O tableta in locul ceasurilor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O tableta in locul ceasurilor

    s-a gandit cineva daca in locul ceasurilor indicatoare s-ar putea pune o tableta de exemplu care sa poata afisa atat datele actuale si sa mai includa si gps sau alte optiuni

  • #2
    pai si cum ai vrea sa faci tableta sa inteleaga ce-i transmite masina?
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

    Comment


    • #3
      eu am reusit sa fac telefonul sa comunice cu masina prin adaptor bluetoth si am gasit pe android o gramada de interfete grafice care de care mai frumoase.Nu am reusit deloc sa fac sa am si gps in acelasi timp pe ecran ca sigur imi luam o tableta special pt asa ceva
      sigpicPasionat de MCV si natura

      Comment


      • #4
        si cum ai procedat sa conectezi masina cu telefonul prin bluetoth?
        la partea cu gps ma gandesc ca ar fi bine si daca ar aparea separat, sa iti afiseze doar partea de gps fara alte informatii pentru ca acolo de obicei iti afiseaza si viteza de deplasare

        Comment


        • #5
          printr-un adaptor bluetoth elm327 si ca soft ultimul a fost torque parca.oricum daca dai cautare pe android gasesti o sumedenie de softuri.Chiar si pt iphone gasesti dar eu inca nu am reusit sa il si conectez.
          sigpicPasionat de MCV si natura

          Comment


          • #6
            si unde ai conectat acest adaptor? si ce fel de informatii puteai vedea pe telefon, ma refer daca iti putea arata informatiile ce le ai pe bord ( viteza, turatie, nivel combustibil, etc.)

            Comment


            • #7
              in torpedo exista mufa de diagnoza si acolo pui adaptorul.apoi te conectezi si in functie de soft iti arata de la ce vezi strict pe bord la presiune ulei,turbo unde e cazu,temperaturi,sau erori.
              sigpicPasionat de MCV si natura

              Comment


              • #8
                Ai vazut presiune de ulei pe telefon???
                INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                Comment


                • #9
                  e o idee foarte buna doar ca mi se pare asa de complicata acum...
                  presiune de ulei??? n-are cum

                  Comment


                  • #10
                    Da dar nu eram atent la aia pt ca eram captat de cea de la turbina.e interesant dar trebuie un ecran de tableta pt ca esti tentat sa pui multe informatii si nu ai loc pe telefon.Sunt interfete grafice de iti fac ecranul ca la masinile cu ecran din fabrica acolo cum gasisem unul de camaro. foloseste si gps si iti poaate arata inclusiv forta g sau viteza reala
                    sigpicPasionat de MCV si natura

                    Comment


                    • #11
                      Si de unde ia informatie legata de presiunea de ulei cand nu exista sonda pe motor?
                      INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                      Comment


                      • #12
                        banuesc ca din acelasi loc de unde ia si ledul din bord ce se aprinde cind nu mai ai presiune la ulei.
                        sigpicPasionat de MCV si natura

                        Comment


                        • #13
                          am cautat acuma pe internet adaptoru si mi-a lasat o impresie foarte buna. cu acest adaptor si o tableta s-ar putea inlocui ceasurile de bord si ar fi destul de practic...cred eu

                          Comment


                          • #14
                            eu am lasat-o balta deocamdata deoarece aveam mereu tendinta sa schimb ceva si mereu bagam mina prin volan,era haios. un ecran mai mare si e de efect
                            sigpicPasionat de MCV si natura

                            Comment


                            • #15
                              asa ma gandesc si eu...sa inlatur ceasurile si in locul lor sa pun o tableta cat de mare intra... cred ca ar arata foarte interesant si ar fi si folositoare pentru ca am observat ca printre altele poti sa vezi si daca ai erori si care sant acelea. consider ca ar fi utila o astfel de modificare

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google