Nu Se Duce Vopseaua Stopurilor.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu Se Duce Vopseaua Stopurilor.

    Salut! M-a mancat undeva sa imi vopsesc stopurile cu spray din acela special, iar apoi nu mi-a placut cum a iesit si le-am facut la un service. Acum vreau sa dau vopseaua jos de pe ele. Am intrebat la service si la magazinele auto si mi-au spus de nitrodiluant. Am incercat, am frecat o gramada, nu se duce deloc, am incercat si cu alte diluante. Cu ce ar merge sa dau?
    Multumesc!
    sigpic

  • #2
    Ca noi nu se pot face ptr ca diluantu matuieste plasticul deci lacul ala negru se curata cu piatra sau ciocanul sau cu orice merge spart un stop

    sigpic

    Comment


    • #3
      Se sterge cu....Bani! Cumperi altele!
      sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

      Comment


      • #4
        Daca nu merge nimic lasa-le asa.
        Nu pot fi super urate
        sigpic
        !

        Comment


        • #5
          Poate nu sunt super urate, dar poate proprietarului nu ii plac. Vorba lui sonykel, cu ciocanul.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Alea nu se mai sterg decat cu piatra ponce

            Comment


            • #7
              Mie chiar imi place cum arata :-?? Dar are dreptate bogdan_1984, proprietarului tre sa-i placa
              Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

              Comment


              • #8
                Daca erau rosii le luam eu si faceam schimb ))
                apropo , cum le vopsesc ? Cumpar lac color si dau peste direct?
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Dute la cineva specializat sau fa intai o proba si vezi cum se vede sa nu faci aceasi greseala ca spartacus
                  drive with speed than you die fast

                  Comment


                  • #10
                    Eu le-am sters pe ale mele cu diliant D506. Este drept ca am frecat cam jumatate de ora la fiecare dar a meritat. Acum au un luciu nemaipomenit si au pastrat o mica tenta de fumuriu.
                    DON'T DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY.

                    Comment


                    • #11
                      Da-i mesaj privat lui Miezu , el le-a avut fumurii si le-a facut la loc stock, poate-ti da mai multe detalii ;)
                      sigpic

                      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                      Comment


                      • #12
                        Sau astepti si-n timp, dupa cateva spalari, se duce vopseaua fumurie....
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #13
                          deci sa inteleg ca vopseaua aia din spray s-ar duce.spartacus le-a facut la service,deci logic ca nu se mai duce.poate am sanse.oricum am alte stopuri pe masina,nu cele facute cu spray(ce-i drept tot fumurii si alea),dar vreau sa le sterg sa le am pentru ITP,in caz de nevoie :P
                          Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by spartacus_mf View Post
                            Salut! M-a mancat undeva sa imi vopsesc stopurile cu spray din acela special, iar apoi nu mi-a placut cum a iesit si le-am facut la un service. Acum vreau sa dau vopseaua jos de pe ele. Am intrebat la service si la magazinele auto si mi-au spus de nitrodiluant. Am incercat, am frecat o gramada, nu se duce deloc, am incercat si cu alte diluante. Cu ce ar merge sa dau?
                            Multumesc!
                            eu am dat jos cu acetona pt unghii ))))

                            Comment


                            • #15
                              Dupa cum spuneam intr-un alt thread daca as fi fost "Garcea" v-as lua taloanele pt. ca va vopsiti stopurile sau le puneti folie fumurie si nu se mai observa intentiile masinii in trafic decat vag(semnalizare,stop pe frana,pozitii sau lampa de ceata).
                              Apropo pe timp de ceata si noaptea cum vreti voi sa va vada (de exemplu un tir) din timp si sa va evite ca sa nu intre in spatele masinii si sa va omoare?
                              Cred ca voi astia cu stopurile colorate sunteti KAMICAZE.
                              Daca ar intra unul in voi cred ca nu ar mai fii valabila chestia cu nu am pastrat distanta si este de vina cel din spate in cazurile normale de accident ci voi astia care aveti stopurile colorate.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google