Întrebari Despre Logan 2, 1.2, 73cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Eram sigur ca asa o sa zici, sa scot cu seringa. De ce sa ma complic cand pot sa stau linistit atata timp cat este peste minim , e ok.

    Comment


    • #17
      Originally posted by anton.dan View Post
      are supapa asa ca nu e problema
      NU BUFNESTE !
      ba bufneste daca nu e infiletat bine. tocmai supapa e smecheria. lichidul de racire e sub presiune cand e fierbinte ca sa poate sa treaca de 100 de grade fara sa fiarba.
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • #18
        Originally posted by alinn28 View Post
        Eram sigur ca asa o sa zici, sa scot cu seringa. De ce sa ma complic cand pot sa stau linistit atata timp cat este peste minim , e ok.
        Nu te intreaba nimeni stai linistit! Se uita, daca e nivelul unde trebuie trece mai departe!

        Comment


        • #19
          În urma ploii înghețate de acum 2 zile, s-a format pe oglinzi un strat de o jumatate de centimetru de gheață. Cu ce pot sa scap de gheață? Am dat cu tot felul de solutii de dezghetat si nu cedează. Aveti vreo idee?

          Comment


          • #20
            Cea mai la indemana solutie este sa te duci intr-o parcare subterana (mall/supermarket). Pana iti faci cumparaturile se dezgheata.
            Sa inteleg ca nu ai oglinzi incalzite?

            Valabil si pentru zapada, in loc sa dai cu matura sau altceva si sa faci lacul varza, cum vad ca fac destul de multi.
            Last edited by vitriol; 9 February 2017, 15:05.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • #21
              Nu sunt incalzite. O sa incerc si asa.

              Comment


              • #22
                Originally posted by Catalin G View Post
                Vă salut!
                Sunt nou pe acest forum și posesor al unui Logan 1.2 (2016) de o lună jumate (2000 km).
                Sunt foarte multumit de masină însă am câteva nedumeriri:
                1- Lichidul de răcire se află între minim și maxim dar este mai aproape de minim (la 1 cm deasupra semnului de minim - asa a fost din fabrică). Este necesară completarea lichidului?
                2- Stiu ca viteza 1 este pentru plecarea de pe loc, însă în unele cazuri simt nevoia sa bag viteza 1 din mers la viteza mică, pentru că o cere motorul. Este normal să intre mai greu în viteza 1 în cazul în care mașina încă rulează cu o viteza mică (ex: 10 km/h)?
                3- Se pate monta pe Logan 2 Acces, aer conditionat?
                Vă mulțumesc!
                1- asa am avut si eu nivelul in aprilie 2016, era exact la limita de jos.Am completat cu apa.-economie mare au facut cei de la dacia...
                2-treapta a2-a si la mine intra mai greu chiar si cand plec de pe loc,mergepana la jumatatea cursei parca agata in ceva dupa care se duce la capat. Am fost la APAN BRAILA iar un mecanic de la ei spune ca nu are nimicsi ca merge bine.Inchizatoarea de la capota are joc si zanganea -a infasurat niste banda izoler pe caligul care se prinde. Mi-a lasat un gust amar ,i-mi este frica sa merg la revizie in aprilie (de 1an) am 10040km

                Comment


                • #23
                  Cei de la APAN BRAILA sunt slabi pe partea de mecanica si sunt si mai "incuiati" cand vine vorba de rezolvarea unor probleme ce tine de garantie.
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by vitriol View Post
                    Cea mai la indemana solutie este sa te duci intr-o parcare subterana (mall/supermarket). Pana iti faci cumparaturile se dezgheata.
                    Sa inteleg ca nu ai oglinzi incalzite?

                    Valabil si pentru zapada, in loc sa dai cu matura sau altceva si sa faci lacul varza, cum vad ca fac destul de multi.
                    Daca ai 30 cm de zapada pe capota, cum reusesti sa mergi cu ea?

                    Comment


                    • #25
                      Zapada o dai jos cu o perie, dar fara sa insisti si sa ajungi la tabla. Sa ramana un strat de 1-2 cm, care, cel mai probabil, este inghetat.

                      Prea luati si voi lucrurile mot a mot.

                      L.E. Nah ca am gasit si o poza.
                      Attached Files
                      Last edited by vitriol; 20 February 2017, 14:53.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • #26
                        Cu o perie uscata. Daca a mai fost folosita e posibil sa fi inghetat si dai cu ea ca si cu o perie de sarma.

                        Comment


                        • #27
                          Da, Fanică. E posibil chiar sa nu ninga si sa nu mai ai nevoie.

                          Va orientati voi la fata locului si vedeti ce si cum.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • #28
                            Salut!
                            Am un logan 2 1.2 16v cu 4000 km. Am observat putina umezeala la zona furtunului gazelor de carter. Furtunul nu este crapat. Mai pot circula asa inca 2-3 zile pana ma duc cu ea la dealer? Multumesc!

                            Comment


                            • #29
                              Stai linistit, o sa te obisnuiesti, asa fac toate. La mine l-au schimbat de 3x, degeaba, nu furtunul este problema.

                              Comment


                              • #30
                                Am rezolvat. Domn inginer mi-a zis ca "asa fac toate" si nu a vrut sa mi-l schimbe, mi-a pus cel mai jalnic colier de plastic care nu facea nimic. Am pus eu unul de metal si nu mai scapa gaze/umezeala. Am pierdut si doua ore pentru un colier de plastic, mai bine il rezolvam eu de la inceput.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google