Noul motor 1.5 dci 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La fel cum? K9K 796 sau K9K 87?
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • mie la delar mi-a zis ca nu are nevoie de rodaj si l-am intrebat pe ala de 2 ori ca cica motoarele vin rodate din fabrika ... asa ca dupa 100km facuti pe autostrada i-am 175km/k pe bord )...ar fi tare sa comenteze ..in prezent am 3700km si motorul merge excelent ...voi ce parere avetzi...de specificat ca in primi 1500km am trecut de multe ori peste 110km/k )
      Ps:ala care mi-a zis ca masina are facut rodajul din fabrika era ala care mi-a predat masina si mi-a explicat el cum stau treburile cu masina ...
      Last edited by Jonivip; 30 November 2007, 00:41.

      Comment


      • Originally posted by andrei
        La fel cum? K9K 796 sau K9K 87?
        K9K 87 asa apare si la el
        http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

        Comment


        • Dacia-Renault ne informeaza f.putin dpdv tehnic. In carticelele care ti-i se dau odata cu masina nu scrie nimic de rodaj, un dealer recomanda 1000 km, altul 1500, altul 3000,altul deloc.Eu nu i-am intrebat ,dar nici nu au considerat ca trebuie sa-mi spuna ceva pe tema asta.
          Chestii cam dupa ureche, neprofesionale . Oricum ,prea multa secretomanie si multe date tehnice confidentiale in jurul Loganului.

          Comment


          • Da-mi voie sa te contrazic. In carte scrie clar ca rodajul se face pana la 1000/1500km (benzina/diesel). Cum il faci? Scrie si asta.... cel putin la mine.

            Comment


            • Originally posted by mdi_pro
              K9K 87 asa apare si la el
              Sigur nu scrie K9K B7?
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • @Sp!ke : unde scrie exact ? eu n-am gasit !

                @andrei :K9K-87 scrie si la mine.

                Comment


                • Atat in Cartea de Identitate cat si in talon la "Tip Motor".

                  Comment


                  • rodati poate orice altceva in afara de motor. DACA NU MA INSEL ACUM MOTOARELE SUNT DEJA RODATE PE BANK INAINTE DE MONTARE PE MASINA.

                    Comment


                    • Sunt rodate chimic, nu mecanic... daca vrei sa ai un motor performant, respecta ce scrie in manualul de utilizare al masinii, daca nu... faci cum vrei...

                      Comment


                      • E o greseala. Motorul 1,5 dCi are indicele K9K 796 sau K9K B7. M-am uitat acum si in softul Renault Romania ca ma gandeam ca nu mai tin eu bine minte si tot asa apare.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Originally posted by Sp!ke
                          Da-mi voie sa te contrazic. In carte scrie clar ca rodajul se face pana la 1000/1500km (benzina/diesel). .
                          Undeee scrieeeee ????

                          Comment


                          • Scrie sigur, am citit eu in carte. Ia cartea si citeste-o sau macar rasfoieste la ea si gasesti sigur! Parca ceva de genul "rodarea motorului".

                            Comment


                            • Originally posted by CRISX
                              Undeee scrieeeee ????
                              O sa-ti spun deseara si capitolul si pagina. N-am manualul la mine.
                              Sorry pentru raspunsul de mai devreme. Am crezut ca te referi la tip motor....

                              Comment


                              • Originally posted by CRISX
                                Undeee scrieeeee ????
                                Daca nu e cu suparare, dau eu raspunsul. La 2.02 scrie despre rodaj.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google