Obiective Turistice Din Romania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Obiective Turistice Din Romania

    aici vom posta impresii si fotografii despre excursiile/plimbarile facute de noi.o sa incep eu primul cu Manastirea Curtea de Arges
    Attached Files
    Last edited by marius-MSY; 9 August 2010, 08:44.
    sigpic

  • #2
    foarte buna ideea. multumim frumos dar : este al 10 lea thread cu subiectul asta.

    hai sa facem unul singur cu un titlu sugestiv. iata :







    ar putea un admin sa ia posturile din threadurile de mai sus si sa le ataseze unuia singur ?

    Comment


    • #3
      eu am intrebat pe cineva si mi-a spus ca nu sunt si sa fac unul aici la ''foto''
      sigpic

      Comment


      • #4
        Buna idee sa fie mutate toate posturile intr-un topic si acela sa fie sticky!

        Comment


        • #5
          eu zic ca merita sticky. este un subiect de larg interes

          Comment


          • #6
            sa fie mutate aici ca au legatura cu domeniul Foto .voi ce ziceti?
            sigpic

            Comment


            • #7
              da oriunde e bine. numai sa le mute. putem cere in vre un mod "oficial" sa fie facut sticky ?

              Comment


              • #8
                Nu stiu,ar fii bine sa facem un sondaj sa vedem cati sunt de acord

                Comment


                • #9
                  voi pe unde mai plecati in vacanta?
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Care stiti locuri interesante in Bucuresti sau aproape de Bucuresti de vizitat / facut poze ? Pana acum am vizitat muzeele Bucurestiului , cateva baterii si forturi, m-ar interesa eu stiu .. o cetate , un castel , o cladire parasita cu graffiti , etc !

                    Comment


                    • #11
                      Hmmm, ceva ceva ar fi pe lacul morii, seara - noaptea privelistea e super, se vad luminile orasului iar toamna sunt niste apusuri superbe. Sunt si ceva "ramasite" pe insula. Se ajunge foarte usor pe soseaua virtutii sau calea crangasi, o iei pe bulevardul constructorilor si faci stanga imediat la primul semafor, gasesti loc de parcare exact la baza digului. Sunt scari si dupa ce ai urcat pe dig daca o iei spre dreapta si mergi vreo 10 - 15 minute lejer ajungi la insula, are un pod. Atentie ca e bezna totala, ar fi bine sa luati o lanterna.
                      E interesant si placut si la palatul Mogosoaia, merita sa il vizitezi si se poate sta pe patura in parc acolo e liniste si destul de curat. Ar mai fi casa de piatra de la heresti, e destul de aproape de bucuresti, la 30 de km, nu prea ai ce vedea dar merita sa mergi cand infloresc liliecii pt ca e curtea plina. De acolo daca mergi mai departe vreo 2 km ajungi la o pasarela (pod) si sub ea in stanga e o moaora veche parasita.
                      Ceva mai interesant ca forturile nu cred ca gasesti la categoria asta. Se viziteaza destul de usor fortul de la magurele, poti veni pe centura sau pe calea rahovei - soaseaua buc. magurele. O iei pe strada atomistilor si faci stanga pe prima, pe aleea reactorului, si dupa vreo 300 de metri apare o padure, chiar in fata padurii e drum dreapta - stanga, eu nu am fost inca dar sunt destul de sigur ca e in stanga, eu m-am dus in dreapta si pana la urma am intrat in padure.
                      Am pus niste poze Lacul Morii.
                      Attached Files
                      http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                      Comment


                      • #12
                        cu patrupezii cum te ai descurcat ? eu am incercat sa ajung pe insula sa fac poze si era sa nu ma mai intorc. adevarate fiare pe acolo, varcolaci nu caini

                        peisajul este superb. se pot face niste poze deosebine cu aparat bun si trepied.

                        Comment


                        • #13
                          Cetatea Rasnov.
                          Attached Files

                          Comment


                          • #14
                            Foarte frumoasă şi interesantă cetatea râşnov. E înaltă, pe un mic munte şi de sus se vede o privelişte superbă asupra oraşului.

                            Originally posted by alessandro View Post
                            cu patrupezii cum te ai descurcat ? eu am incercat sa ajung pe insula sa fac poze si era sa nu ma mai intorc. adevarate fiare pe acolo, varcolaci nu caini

                            peisajul este superb. se pot face niste poze deosebine cu aparat bun si trepied.
                            Abia acum am văzut mesajul. Nu prea am văzut câini, când am fost eu, in weekend, sunt destul de mulţi oameni. Plus de asta am o lanternă de 35 de centimetrii puternică (1200 lumeni măsuraţi) ce orbeşte bine de tot. . Am observat că pe căţeluşele mele le deranjează lumina directă de la ea deci cred că ar ajuta. Pe oameni cel puţin e dureroasă raza de lumină.
                            Nu am mai fost din toamnă dar se vede de la şosea că au pus bănci şi "felinare", nu cred că se duc mult spre insulă, cred că sunt doar aproape de şosea.
                            Last edited by ionescu liviu; 23 April 2012, 01:04.
                            http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                            Comment


                            • #15
                              S-a deschis Transalpina. Din 5 mai...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google