Noul Pret La Carburant...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Sper ca ati inteles ca noi, soferii , suntem mult prea mici pentru a "misca" ceva si de a face vreo schimbare ! Poate s-ar putea daca e ceva in grup f f f mare - ceea ce nu cred ca se va organiza ceva de asemenea anvergura !
    sigpic

    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

    Comment


    • #17
      nu se face , benzina v`a creste , romanul oricum merge cu masina ca e fudul.
      deci calm

      Comment


      • #18
        Originally posted by Augustin-Yng View Post
        Salut.
        am inteles ca va ajunge pretul la 6,5lei...............e criminal pretul asta...........oare unde vor sa ajunga cu el?
        jos piticu!jos pratul!
        numai bine. "daca va mai fi,vreodata!"
        tu de ce te oftici....nu ai gaz pe masina? la deva s-a ietinit gazul de la 3 lei la 2,87. saptamana asta am gasit gaz la brasov la 2.7....noi sa fim sanatosi si instalatia gpl functionala.

        n-am mai bagat benzina de vreo 2-3 luni...cred ca bag zilele astea de 100 lei si pana la toamna nu mai bag strop de benzina.

        si totusi zicea careva mai sus de ghadafi ala....sunt dispus sa dau cheta sa angajam un asasin

        Comment


        • #19
          benzina ca benzina...dar voi ca dati seama ca painea la 1kg e aproape 4 lei???
          azi s-a mai scumpit combustibilul cu cativa banuti/l...si se va mai scumpi in continuare,pentru ca ei tre sa castige!!!si noi,neavand alta solutie,bagam benzina
          http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

          Comment


          • #20
            Mereu aveti alta solutie: Nu mai folosesti masina si gata sau o folosesti foarte rar.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #21
              In prezent litrul la statia de gaz este ~3 ron fiind fara accize si taxe suplimentare. Sunt curios daca la modul cum au pus accize pe combustibilul bio din benzina/motorina (rezultand o crestere a pretului benzinei/motorine cu vo 5 bani/l) se vor gandi sa puna si la GPL , de asta ce ziceti ? In tara asta se poate orice, oricand, asa ca macar sa faca dreacu metrou pana in afumati si poa sa fie benzina 15 ron/l .
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • #22
                Si sa aduca si painea la magazin tot cu metroul.
                Apropo, cine isi mai aduce aminte exact, cat era litrul de benzina prin '88-89? La cartela, nu la negru.

                Comment


                • #23
                  Daca pana acum vreo 2-3 ani plecam in concediu in tara si imi permiteam sa fac 2-3000 de km, haladuind practic prin toate colturile tarii acuma, un drum nenorocit de Brasov ma costa de ma ustura! 'zeii mamii lor de hoti

                  Mi-am curatat PSL-ul! Marcati la baeatu' o valijoara de malai si-o canistra de benzina si-am taiat-o in Libia!

                  Comment


                  • #24
                    @samy0388 si la GPL este acciza de 128,26 euro/tona ceea ce inseamna cam 0.24 euro/litru adica 1,022 lei/litru +TVA
                    acciza la benzina este 359,59 euro/1000l adica 1,53 lei/l +TVA
                    iar la motorina este 302,51 euro/1000l adica 1,29 lei/l +TVA
                    sigpic
                    Ambition 1.5 dc

                    Comment


                    • #25
                      Da , merci , inseamna ca stiam gresit ca nu are accize , are dar sunt mai mici
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by gl_mmm View Post
                        Cat naibii mai este pretul la benzina? Trebuie sa fac un full si mi-e groaza!

                        Am bagat eu ieri de la ROMPETROL cu 5.13 lei/litru. De 50 lei (asa am vrut eu, sa am mereu benzina proaspata in rezervor, nu ca nu as fi avut bani pentru mai multi litri ). Apropo, stie cineva daca se poate face tuning la LOGAN cu un sistem de propulsie pe baza de panze? Daca tot mai creste pretul benzinei ma gandeam sa transform LOGANUL in velier.

                        Comment


                        • #27
                          eu mi-am facut planul de cand am vazut ca to crste pretul la carburant.
                          imi iau doi cai si gata,carauta(intretinere usoara,carburant...pe toate dealurile) moda revine

                          Comment


                          • #28
                            @mr.K in 88-89 motorina era 7 lei si benzina 9lei
                            ubi concordia ibi victoria

                            Comment


                            • #29
                              Eu propun ca pe parcursul cresterii pretului la combustibil sa scoatem cate o fisa de la bujii , mergem in 3 pistoane , in doua apoi in unul , ca Prigoana
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by dragos firoiu View Post
                                @mr.K in 88-89 motorina era 7 lei si benzina 9lei

                                Da, dar si salariul era 3000-4000 lei parca.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google