Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Motoarele pe benzina care respecta norma de poluare Euro VI nu au filtru de particule.

    Foarte probabil trecerea la Euro VII va impune montarea si pe motoarele Otto a unui filtru de particule.

    "Potrivit informatiilor existente pana in acest moment, viitoarea norma Euro 7 urmeaza sa adapteze pentru motoarele cu benzina filtrele de particule pe care le intalnim in prezent doar la cele cu motorina. Se incearca in acest fel stoparea imprastirii in aer a unor particule cancerigene extrem de fine. Realizarea noului filtru poate fi facuta in doua moduri. Prima varianta este mai ieftina si presupune adaugare unui al doilea catalizator de filtrare a particulelor. A doua este mai scumpa si consta in combinarea a doua catalizatoare. In urma testelor, se va decide ce varianta va fi pusa in practica. Si-au anuntat participarea la acest proiect laboratoarele IRCELYON, Ifpen, Saint Gobain CREE, precum si PSA."

    "Maşinile noi cu motoare euro 5 vor putea fi vândute până la epuizarea stocurilor, dar nu mai târziu de 31 august 2015."

    Comment


    • Euro 6 asta la care se aliniaza Dacia e 6B sau 6C?
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

        Tot motoarele de 1.2 si 0.9 vor fi si pe euro6?


        Sent from mobile
        Last edited by jonnie007; 30 April 2015, 13:44.
        Keep walking...

        Comment


        • azi am achitat diferenta pt SL 10 ani
          Total31670 Ron
          Luni o ridic

          Comment


          • Să fie într-un ceas bun!

            Comment


            • Eu azi am reușit sa duc vechea SuperNova la remat. Toată procedura a fost foarte ok. La centrul de colectare au verificat ca rabla sa fie pe roti si sa nu-i lipsească piese de caroserie, motor, acumulator, alternator si radiator.

              Am primit si 120 de lei pe fierul vechi.

              Săptămână viitoare, pe marti-miercuri, ma aștept sa primesc mașinuță. I-am făcut si azi o vizita la Daperom Pitești si am examinat-o cam 10 minute.
              Last edited by fallax; 30 April 2015, 21:34.

              Comment


              • Multumesc pentru raspunsuri.
                In acest caz nu mai astept. Luni am sa duc si eu actele la dealer si incep procedura pentru un logan cu motor euro 5.

                Comment


                • Am cautat astazi un Sandero 1,2 16v, dar nu era pe stoc la 3 dealeri. Poate am ami mult noroc saptamana viitoare.

                  Comment


                  • Daca cauti pe stoc sanse mici.....doar daca renunta cineva.....sanse sa gasesti pe la sfarsitul sezonului de "vanatoare". Bafta......
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Masini pe stoc, vorba lui oti, sunt sanse mai mici
                      Dupa achizitie, alta alergatura pt alte taxe, asigurari, impozite, rovinieta,numar de inmatriculare, etc.

                      Comment


                      • Sandero pe stoc nu prea ai sa gasesti, doar logan, mcv, dokker, sl, duster si stepway.

                        Comment


                        • Pentru cei interesati de norma Euro 6, la un dealer din Bacau mi s-a spus joi ( 30 aprilie) ca primesc comezi, iar termenul de livrare fiind 1iulie. La pret se mai adauga 100E - care oricum se duceau pa taxa de prima inmatriculare pt. euro 5.

                          Comment


                          • Vasile...despre ce dealer e vorba?
                            Ai idee cate g co2/km , ar fi pe euro 6 1.2 benzina?


                            Sent from mobile
                            Keep walking...

                            Comment


                            • La Dedeman.
                              Nu cunosc amanunte tehnice, eu cautam Sandero cu livrare imediata (Euro5) .

                              Comment


                              • Tatal meu a dat comada pe data de 22 martie ... nici pana in ziua de azi nu se stie nimic de masina (Sandero Stepway 1.5 ) , in ideea ca este POSIBIL ca saptamana viitoare sa o primim . Azi trebuie sa mute tatal meu niste bani intr-un alt cont ... marti miercuri poate scapam si de rabla ... Si ne-au zis: " o luna si jumatate cel mult , dar sunt sanse mici sa dureze chiar atat " , si uite ca suntem in 4 mai ... si ei nu stiu daca o primim saptamana viitoare . Aiurea ....

                                Voi in ce stadiu va aflati ? Pune cineva mana pe masina saptamana asta ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google