O Parere Despre Philips H4 X-Treme Power...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Pacco View Post
    La culoare sunt ca cele stock,numai ca au plus de luminozitate asa zice eticheta...Va recomand Power2night daca aveti de unde lua,eu le-am luat tocmai de la magazinul din Baneasa Augsburg parca asa se cheama.Si nu sunt 115 lei sunt 50 de lei.Totusi la banii de Xtream imi iau 3 seturi de becuri.
    Am fost multumit de Power2night.
    Xtream se vor arde mult mai repede,tocmai din cauza plusului aluia de luminozitate,care oricum nu e 80% cat zic ei.Daca e 20% sa fii multumit.
    la culoare sunt ceva mai albe decqat alea stock, plusul de luminozitate se vede intr-adevar, si nu cu 20 %, mult mai mult, intensitatea luminoasa nu se aduna, sau se suprapune ca la matematica.
    le am de 1 an si ceva si nu am probleme cu ele. pot sa se arda oricand ca nu-mi pare rau. si diferenta de la 50 la 115 lei spune multe uneori.

    Comment


    • #32
      Originally posted by Pacco View Post
      La culoare sunt ca cele stock,numai ca au plus de luminozitate asa zice eticheta...Va recomand Power2night daca aveti de unde lua,eu le-am luat tocmai de la magazinul din Baneasa Augsburg parca asa se cheama.Si nu sunt 115 lei sunt 50 de lei.Totusi la banii de Xtream imi iau 3 seturi de becuri.
      Am fost multumit de Power2night.
      Xtream se vor arde mult mai repede,tocmai din cauza plusului aluia de luminozitate,care oricum nu e 80% cat zic ei.Daca e 20% sa fii multumit.
      DACA TOT LAUZI ATAT DE MULT POWER2NIGHT ZII SI MIE DACA INTRADEVAR NOAPTEA SE VAD CELE TREI CULORI DISTINCTE PENTRU ACEST MODEL DE BEC
      DACA E LA FEL CA PE PAGINA LOR DE NET UNDE EXPLICA SI DA DETALII DESPRE FIECARE
      CRED CA AI CEVA CU 20% ASTA ATUNCI CELE CU 30% M-AI MULTA LUMINA CE ZICI DE ELE 5% NUU PAREREA TA !!!
      LASA-NEE ,INTELEG CA AI FOST MULTUMIT DE POWER2NIGHT ,INCEARCA SI X-TREME
      ADEVARUL CA ASTIA DE LA PHILIPS SUNT ''NISTE CRETINI '' NUUUU CHIAR ASA CE ROST ARE X-TREME CAND EXISTA POWER2NIGHT
      P.S. LA CULOARE NU SUNT CA CELE STOCK

      Comment


      • #33
        pe site-ul lor zicea clar...becurile power 2 night sunt un gen de x-treame power la putere, combinat cu lookul cool al lui blue vision...si terminand cu grija ptr cei care vin din sensul opus...

        daca cautati gasiti.

        si da intradevar si x-treame power lumineaza excelent in dreapta ...adica semne de circulatie, biciclisti,boscheti...etc...
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • #34
          @florinflorin:scuza-ma daca te-a deranjat cu ceva postul meu.
          On:pur si simplu nu merita sa dai 115 lei pe niste becuri care nu difera foarte mult de cele de la Osram la 30 de lei.Iti zic cat se poate de sincer,pentru ca am avut un bec de un tip pe un far si un alt tip pe celalalt si crede-ma bateau aproximativ la fel.Si nu sunt singurul care a facut acest lucru.
          Daca tu ai de dat 115 lei pe becuri din 6 in 6 luni,asta nu inseamna ca toata lumea are.Totusi 50 de lei de aici,inca 50 de la stergatoare,etc si se aduna,nu?Va salut
          sigpic

          Comment


          • #35
            aici gresiti voi majoritatea.....
            nu poti compara becul stang cu becul drept...becul din dreapta va lumina mereu altfel decat cel din stanga (mai tare)
            cel din stanga este reglat din fabrica sa bata in jos...sa nu orbeasca pe cei din sens opus.
            deci daca pui un bec ..sa zicem x-treame power in stanga....o sa bata cam la fel ca cel din dreapta..dar de fapt el este mai bun decat cel din dreapta.

            nu le fac reclama..dar chiar si 10-15 % conteaza uneori....daca te fatai numa prin oras...lasa-le stock...daca vrei sa vezi mai bine noaptea in afara..schimba-le....
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #36
              Originally posted by pacco View Post
              @florinflorin:scuza-ma daca te-a deranjat cu ceva postul meu.
              On:pur si simplu nu merita sa dai 115 lei pe niste becuri care nu difera foarte mult de cele de la osram la 30 de lei.iti zic cat se poate de sincer,pentru ca am avut un bec de un tip pe un far si un alt tip pe celalalt si crede-ma bateau aproximativ la fel.si nu sunt singurul care a facut acest lucru.
              Daca tu ai de dat 115 lei pe becuri din 6 in 6 luni,asta nu inseamna ca toata lumea are.totusi 50 de lei de aici,inca 50 de la stergatoare,etc si se aduna,nu?va salut
              nu sunt suparat dar stii cum e pe cine sa m-ai crezi ?
              Pe ei ca sunt philips sau pe tine ?
              Stiu ca poate ai dreptate dar m-am saturat sa nu vad noaptea sa ma chiorasc pe drumurile romaniei vreau lumina fratilor
              sa stiu ca vad un obstacol un prost de pe margine adrumului etc.
              Zii si mie fata de cele normale cum se vad pe ploaie power2night????

              DE LA EI :
              Cumpara acum !
              Pret: 91.09 RON
              TVA (19%) inclus
              BEC FAR H4 X-TREME POWER, blister 2 buc
              12V 60/55W P43T-38

              12V 60/55W P43T-38, luminozitate +80%

              Becurile X-treme Power proiecteaza pe sosea cu pana la 80% mai multa lumina comparativ cu becurile standard ,inlocuiesc foarte bine pe cele cu xenon,ofera o luminozitate similara cu lumina naturala.

              Cumpara acum !
              Pret: 65.78 RON
              TVA (19%) inclus
              BEC FAR H4 POWER2NIGHT, blister 2 buc
              12V 60/55W P43T-38 GT15O
              12V 60/55W P43T-38 GT15O, luminozitate +50%, cap albastru

              Cumpara acum !
              Pret: 87.04 RON
              TVA (19%) inclus
              BEC FAR H4 BLUEVISION, blister 2 buc. bec far + bonus 2 buc. bec pozitie W5W
              12V 60/55W P43T-38
              12V 60/55W P43T-38, lumina alb-bleu tip xenon,similara cu lumina zilei.
              Last edited by florinflorin; 10 January 2010, 23:26. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #37
                salut ,in legatura cu becurile philips pot spune ca am avut pe masina montate philips blue vision si au tinut aproximativ 8 luni dupa care la unul s-a ars o faza (scurta) acum am luat tot philips x-treme power diferenta se simte fata de un bec normal osram (fabrica ce dezvolta o lumina galbena ) fata de x-treme power ce au o lumina alba ,dar daca vor tine tot 6-7 luni cred ca am sa renunt la philips si o sa incerc si alte marci .

                Comment


                • #38
                  toate becurile mai puternice au durata de viata redusa...si cred ca nu vor tine nici cat philipsurile.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • #39
                    Am avut eu X-treme power si a doua oara nu mai dau banii pe asa ceva. Nu se merita. Le-am avut pe masina maxim 6 luni (pana s-au ars). Diferenta nu e chiar atat de mare precum zic unii (mai e si un pic de placebo acolo). Dar asa cum a zis si pacco , daca tu iti permiti sa iti cumperi asemenea becuri de minim 2 ori pe an..... sunt o alegere buna. Eu merg destul de mult in afara orasului, locuind in afara localitatii capitala de judet sunt nevoit sa fac asta, de aici rezulta ca la mine becurile sunt aprinse cam 90% din perioada in care masina merge ( iti dai seama ca nu sting farurile cand intru in oras).
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by 64tzu View Post
                      salut ,in legatura cu becurile philips pot spune ca am avut pe masina montate philips blue vision si au tinut aproximativ 8 luni dupa care la unul s-a ars o faza (scurta) acum am luat tot philips x-treme power diferenta se simte fata de un bec normal osram (fabrica ce dezvolta o lumina galbena ) fata de x-treme power ce au o lumina alba ,dar daca vor tine tot 6-7 luni cred ca am sa renunt la philips si o sa incerc si alte marci .
                      sall , zii si mie daca tot ai avut blue vision si acum ai x-treme cum se vad noaptea pe ploaie ca asta ma intereseaza cel mai mult?

                      Comment


                      • #41
                        Si ale mele s-au ars dupa 3 luni apoi am revenit la cele din fabrica (si acum sunt pe masina). Am dat 100 lei de pomana, diferenta de lumina intre cele doua tipuri e infima, singura deosebire (din ce am observat eu) e de temperatura culorii. Lumina de la Philips-uri e o idee mai alba.

                        Comment


                        • #42
                          @florinflorin: pe ploaie/ceata lumina galbuie mareste contrastele. Ochiul focalizeaza cel mai greu pe lumina albastra (incercati sa focalizati pe un led albastru), si lumina albastruie, daca mai e si ceata sau ploaie, produce "glare" la greu. Dar e chestie de gusturi... ideea e ca lumina albastra nu e mai buna pentru ochi, vezi mai prost cu ea.
                          PS: in Franta stiu ca era o reglementare care obliga sa ai sticla galbena la proiectoarele de ceata, cum au masinile de raliu (de ce oare? de ce n-or fi avand albastre, care sunt "cool"?)

                          Comment


                          • #43
                            Si eu niste Philips-uri (ceva cu putin albastru), care pe noapte, lumineaza aproape alb (nu ca si xenonul) si vad incredibil de bine (indiferent ca este faza scurta sau lunga). Problema este ca, pe ceata sau ploaie foarte deasa si/sau tare, nu sunt cea mai buna alegere (adica prefer sa sting farurile si sa merg cu proiectoarele).
                            The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by JREwing View Post
                              Si eu niste Philips-uri (ceva cu putin albastru), care pe noapte, lumineaza aproape alb (nu ca si xenonul) si vad incredibil de bine (indiferent ca este faza scurta sau lunga). Problema este ca, pe ceata sau ploaie foarte deasa si/sau tare, nu sunt cea mai buna alegere (adica prefer sa sting farurile si sa merg cu proiectoarele).
                              pai de care ai avut ca m-ai bagat in ceataphilips .....?

                              Comment


                              • #45
                                @florinflorin: scuze, se pare ca mi-e foame. Pe masina am Philips Vision Plus. Despre ele vorbeam in postul precedent.
                                The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google