NU Gunoaielor In Natura

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    O problema care la fel ca cea a maidanezilor nu se va rezolva niciodata...
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • #47
      o și mai mare problemă ar fi defrișările din harghita,Covasna și mai nou,toată țara
      cum spuneam,dacă vrem,putem face ceva.
      pozele sunt din skopje,nu-mi aparțin..dar ideea e că acest oraș care arată cam ca oltenița,nu are gunoaie aruncate pe jos..sau poate or fi,dar în poze nu se văd gunoaie
      Last edited by 1.6Multipoint; 8 August 2011, 20:26.

      Comment


      • #49
        Astia stiu unde/cum sa le arunce.

        Pare cam sinistru in unele poze...
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • #50
          Oameni de acolo nu au conditile noastre dar au mai multa minte decat multi de la noi si pretuiesc ce au .
          sigpic

          Comment


          • #51
            exact asta era ideea

            Comment


            • #52
              continuare cu poze din skopje..un oraș nu foarte frumos,dar curat..tot ne place să-i pupăm undeva pe străini..mă gândeam că n-ar strica să luăm și ceva bun de la ei
              Attached Files

              Comment


              • #53
                sau BUDAPESTA(deși am văzut și acolo în parcul central gunoaie cu grămada)
                Attached Files

                Comment


                • #54
                  Stii cum e .. daca e curat .. se tine curat .. romanu' ia si arunca la gunoi .. dar daca e murdar pe jos .. pe jos se arunca .. e ceva tipic .. care predomina .. la multi .. multi .. o mentalitate de cantina ..
                  Nu conteaza unde ajungi .. ci calatoria pana acolo ..

                  Comment


                  • #55
                    Mama natura are nevoie de ajutor

                    Salut mai intai, numele meu este Gabi, sunt din Constanta, am 25 ani si imi place natura,acum ceva vreme in urma,am fost la un aer liber la un peste la mare, sa ma recreez, adunandu-mi prietenii si ajungand la locul faptei( Cap diguri Pescarie) am ramas uimit cate sticle Pet-urile erau printre pietre si pe mal,vorbind cu prietenii am decis sa facem "cheta" si sa mergem la luma niste saci de pubela ca sa adunam tot Gunoiul din zona . Zis si facut .Ne-am intors, am pescuit vreo cateva ore, ne-am relaxat si dupaia am trecut la treaba.Am facut poze atat inainte de curatenie cat si dupa.Tin sa precizen ca in timpul operatiunii ne-am luat de toti "pescarii cu pet-uri", la care din 10 pescari 2 s-au simtit si au inceput sa adune si ei , la un moment dat a venit un culpu care avea o sticla Pet evident , dupa ce au terminat ce avea in recipient evident a lasat pet-ul pe o stanca, la care unul dintre ei s-a simtit si a luat pet-ul de pe acea stanca si l-a aruncat in acel sac corectand-ul ca "e frumos " si ne-au ajutat si ei 5 min , am apreciat gestul multumindu-le.La sfarsit am adunat in jur de 14 saci de 240 litri numai cu pet-uri.Am facut cateva drumuri pana la punctul de recilcare dar ne-am sintit foarte mandri ca am putut ajuat un pic.
                    Va salut si aveti grija de natura ca si ea sa aibe grija de noi. Nu stiu cum sa atasez pozele ca as fi pus cateva poze.

                    Comment


                    • #56
                      este de apreciat lucrul acesta facut de voi , dar cu ce sa schimbat locul acela ? banuiesc ca sa umplut la loc de pet-uri.

                      Comment


                      • #57
                        jos pălăria....ești un român normal...
                        fac un apel la bucureșteni,să ia modelul din Budapesta și să nu mai dea voie primăria la casele vechi să se pună termopane ieftine,să le zugrăvească în roșu,verde...
                        cei care stau la bloc să înceteze cu țigănia..să nu-și mai vopsească partea lor de bloc diferit de restul clădirii
                        pozele sunt din budapesta,și după cum se vede,la ei blocurile comuniste nu arată ca la noi
                        Attached Files

                        Comment


                        • #58
                          eu in concediu la mare...la mamaia...la fiecare iesire din apa...duceam la cosul de gunoi, cate o hartie, cate un pet...din apa...evient nimeni nu mi-a urmat exemplul...ba din contra, fumau, aruncau chistoacele, spargeau seminte pe plaja... romani...
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #59
                            in mamaia mereu a fost mizerie..pana si la navodari mi se pare mai curat decat in mamaia

                            Mumus iti recomand plaja de la corbu ..

                            Comment


                            • #60
                              Noi (eu si cativa prieteni) ne'am intors din excursia de pe Transfagarasan cu un portbagaj plin cu saci menajeri. Asta dupa ce, cu o seara inainte, la focul de tabara, arsesem o mare parte.
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google