Noul Meu Logan 1.5dCi 90

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noul Meu Logan 1.5dCi 90

    O sa va prezint noua mea masina (care defapt la momentul postarii are 6 luni), si zic noua pentru ca inainte ei am avut un Passat din 2006 (2.0 tdi 140cp), break si de care am scapat printr-o conjunctura mai putin placuta.
    Dupa jumatate de an si 12k km sunt foarte multumit de masina. Consum excelent, iar acum e din ce in ce mai bun, pentru ca a inceput sa se "lase" motorul, sunt multumit si de reprizele de acceleratie.. in fine stie toata lumea cum sta Loganul la capitolul asta.

    Versiunea de echipare Laureate, iar in echiparea masinii nu am ales pielea pe scaune, bancheta rabatabila fractionat, cotiera si harta Europei.
    Masina

    La 9850 de km am facut prima revizie (580 lei)

    La capitolul imbunatatiri, in afara de folie pe geamuri si leduri la interior si numarul de inmatriculare, nimic.

    Urmeaza:
    -faruri de model 10 ani/prestige
    -incalzire in scaune;
    -alarma;
    -cotiera;
    -in primavara un set de jante Sparco pe 16";

    Mai jos atasez cateva poze cu masina mea cat si cu cea a parintilor mei, tot 1.5dCi din 2006, varianta de echipare Ambition.
    Attached Files
    Last edited by 77sky; 18 November 2015, 13:39.

  • #2
    Frumoasa culoarea si eleganta. Multi km fara probleme si bine ai venit! Niste poze de interior cu modificarile facute (leduri) daca ai sa pui. Bafta!

    Comment


    • #3
      Multumesc si multumesc! )

      O sa revin cu poze facute pe intuneric.

      Comment


      • #4
        Să o stăpâneşti sănătos!

        Comment


        • #5
          Multumesc frumos!

          Mai jos sunt cateva poze cu lumina la interior ( un singur bec cu led ) si la numar.
          Attached Files
          Last edited by 77sky; 19 November 2015, 18:28.

          Comment


          • #6
            vezi ca farurile alea noi vor cere si modificari in cablaj... treci de la H4 la H7.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • #7
              Am inteles ca este nevoie de o modificare in la cablaj de genul adaugarea unui fir suplimentar.. O sa imi monteze farurile un prieten care a mai facut modificarea asta

              Comment


              • #8
                Am trecut si noi la echiparea pentru sezonul rece si am schimbat becurile pentru luminile de zi cu unele ce emit lumina alba, asemanatoare cu cea a LED-urilor.

                Rotile de vara au fost pregatite pentru hibernare)
                -curatat jantele de bitum si de restul depunerilor atat pe interior cat si pe exterior;
                -splarea cauciucurilor cu sapun pentru maini, lasat la uscat si apoi presarata putina pudra de talc
                Rotile le-am depozitat unele peste altele(fiecare imbracate in huse) in magazia de la tara, ferite de umiditate, inghet, soare..
                Attached Files
                Last edited by 77sky; 4 December 2015, 14:42.

                Comment


                • #9
                  Să o stăpâneşti sănătos,multi km fara probleme si bine ai venit!

                  Ai un PM de la mine, anunta-ma de concluzie ...din curiozitate ce varianta ai ales ! !
                  Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                  Comment


                  • #10
                    Astazi am reusit sa montez si cotiera. Am ales modelul de pe echiparea de fabrica si nu imi pare rau deloc. Este foarte rigida, am 100 de kg si m-am lasat pe ea cu ambele maini si nu clinteste. Spatiul de depozitare este mic, dar suficient sa imi incapa telefonul cu diagonala de 5,2.

                    Am profitat si de vreme sa ceruiesc masina inainte de vremea urata ce va urma.
                    Attached Files
                    Last edited by 77sky; 28 December 2015, 23:22.

                    Comment


                    • #11
                      De unde ai luat cotiera? Îmi pare o achiziție foarte utila.

                      Comment


                      • #12
                        Cotiera am cumparat-o de la un prieten. Am vazut pe okazii la 350 de lei.

                        Comment


                        • #13
                          Mulțam! Auzisem ca nu prea se mai găsește modelul acesta.

                          Comment


                          • #14
                            Salutare!
                            Azi am reușit să fac două noi retrofituri și anume clapete de deschidere uși interior, cromate, și volan de Clio IV.
                            In scurt timp am sa montez și încălzire în scaune, OEM Dacia.
                            Atasez o poză cu noul volan montat.

                            Ps: momentant claxonul pe volan nu e funcțional, dar sper ca in curând să il pot face.
                            Attached Files

                            Comment


                            • #15
                              De curand am reusit sa trec la Medianav Evo, am reusit sa fac update la 7.0.5 si sa adaug harta Romaniei 2016 Q3.

                              Am montant si Camera pentru mers inapoi, care desi nu era o necesitate, este un update care si-a meritat fiecare banut.

                              Am schimbat si grila centrala de pe plansa de bord si fetele la manerele de usi cu cele de X52 Ph2.

                              Avand in vedere traficul din ce in ce mai haotic, am decis sa achizitionez si o camera de bord.

                              Atasez cateva poze (lentila camerei nu era curata, de aici si imaginea in ceata)
                              Attached Files
                              Last edited by 77sky; 13 January 2017, 18:34.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google