata de livrare la Mioveni, mergeti pe capul dealerului ca sa-si miste poponeatza si sa va dea avizul de plata! Nu-i acceptati nicio motivatie de genul: inca nu a plecat masina, sau trebuie sa ajunga aici masina... daca la Vocea Clientului masina apare in sistem gata de livrare, atunci si dealerul poate sa acceseze acelasi sistem (la nivelul lui securizat) si sa demareze procedura de plata in vederea livrarii!
                    Last edited by tipicarul; 12 April 2017, 14:49. Reason: Automerged Doublepost
                    „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                    Comment


                    • Revin si eu cu un update:

                      Comanda: 01.03.2017
                      Model: Logan MCV Prestige 1.5dCi Easy-R (cu toate optionalele mai putin scaune din piele)
                      Cost total: 14020 Euro (cu reducere + garantie extinsa)

                      Iesire din fluxul de productie: 12.04.2017
                      Data estimata de a ajunge la concesionar: 13.04.2017 (este incarcata pentru livrare)

                      (concesionarul a fost contactat ca maine ajunge masina si sa faca demersurile pentru livrare).

                      ~~~~

                      Cei ce aveti comenzi, cel mai bine sunati la Vocea Clientului ca sa aflati informatii oficiale despre comanda.

                      Agentul de vanzari, mie cel putin, ieri imi spunea ca dupa sarbatori o sa ajunga la ei mai mult ca sigur. Initial, dupa plata acontului, mi-a dat termen de livrare sfarsitul lunii mai.

                      Originally posted by tipicarul View Post
                      Factura finala a masinii se emite de catre Renault Commercial imediat ce masina este finalizata si gata de livrare in parcul de la Mioveni.
                      Mai mult, avizul de plata pentru diferenta se poate cere cu mult inainte ca masina sa fie gata.

                      Deci da, e mai bine sa sunati la Vocea Clientului si insistat la concesionar sa rezolvati din timp plata finala a masinii ca sa nu aveti probleme cu intarzierile de validare a platii sau alte lucruri ce pot aparea.
                      Last edited by Silviu; 12 April 2017, 15:01. Reason: Automerged Doublepost
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Agentii de vanzari sunt niste palavragii! La mine a spus invers, masina vine pe 20 martie si ea a fost gata la Mioveni pe 5 aprilie! Pe bonul de comanda termenul era 7 aprilie si exact atunci a ajuns la dealer.

                        Avizul de plata cerut din timp nu prea rezolva problema, pentru ca oricum vor trebui facute la final reglari care apar din diferenta de curs valutar practicat de Renault Commercial, curs care se shimba in fiecare marti!
                        Last edited by tipicarul; 12 April 2017, 15:07.
                        „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                        Comment


                        • @tipicarul. Da. Sunt la a patra Dacie și am beneficiat de reducerea de 900 euro care am înțeles că se aplica doar comenzilor până la sfârșitul lunii martie.

                          Comment


                          • Originally posted by cosmins2000 View Post
                            @tipicarul. Da. Sunt la a patra Dacie și am beneficiat de reducerea de 900 euro care am înțeles că se aplica doar comenzilor până la sfârșitul lunii martie.
                            Inseamna ca daca atunci cand nu e programul Rabla e redusa masina cu 900 de euro, atunci cand e Rabla de fapt nu e redusa cu 1450 ci doar cu diferenta de la 900 la 1450...

                            Comment


                            • Daca stiam imi comandam si eu masina si nu ma mai complicam.
                              Acum vreaus a combin Prima Masina cu Rabla. Sa vedem ce naiba iese!

                              Comment


                              • Oferta asta am primit-o ieri.

                                Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk



                                Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
                                Last edited by ioonell; 12 April 2017, 19:05. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google