Oferta Xenon Pt Membrii : H4 Bixenon = 280lei Montaj Inclus

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pentru perosana juridica dai si factura?
    sigpic

    Broker de asigurari DESTINE

    Comment


    • Originally posted by Spirea Robert View Post
      h4 bixenon 4300k ai?
      DA, este pe stoc !

      0724186590 / 0766900342

      Comment


      • Originally posted by bv06rmn View Post
        pentru perosana juridica dai si factura?
        un raspuns?
        sigpic

        Broker de asigurari DESTINE

        Comment


        • Originally posted by bv06rmn View Post
          un raspuns?
          Se adauga si tva-ul in acest caz.

          Comment


          • Serban un balast simplu digital la ce pret?

            1.6 MPI 8Vsigpic

            Comment


            • Originally posted by Spirea Robert View Post
              Serban un balast simplu digital la ce pret?
              50lei cel gros sau 70lei cel sslim.

              Comment


              • Deci pt un Logan, cat ar fi bixenon clasa A cu montaj cu tot? Raspunde-mi prin PM te rog!

                Comment


                • Originally posted by kissfm View Post
                  Deci pt un Logan, cat ar fi bixenon clasa A cu montaj cu tot? Raspunde-mi prin PM te rog!
                  AI PM!
                  Toate cele bune!

                  Comment


                  • ti-am dat o comanda in pm, multumesc
                    sigpic

                    Broker de asigurari DESTINE

                    Comment


                    • Promotie valabila cu setul de leduri pt pozitie cadou la montare unei instalatii xenon.

                      Single kit (H1,H3,H7,H11,HB3,HB4) de 35W sunt la :

                      130lei - fara garantie(clasa C calitate , balasturi analogice normale)
                      170lei - cu garantie 12luni (clasa B calitate , balasturi digitale normale)
                      230lei - cu garantie 12luni (clasa A calitate, balasturi ultraslim digitale de generatie noua)

                      Bixenon kit(H4 sau H13) de 35W sunt la :

                      190lei - fara garantie (clasa C calitate , balasturi analogice normale)
                      230lei - cu garantie 12luni (clasa B calitate , balasturi digitale normale)
                      280lei - cu garantie 12luni (clasa A calitate, balasturi ultraslim digitale de generatie noua)\

                      Kituri de 55W(pt farurile cu lupa) am doar clasa A calitate cu balasturi ultraslim digitale la 280lei(single kit).

                      Kituri de lupe Bixenon cu angeleyes ccfl alb:

                      420lei fara balasturi(in caz ca aveti un kit deja montat)
                      480lei cu balasturi normale digitale de 35W
                      530lei cu balasturi ultraslim digitale de 35W
                      580lei cu balasturi ultraslim digitale de 55W

                      Avem si leduri pt plafoniera,numar sau pozitii la pretul de :

                      T10 led normale - 15lei perechea
                      T10 led smd in capsula - 20lei perechea
                      T10 led 5smd superflux - 25lei perechea
                      T11 led 6smd supeflux (plafoniera) - 30lei perechea
                      BA9S led 5smd superflux(pozitie, model cu soclu de metal) - 30lei perechea

                      Montajul se poate face de dvs sau la noi la atelier in Bucuresti /Titan - sector 3 contra sumei de 50lei la kitul xenon(timp 1 ora) sau de 200-250lei la kitul de lupe(timp 6-7ore).

                      Ma puteti contacta la unul din nr de telefon :
                      Cosmote - 0766900342
                      Vodafone - 0724186590
                      sau pe yahoo sau msn messenger cu ID-ul "serban_pc

                      Comment


                      • Oferta de actualitate !

                        Comment


                        • Oferta valabila cu orice produs din stoc.

                          Comment


                          • Poti sa imi spui ceva legat de omologarea xenoanelor? Ma refer la faptul ca dupa ce mi le montez, ma poate opri un nene politist si sa imi opreasca talonul pe motiv ca nu sunt omologate xenoanele si sa ma trimita la RAR. Sa ma mai incalte si cu vreo amenda ca e la moda.
                            E acelasi lucru cu folia de pe geamuri?
                            Parerile sunt impartite. Unii spun ca da, altii ca nu.
                            Plus de asta am vazut ca in timp din cauza xenoanelor farurile cand sunt stinse devin albicioase. Este din cauza caldurii degajate de xenoane sau ce?

                            Comment


                            • Nu se pot omologa xenoane pe Logan.

                              Ca sa ai xenon ai nevoie de Lupa, Spalator far si Autoleveling. Pe Logan poti avea lupa, cu kitul acesta de xenon si spalator la far capabil sa curete un far murdar, nu o duza de parbriz pusa aiurea in bara, dar autoleveling nu am auzit pe nimeni sa puna inca. Cica ar fi ceva kituri pe net, dar eu nu am gasit.

                              Daca ai o masina care nu are xenon, pentru ca ai cumparat o versiune mai slab dotata, dar pe aceeasi masina, pe o varianta de top s-a montat xenon, atunci poti omologa.Adica, ai o Skoda Fabia care nu are xenon. Mergi la Skoda, iti schimba farurile, iti monteaza senzorii de autoleveling(li se mai spune cantar) si se monteaza o alta bara fata cu spalator la far. Se trece in certificat Omologare retrofit.... cu produse originale, si semneaza ei acolo si gata, atunci e ok.

                              Sau poti astepta pana pun astia pe Logan, xenon. Sau, cum fac eu, am lupa si spalator si reglaj manual al farului. Daca ma opreste o sa-i spun ca m-am interesat la rar, trebuie sa am lupa spalator si reglaj, iar daca nenea politaiu o sa treaca cu vederea e ok, daca nu, le dau jos, ma duc la rar, imi da certificatu, platesc amenda, si mai vad dupaia daca le mai pun sau nu la loc )
                              Cumpar volan de Duster

                              Comment


                              • Originally posted by zake View Post
                                Poti sa imi spui ceva legat de omologarea xenoanelor? Ma refer la faptul ca dupa ce mi le montez, ma poate opri un nene politist si sa imi opreasca talonul pe motiv ca nu sunt omologate xenoanele si sa ma trimita la RAR. Sa ma mai incalte si cu vreo amenda ca e la moda.
                                E acelasi lucru cu folia de pe geamuri?
                                Parerile sunt impartite. Unii spun ca da, altii ca nu.
                                Plus de asta am vazut ca in timp din cauza xenoanelor farurile cand sunt stinse devin albicioase. Este din cauza caldurii degajate de xenoane sau ce?
                                Nu este acelasi lucru cu folia atat timp cat in xenon cauti lumina si nu culoare ca sa te vada ceilalti si sa te aplaude, daca pui 4300K sau 5000K cu siguranta nu vei avea probleme deoarece nu difera fata de culoarea de bec nightvision de la Philips, daca pui 8000K ai sanse f mari sa atragi privirile politistului.
                                Xenonul nu se omologheaza decat pe masina care a avut montat de fabrica pe respectivul model, dar costurile ulterioare sunt mai mari decat daca le puneai de la inceput(peste 600E in cel mai bun caz).
                                Nu are cum sa devina albicioasa farurile dupa montarea unui kit xenon, dupa cum stim xenonul este lumina rece,descarcata printr-un gaz, deci nu are cum sa se incalzeasca mai mult decat un bec halogen(cu filament, adica incandescent), farurile sunt asa de la becul halogen sau de la oglinda de slaba calitate.

                                Toate cele bune!


                                Originally posted by soboBN View Post
                                Nu se pot omologa xenoane pe Logan.

                                Ca sa ai xenon ai nevoie de Lupa, Spalator far si Autoleveling. Pe Logan poti avea lupa, cu kitul acesta de xenon si spalator la far capabil sa curete un far murdar, nu o duza de parbriz pusa aiurea in bara, dar autoleveling nu am auzit pe nimeni sa puna inca. Cica ar fi ceva kituri pe net, dar eu nu am gasit.

                                Daca ai o masina care nu are xenon, pentru ca ai cumparat o versiune mai slab dotata, dar pe aceeasi masina, pe o varianta de top s-a montat xenon, atunci poti omologa.Adica, ai o Skoda Fabia care nu are xenon. Mergi la Skoda, iti schimba farurile, iti monteaza senzorii de autoleveling(li se mai spune cantar) si se monteaza o alta bara fata cu spalator la far. Se trece in certificat Omologare retrofit.... cu produse originale, si semneaza ei acolo si gata, atunci e ok.

                                Sau poti astepta pana pun astia pe Logan, xenon. Sau, cum fac eu, am lupa si spalator si reglaj manual al farului. Daca ma opreste o sa-i spun ca m-am interesat la rar, trebuie sa am lupa spalator si reglaj, iar daca nenea politaiu o sa treaca cu vederea e ok, daca nu, le dau jos, ma duc la rar, imi da certificatu, platesc amenda, si mai vad dupaia daca le mai pun sau nu la loc )
                                Sunt extrem de multe masini care au xenon de fabrica fara lupa,spalator sau autoleveling, ba chiar au xenon pe far reflector(fara lupa) cu stergator(fara spalator) , de ex. mercedez C,E si S klasse pina in 2002, renault laguna 2, volvo(mai toate), nissan almera/primera, etc,etc,etc.
                                Nu am auzit de al nici un client de-al meu sa fi avut probleme cu politia rutiera din cauza xenonului, dar eu ai sfatuiesc sa nu puna xenon colorat(max 6000K), sa nu puna 55W pe far fara lupa, sa le regleze corespunzator .
                                Cei drept am avut cateva cazuri care au avut probleme la Registrul Auto Roman cand au fost sa faca autentificare(la masina cumparata) sau la ITP.
                                Cred ca or sa mai treaca 10 ani pina ce Dacia o sa echipeze cu xenon aceste masini, din cauza incercarii de a reduce pretul(lucru primordial cerut de cetateanul roman), deocamdata nu au reusit nici macar sa doteze farul cu motoras, folosesc tehnologia din 1958 cu cablu de reglare.

                                Toate cele bune, multa sanatate !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google