Nu Reusesc Sa Iau Examenul Pentru Permis :(

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eu citeam cartea toata apoi faceam toate chestionarele din ea,si apoi iar o citeam,iar faceam chestionarele si tot asa(asta a fost metoda mea).Cam 4 luni si ceva am studiat pentru permis,la scoala nici ca mai ajungeam imi pierdeam timpul invatand si facand orele de condus. Chiar mi l-am dorit,m-am inscris cu 3 luni inainte sa fac 18 ani.
    Am luat din prima cu 23 desi puteam fara stres sa fac 25 sau chiar 26 dar cum am vazut acolo 22 gata deja scapasem de stres.Acum ma pregatesc pentru C
    Incearca sa fi mai atent si sa citesti mai mult.Mai vorbeste si cu instructorul si vezi ce iti recomanda.(Eu m-am inteles super bine cu el).Si nu iti face griji tot il iei tu.
    Nu am aranjat orasul,de ma crezi sau nu,inainte sa dau am auzit tot felul de povesti din astea.
    Una amuzanta:Era vorba de un tip care dadea orasul,si politaiul din dreapta ia zis ca a luat si sa il sune pe taicasu sa ii spuna vestea cea mare.Tipu scoate telefonu il suna pe tacsu,iar la sfarsit cand termina politaiu ii spune ca e respins pentru ca la volan nu se vorbeste la telefon

    Ai grija ce faci!

    BAFTA!!!
    Last edited by vdmihai; 27 January 2010, 23:31.
    sigpic
    !

    Comment


    • #32
      Pe Site Nu Stiu Daca Sunt Chiar Elocvente Testele Alea..........Cel Mai Bine Inveti Si Faci Chestionare Din Carte.......NU Pe Net.
      Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
      -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
      Silent Coat.

      Comment


      • #33
        Originally posted by ion_daniel View Post
        Cunosc o persoana care stia foarte foarte bine sa sofeze si a picat orasul! (politistul i-a zis ca nu sa simtit in siguranta cu el si a zambit) de ce? pentru ca nu au dat bani !!! Iar cand a dat bani la o intersectie a uitat sa semnalizeze si a fost ADMIS !!! IN ROMANIA DACA NU DAI SPAGA NU FACI NIMIC !!!
        Cand am dat prima data examenul practic, eram 3 pe rol.
        Nu pot sa uit acea faza. Era un tip care cred ca era pe la a 10-a tura (de examinare, asadar dadea a 10-a oara!!!). Era regula prioritatii de dreapta in sensul giratoriu (cel care era inauntru permitea trecerea celui care urma sa intre)
        Circula in sens giratoriu, de pe un sens isi face aparitia inca o masina, politistul il lasa (ii urmarea reactiile) examinatul...nimic! Cand era la limita de coliziune, politistul baga o talpa zdravana de ne-a scuturat pe toti si i-a zis: Ce faci? Asta e deja accident, jos din masina!
        Chestia cu spaga...deja e molima in Romania; nimic nu merge bine daca nu ungi. Noi ii invatam cu un asemenea comportament (precum experimentul lui Pavlov)
        Ganditi-va doar la un lucru: cati au murit in accidente dupa revolutie: peste 60.000 de persoane, alte zeci de mii de raniti, mutilati, pagube materiale imense, sanitare...ce sa mai vorbim.
        Detinem un loc fruntas in europa, din nefericire.
        De aceea sustin invatarea acelei legislatii, pentru a intelege fenomenele, cauzalitatea
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • #34
          Eu pot sa zic ca doar am avut foarte multa vointa in luarea permisului,eram interesat sa ma fac sofer dinainte sa implinesc varsta intrebam si ma interesam despre legislatia rutiera,ma uitam in trafic mereu sa vad fiecare cum procedeaza sa prind o logica.Daca doresti un sfat eu iti propun ca si colegii de forum sa inveti mult,eu unu am invatat de pe net de aici http://www.legislatiarutiera.ro/Legi...20Rutiera.html imi cer scuze daca nu aveam voie sa fac reclama si rog sa imi fie sters postul in caz ca am gresit.Acolo am invatat eu dar chestionare am facut pe foaie,am facut si pe net...si unde vedeam ca greseam,citeam intrebarea si cautam raspunsul citind din carti sa vad de ce am gresit,cel putin pe mine asta ma ajutat,faceam un chestionar de 2 ori ca sa vad daca am retinut :PSper ca te-am ajutat cumva,succes la urmatorul examen.
          Daca Cineva Vreodata O Sa Iti Doreasca Binele, Sa Nu Il Dai

          Comment


          • #35
            @ 77sky, Daca nu dai spaga la "oras" ai sanse 95% sa nu treci examenul !!!

            P.S: Nici eu nu as da bani daca politistii ar fi corecti pentru ca stiu foarte bine sa sofez, 2 cursanti se mirau cum mergeam si ce parcari laterale faceam, intrebau instructorul la a cata sedinta sunt si eram abia la sedinta 3 ! cu toate ca mama si tata nu au avut masina !

            Comment


            • #36
              daca tu ai intiparit in minte ca daca nu dai bani nu il iei sa nici nu te astepti la mai mult..lasa gandurile astea baga invatat si o sa fie bine
              fara linkuri externe in semnatura

              Comment


              • #37
                Incearca si asta
                chestionare auto www.drpciv.ro
                Sa dea Domnul sa inveti si sa iei examenul cu brio
                sigpic
                Maică, ce mafioți de treabă !!!

                Comment


                • #38
                  Invata legislatia, dar fa si chestionarele de mai multe ori si abia dupa ce ajungi sa iei la testele de verificare peste 22 de puncte programeaza-te la examen.
                  Bafta!
                  http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by ion_daniel View Post
                    @ 77sky, Daca nu dai spaga la "oras" ai sanse 95% sa nu treci examenul !!!
                    Ma scarpinam in barba, sa fi cinstit, sa nu fiu...
                    Daaar recunosc: am dat mita cand am luat permisul: aveam niste covrigi pe o sarma, agatata de bord, se pare ca l-au imbiat pe politist, prea tare si...nu a rezistat tentatiei oferite
                    Da-o naibii de mita! De unde ai tu datele astea: 95% mituiti?
                    Nu neg ca mai sunt cazuri, dar nici in asemenea proportie.
                    Cat despre condusul bine, vei vedea cu timpul, ce inseamna aceasta, nu doar indemanarea la unele manevre
                    In continuare iti doresc succes la deprinderea corecta a normelor legislative in vigoare si...sa fii fericit, precaut si cu permisul la piept
                    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by ion_daniel View Post
                      Nu am citit niciodata nici decretul nici regulamentul.....................

                      ..............................
                      Pai de asta nu ai facut decat 11 si 14. Citeste-l! Citeste-l cu simt de raspundere, nu gandindu-te la mustele de pe pereti sau mai stiu eu la ce. Si mai mult de atat, invata-l!

                      Nu vreau sa ma laud, dar eu la 16 ani faceam cel putin 22 de puncte, iar decrectul il citeam cand ma plictiseam si nu aveam altceva de facut. Cred ca l-am citit de cel putin 70 de ori pana sa dau examen pentru permis.

                      Inainte sa se apuce de soala de soferi, i-am pus sorei mele un chestionar in brate si a facut 17 puncte, fara sa citeasca si fara sa stie absolut nimic despre soferie. Nici macar nu stia ce face fiecare pedala. Argumentul ei a fost ca intrebarile au raspunsuri logice. Chiar au raspunsuri logice!
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • #41
                        A mai spus cineva inainte , chestionarele le faci cu decretul in fata , acolo afli raspunsul la intrebare , totul este logic si cauta sa intelegi intrebarea . Numai asa ai sa reusesti, nu cu chestionare invatate fara nici o logica.

                        Comment


                        • #42
                          Citeste legislatia cel putin odata ca sa o intelegi apoi te vei descurca mai bine, unde nu intelegi mai citesti odata, asa am facut eu si l-am luat din a 2-a oara cu 25, caci prima data am picat cu 21 la ultima intrebare (am dat numai pe calculator, abia il inaugurasera si eram convins ca o sa dau pe foi). Legat de traseu, cand am luat a 2-a oara sala, traseul l-am luat din prima, n-am dat nicio spaga, eu sunt anti-spaga, spunea lumea, nu dai 300 de euro, nu il iei, am zis ca n-are cum, daca stii sa mergi, instructorul mi-a zis ca iau traseul fara probleme, m-a incurajat. 300 de euro ii bag in Logan decat sa ii dau la un umflat si tot l-as fi luat fara spaga. Spor.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by ion_daniel View Post
                            @ 77sky, Daca nu dai spaga la "oras" ai sanse 95% sa nu treci examenul !!!

                            P.S: Nici eu nu as da bani daca politistii ar fi corecti pentru ca stiu foarte bine sa sofez, 2 cursanti se mirau cum mergeam si ce parcari laterale faceam, intrebau instructorul la a cata sedinta sunt si eram abia la sedinta 3 ! cu toate ca mama si tata nu au avut masina !
                            treci intai sala si pe urma gandeste-te la oras...
                            sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                            Comment


                            • #44
                              ion_daniel sa dai bani la traseu, sa faci chestionare la greeeu fara numar, fara numar, fara numar... si sa ne spui nr de inmatriculare la masina pe care o vei conduce...
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Pune mana pe invatat, nu vad ce-i asa de greu in chestionarul ala amarat. Adevarat, ca astia sunt cretini si au pus unele intrebari care nu au ce cauta acolo. Insa nu ai ce face decat sa citesti de mai multe ori acel decred. Fa eventual niste scheme.
                                Cat despre traseu, daca ai incredere si este atent, nu vad de ce nu ai trece.
                                Fa mai multe ore de sofat.
                                Succes.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google