Oare Cand Va Aparea Primul Posesor De Logan II Cu CB Montat Aftermarket?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Chiar nici un posesor de logan varianta Access nu a montat inca CB ?

    Comment


    • #17
      Astept un OPEN MIND

      Comment


      • #18
        Salutare,
        ... Poate ca intrebarea pare stupida... dar, nu a incercat nimeni efectiv sa monteze ceasurile de la un logan dotat cu CB (un logan 2 la dezmembrari). De ce ar da cu virgula daca modelul de pe care luam ceasurile (sa ii zicem 1.2) este la fel ca cel pe care le montam?
        Daca puteti argumenta fiindca si eu am in plan sa fac aceste modificari.
        O seara buna!

        Comment


        • #19
          Pentru că CAN, de aia. Încearcă și mai vorbim.

          P.S. Marea majoritate a celor care vor CB au mașinile în garanție, asta așa pentru cultura generală.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #20
            Am inlocuit Tdb cu unul de la dezmembrari. Functiona normal, CB avea toate functiile active. Nu l-am pastrat pt ca era de toata jena ( afumat ...). Dupa ce am pus TdB ul original la loc am avut o surpriza de proportii: am KM de la TdB 2. Stie cineva cum revin la Km initial?

            Comment


            • #21
              Iti trebuie neaparat diagnoza...cine stie cu "cine" a mai comunicat TdB si "i-a transmis" numarul de km( ECU-uri ). De ce va jucati voi cu anumite lucruri nu pot sa va inteleg. Exista TdB cu 0 km, cu care poti face oricate experimente. Si pot fi scrisi sigur pe cele cu 0 km numarul de km actuali...
              Repet, cauta pe cineva cu diagnoza ( Derelek sau CLiP ), orice altceva va fi praf in ochi. Pentru ca in cel mai bun caz, va rescrie nr de km doar pe TdB, dar pe alta componenta va aparea altul ( X km pe TdB, Y km pe ECU-ul de airbag de exemplu ).

              Comment


              • #22
                La Logan am reusit sa ii dau km inainte
                Inapoi nu a mers

                Trimis de pe al meu HTC Desire 820 folosind Tapatalk

                Logan 2

                Trimis de pe al meu HTC Desire 820 folosind Tapatalk
                Last edited by stoicanu; 29 December 2015, 16:26. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Oare Cand Va Aparea Primul Posesor De Logan II Cu CB Montat Aftermarket?

                  Da. Inainte se pot da km. Daca pun 999999 km? Dupa 1 km apare 000000km?


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  Last edited by O.Vasile; 29 December 2015, 16:34.

                  Comment


                  • #24
                    E fain daca se poate, vand "conserva ruginita de 8ani" cu 10km in bord.

                    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • #25
                      As incerca, dar mi-e tema sa nu raman pieton de sarbatori.


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Originally posted by Midnighte View Post
                      Iti trebuie neaparat diagnoza...cine stie cu "cine" a mai comunicat TdB si "i-a transmis" numarul de km( ECU-uri ). De ce va jucati voi cu anumite lucruri nu pot sa va inteleg. Exista TdB cu 0 km, cu care poti face oricate experimente. Si pot fi scrisi sigur pe cele cu 0 km numarul de km actuali...
                      Repet, cauta pe cineva cu diagnoza ( Derelek sau CLiP ), orice altceva va fi praf in ochi. Pentru ca in cel mai bun caz, va rescrie nr de km doar pe TdB, dar pe alta componenta va aparea altul ( X km pe TdB, Y km pe ECU-ul de airbag de exemplu ).

                      Daca stii pe cineva cu TdB nou la un pret decent fac cinste pe bune.


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Last edited by O.Vasile; 29 December 2015, 17:17. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #26
                        După 999999 apare 1000000 în memorii și 000000 pe display.

                        În condițiile în care ai în Focșani pe cineva care are cu ce face modificările nu înteleg de ce bricolezi aiurea, mai și D4F care e renumit pentru problemele cu imobilizatorul, la șocuri de tensiune, injecția se virginizează și rămâi pieton.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • #27
                          Pot sa multumesc lui Bogdan din Focsani ( omul cu scule bune si cu rabdare multa) si lui Cosmin din Pitesti ( pt piese, pricepere si fayr play). De astazi am CB cu toate functiile active pe versiunea access.


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Comment


                          • #28
                            Vasile....si mai ai si ECO activat?

                            Comment


                            • #29
                              Este activat.


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comment


                              • #30
                                La eco doar ai montat butonul, sau ai mai si activat ceva ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google