Oare Cand Va Aparea Primul Posesor De Logan II Cu CB Montat Aftermarket?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oare Cand Va Aparea Primul Posesor De Logan II Cu CB Montat Aftermarket?

    Sut curios cand va apararea primul posesor de logan II , 0.9 tce sau 1.2 cu CB montat aftermarket .... daca la celelalte sunt multe optiuni de montare la diferiti useri .... acum eu unul astept cu nerabdare sa vedem cum va iesi si cine se baga ..... hai cu userii !

  • #2
    1. Nu exista CB pe un TdB cu afisaj mic.
    2. Pe un TdB cu afisaj mare se pot activa unele chestii.
    3. Pus alt TdB de pe o alta masina, da cu virgula.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #3
      Ce se poate activa si cum? Da-mi un PM te rog. Ms
      My Ride sigpic

      Comment


      • #4
        Chiar asa ce putem activa sa nu zici ca il putem activa

        Comment


        • #5
          torq .... ai idee cum putem activa ceva in tabloul asta de BORD model asa zis NOU. Pe net la cei cu imbunatatiri nu au montat pe LOGAN II CB!

          Comment


          • #6
            Bun, ca sa lamurim problema.
            In manual avem asa afisaj mare si afisaj mic. In practica mai sunt niste diferente, se vad in poze.
            Daca TdB dispune de functii ascunse, atunci se pot afisa, cu unele rezerve, in orice caz faza de la x90 cu lipitul de cip iese din ecuatie.

            Avem afisaj mare fara Cruise si Limit(Lodgy), avem afisaj cu Cruise si Limit(Duster ph2 si X52), si afisaj mic(de Dokker si x52) primul cu senzor temperatura exterioara, al doilea cu senzor de temperatura interioara.

            De activare nu voi vorbi.
            Attached Files
            Last edited by t0rquemada; 4 August 2014, 19:16.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • #7
              Torq din ce vad aici si din ce stiu eu, exista 2 variante de afisare:
              - pe orizontala varianta fara cb;
              - pe verticala cea cu cb
              Din ce vad in imagine aceasta imagine se poate activa doar temperatura interioara si exterioara, mai studiem poate poate poate ... pana in 2015 se vor descoperi mai multe, iar daca faza cu lipitul a iesit din calcul ceva ceva tot trebuie sa fie . Tot respectul pt INFO!

              Comment


              • #8
                Daca nu am consum instant , consum la suta de km .. se pot pune ulterior? am doar km , km parcursi de la ultima resetare si ceasul!
                Sa fii om , e mai presus de toate!

                Comment


                • #9
                  Ma repet pentru ultima oara pe acest topic si acest subiect:

                  Daca ai afisaj mare teoretic* se pot activa si restul functiilor Computerului de Bord

                  Daca ai afisaj mic teoretic* se poate activa doar afisarea temperaturii exterioare.


                  *trebuie cineva cu "scule"...
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #10
                    Da, adica Derelek si ddt2000 cu baza continind X52

                    Comment


                    • #11
                      nu a activat nimeni functiile computerului de bord la varianta ambiance?

                      Comment


                      • #12
                        mentionez ca pe 26.05.2015 am facut revizia de an si am activat asa zisul calculator de bord
                        merge f probleme

                        Comment


                        • #13
                          @ gpf2003

                          ..."baga" niste detalii , ar fi interesant de stiut ce si cum

                          Comment


                          • #14
                            La modelu Ambianace se activeaza foarete usor cu clip-ul pentru ca are ecran mare si permite activarea, la modelul Acces trebuie schimbat TdB.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by zamfyii View Post
                              nu a activat nimeni functiile computerului de bord la varianta ambiance?
                              eu pe 26.05.2015

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google