Nu Reusesc Sa Iau Examenul Pentru Permis :(

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu Reusesc Sa Iau Examenul Pentru Permis :(

    Salut, am dat de doua ori examenul pentru permis, prima data am dat pe 06.01.2010 cu 14 puncte, a doua oara pe 26.01.2010 cu 10 sau 11 nu mai retin, azi m-am reprogramat pe 11.02.2010
    - Spuneti-mi si mie ce capitole trebuie sa invat din regulament, capitole care sunt mai importante pentru ca daca citesc mult nu imi intra nimic in cap
    - Am facut foarte foarte multe chestionare pe site-ul politiei DRPCIV (imi cer scuze daca e considerata reclama) nu fac niciodata mai putin de 14.
    - Luni seara pe 25 am facut 2 chestionare la unu mi-a iesit 21 de puncte si la unu 23, si Marti cand am dat examenul am facut 10 sau 11
    Va rog ajutati-ma cu un sfat.

  • #2
    punete cu burta pe carte...invata tot... vrei nu vrei trebuie sa inveti...lasa messu si jocurile un timp si incearca sa faci chestionare sau diverse discutii cu tatal tau

    Comment


    • #3
      Se numeste invatat cu gandul numai la ce-i in carte.Incearca sa gandesti logic raspunsurile.Eu am dat luni sala pentru 'D' si am luat din prima cu 23.Am inceput sa invat la inceputul anului.

      Comment


      • #4
        citeste de 5-6 ori cartea, fa si chestionare dar in primul rand invata mai mult din carte si mai putine chestionare. incearca sa iei logic unele intrebari ca o sa-ti dai seama. mult succes
        sigpic

        Comment


        • #5
          Salut imi pare rau pt nereusita ta.
          Primul lucru pe care il potzi face e sa iti usurezi ceea ce ai de invatzat.Adica sa iei capitolele pe fiecare in parte si sa scoti de akolo ceea ce ai voie si ceea nu.
          Spre exemplu DEPASIREA:cand ai voie-cand nu circula un autovechicul din sensul opus
          si apoi cand nu ai voie..
          In momentul in care le si scrii retii mai bine.
          Si alta chestie sa nu crezi ca daca faci toate chestionarele trebuie sa il si iei,acesta este un mit.
          MULTA BAFTA!!!

          Comment


          • #6
            ion_daniel...daca faci ca si pe forum in sensul ca uiti unde ai descris un topic in decurs de 4 minute....atunci ce sfaturi vrei sa iti dam noi?
            sigpic

            Comment


            • #7
              cred ca ar fi cazul sa nu mai incerci. poate e un semn...
              sigpic

              Comment


              • #8
                Eu am facut chestionare numai pe site-ul politiei,la raspunsul care nu-l stiam cautam in carte raspunsul corect si bagam la cap.Ai posibilitatea sa raspunzi la sfarsit intrebarilor la care nu esti sigur de raspuns.Eu asa am facut si m-am trezit la sfarsit cu 22 de raspunsuri corecte si mai aveam de raspuns la 4.Important sa-ti stea gandul la carte nu la alte lucruri.

                Comment


                • #9
                  Salut , tot ce trebuie sa faci , este sa inveti... Citeste si Legislatia Rutiera , ca nu este degeaba in carte , eu am citit de 4 ori legislatia si am facut intrebarile de 4 ori alea 800(cand inca se dadea examen scris ) si am prins si examenul pe pc (si am facut cartea cu 1400 sau 1200 cate intrebari are , de vreo 3 ori ) , le-am facut pana am gresit 20-25 la 800 si cam 100 gresite la aia cu 1000 si ceva... Tot ce trebuie sa faci este sa inveti...
                  Eu am picat la traseu ca fraiericiu... recunosc A si un ultim sfat , nu te duce stresat si cu emotii la examen , eu era foarte stresat si aveam emotii , nu ai de ce , nu te bate nimeni daca pici ... dai din nou , si adevarata scoala o vei face in trafic...

                  Comment


                  • #10
                    @ valeriuciprian, Am incercat sa editez putin postul meu am dat "edit" iar in mijlocul postului a aparut o reclama si am dat "back" iar cand am dat "trimite" s-a mai creeat un topic. Imi cer scuze!

                    @ bogdan_1984, Nu ma speria, mie de mic imi plac masinile si imi doresc foarte foarte mult sa am masina.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by ion_daniel View Post
                      Salut, am dat de doua ori examenul pentru permis, prima data am dat pe 06.01.2010 cu 14 puncte, a doua oara pe 26.01.2010 cu 10 sau 11 nu mai retin, azi m-am reprogramat pe 11.02.2010
                      - Spuneti-mi si mie ce capitole trebuie sa invat din regulament, capitole care sunt mai importante pentru ca daca citesc mult nu imi intra nimic in cap
                      - Am facut foarte foarte multe chestionare pe site-ul politiei DRPCIV (imi cer scuze daca e considerata reclama) nu fac niciodata mai putin de 14.
                      - Luni seara pe 25 am facut 2 chestionare la unu mi-a iesit 21 de puncte si la unu 23, si Marti cand am dat examenul am facut 10 sau 11
                      Va rog ajutati-ma cu un sfat.
                      Cu doua incercari picate cu 14 si 11 puncte??? Si vrei sfaturi? Pune mana pe carte baiete! Cu dorinta de a invata si nu de a lua carnetul. Tu iti dai seama ca soferia este o chestie chiar de viata si de moarte?

                      Comment


                      • #12
                        Uite cum am facut eu.NU am citit cartea cap coada niciodata,in schimb am fost prezent la orele de legislatie ..ora de ora si imi explica profesorul orice il intrebam.Am citit doar cateva hartii de la scoala..cu imobilizarea,oprirea,stationarea depasirea...astea elementare si apoi contraventii prim ajutor conduita preventiva..si mecanica stiam eu.L-am luat cu 25,dar si bagam chestionare de pe DRPCIV la greu
                        Cumpar volan de Duster

                        Comment


                        • #13
                          @ Nimeni, Chestia e ca nu am emotii absolut deloc cand intru in sala de examen, am emotii cand ies.

                          @ gl_mmm, Se pare ca tu nu ai citit primul post in intregime. Am facut foarte foarte multe chestionare pe site-ul politiei DRPCIV (imi cer scuze daca e considerata reclama) nu fac niciodata mai putin de 14.

                          Comment


                          • #14
                            O intrebare...Ce-ai facut mai mult?Chestionare?Sau ai tocit Decretul?
                            Last edited by D-FENS; 27 January 2010, 21:53.
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #15
                              @ D-FENS, Nu am citit niciodata nici decretul nici regulamentul, am facut chestionare foarte foarte multe.

                              Ca sa inteleg mai bine, Decret = "OUG" , Regulament = Legislatia ? sau cum?

                              P.S: am cartea "Intrebari si teste pentru obtinerea permisului de conducere auto categoria B 2009"

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google