Nu Reusesc Sa Iau Examenul Pentru Permis :(

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    nimeni nu o sa-ti dea aici vreo reteta miraculoasa, in afara de a-ti zice sa inveti..... logic si cu gandul la carte....... nu la alte activitati gen mess, sms uri, bipuri, mall, gagica, torrenturi, odc, mancare, scoala etc, etc.
    sigpic

    Comment


    • #17
      Originally posted by ion_daniel View Post
      @ D-FENS, Nu am citit niciodata nici decretul nici regulamentul,
      Pai si daca nu ai citit niciodata Regulamentul si nici Decretul cum raspunzi la intrebari?...aaaa....tu vrei sa inveti pe de rost raspunsurile la intrebari?Te-ai intrebat ce vei face in trafic cand te afli intr-o situatie care nu e la fel ca in intrebari?
      sigpic

      Comment


      • #18
        Sa-ti zic ceva,pune manuta si "toceste" Decretul.Da-le incolo de chestionare,nu te baza pe ele.Sunt bune pt verificare,dar daca vrei sa treci examenul eu zic sa inveti dupa Decret si nu dupa chestionare.
        Succes!
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • #19
          ion_daniel: fa cartea aia de 5-6 ori si e imposibil sa nu pricepi ceva.gandeste si tu logic , vezi ce ai gresit , unde ai gresit , de ce ai gresit si asa mai departe.daca nu faci cel putin 24-25 puncte la chestionare degeaba te prezinti

          Comment


          • #20
            Parerea mea conteaza cine plateste scoala... si cat de mult iti doresti permisul.. eu singur mi-am platit toata scoala ajung aproape la 3000 de ron, dar de fiecare data din prima mi-am luat. Ce sa zic prima data ii vointa. Decretul 1 singura data l-am citit si ala asa relaxat.. rasfoiam prin el in rest chestionare chestionare si iar chestionare.. 5-6-7 chestionare pe zi. Pentru B am luat cu 24 pentru restul categoriilor cu 25.
            LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
            Enter the Matrix

            Comment


            • #21
              Asa cum au spus si colegii mai sus....INVATA!!! Chestionarele sunt degeaba daca habar nu ai de decret! Si nu conteaza de unde sunt chestionarele daca habar nu ai de nimic decat sa incerci sa "prinzi" 22 la examen si astfel sa iei carnetul!
              Si ne mai spunem de multe ori ca avem soferi care nu respecta legea, dar nu ne gandim ca poate nu o cunosc! M-as bucura sa nu devii unul dintre ei...sorry!
              Last edited by lucialina; 27 January 2010, 22:24.
              sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

              Comment


              • #22
                ca sa fii sigur ca iei peste 21 la examen, acasa cand mai faci chestionare, din 5 la 4 trebuie sa iei 26 . eu am dat de 5 ori pt permis, de 4 ori am luat 21 si a 5-a oara am luat 26 . da-le in colo de chestionare, invata legislatia, eu am citit-o de 2 ori si am invatat-o a 3-a oara , o stiu pe de rost, si e cel mai bine .
                nu e nici-un secret, nu exista ponturi, trebuie sa inveti fiecare capitol.. depasirea, opriri , stationari.... etc.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  @ KeanuRev, Scoala a platit-o mama
                  - Imi doresc foarte foarte mult permisul ! as da si 5-10 ani din viata daca l-as lua maine !!!
                  - Intr-o zi am facut cel putin 400-500 de chestionare

                  Comment


                  • #24
                    Pai nu le faci ala bala portocala asta nu mi-o iesit asta mi-o iesit... citesti intrebarea... te pui in situatie.. cum zicea si instructorul. Tu trebuie sa stii raspunsul la intrebare inainte de a citi variantele ca asa cu variante ii mult prea usor
                    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                    Enter the Matrix

                    Comment


                    • #25
                      Pune mana si invata sa faci 22 de puncte ca nu trebe mai multe bafta!

                      Comment


                      • #26
                        scuza ma ca ma bag si eu , dar trebuie sa inveti mult sa le intelegi logica si eu faceam cate 500 intrebari pe zi ...si am luat 23 de puncte din prima ce vreau sa ti spun e ca de ai luat doar atatea puncte de doua ori ai dat inseamna ca esti slab ...RAU DE TOT cum au spus colegi invata la greu si uita de prosti,cand vei reusi cate 26 de intrebari din chestionarele de la NATIONAL poti sa te prezinti la un nou examen de nu eu i ti spun ca e pierdere de timp...bafta si de ai nevoie de ajutor cu cea mai mare placere....

                        Comment


                        • #27
                          Nu am reusit sa inteleg de ce in ziua de azi se ia examenul pe baza chestionarelor invatate...
                          Multi procedeaza exact pe dos: fac chestionare din greu, transpira la ele, fara sa fi invatat acea norma de lege, inspirata din viata de zi cu zi, care are asadar, o insiruire logica.
                          In loc ca, dupa ce se considera ca s-au insusit principiile si cele scrise in decret, sa faci niste teste, sa observi ce anume este eronat, neaprofundat, faci si mai multe si mai multe...neeliminand astfel cele gresite in procesul de invatare.
                          Nu va cadea bine, insa ma bucur cand politistii resping anumite persoane, intemeiat, caci astfel elimina niste pericole de pe strada.
                          De cate ori nu ati vazut certandu-se si luandu-se la bataie pe strada datorita unor chestii simplissime, fiecare crezand ca celalalt a gresit!
                          Ca si concluzie: se poate! E o vorba: sala ii apartine elevului pe cand orasul e al politistului (pe baza procentelor de obiectivitate-subiectivitate)
                          Spor la invatat!
                          Last edited by 77sky; 27 January 2010, 23:09. Reason: Cuvant eronat
                          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                          Comment


                          • #28
                            sincer eu nu cred ca iti doresti asa tare permisul asta. Eu cand am facut scoala, acum multi ani, inainte de examen nu coboram sub 24 25 dar in general faceam 26, iar de mult ce imi doream permisul am neglijat scoala de era sa raman corigent la chimie. Daca pt tine e un reper acel 14 e rau. In momentul in care la 99% in chestionare o sa fii in stare sa iei peste 22 o sa poti spune ca esti pregatit. Faza cu bulanul sau cu nu am citit niciodata si am luat examenul sunt ori fabulatii ori acel candidat s-a nascut in wc. Fara sa pui burta pe carte ai sanse de 1 la 1mil sa iei examenul doar pt ca faci chestionare.
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              cum facui io
                              prima oara
                              am facut chestionare pina ma durut mina toate la 25-26
                              la examen am primit felicitari si 21 de puncte cu revenire alta data
                              a doua oara
                              cu legislatia in mina luam intrebarea , ma lamuream ce vrea de la mine intrebarea respectiva si cautam raspunsul in lege, paragraful care imi raspundea il subliniam
                              asa am facut pina am colorat toata carte
                              am primit 26 de puncte fara nicii un fel de efort
                              baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by 77sky View Post
                                insa ma bucur cand politistii resping anumite persoane, intemeiat, caci astfel elimina niste pericole de pe strada.
                                Cunosc o persoana care stia foarte foarte bine sa sofeze si a picat orasul! (politistul i-a zis ca nu sa simtit in siguranta cu el si a zambit) de ce? pentru ca nu au dat bani !!! Iar cand a dat bani la o intersectie a uitat sa semnalizeze si a fost ADMIS !!! IN ROMANIA DACA NU DAI SPAGA NU FACI NIMIC !!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google