Oferte Dacia - Renault!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oferte Dacia - Renault!

    Buna ziua.
    Sunt nou pe acest forum si va cer ajutorul la urmatoarea problema.
    Doresc sa achizitionez o masina noua anul acesta si nu sunt sigur ce sa aleg.
    Bugetul meu e de maxim 6000 de euro (practic ~5300 euro pentru masina si 700 euro pentru inca doua tichete rabla)

    Din ce am observat pana in acest moment as avea doua oferte destul de bune:
    Masina ar urma sa circule pe traseu mixt aproximativ 10000 km/an.
    Astept pareri si sa continuam cu discutiile...
    Attached Files

  • #2
    Si eu sunt in aceeasi postura ca tine....numai ca cu buget de vreo 7000 de euro si 3 rable,nu stiu ce sa aleg.......logan sau clio?

    Comment


    • #3
      La Dacia am inteles ca au un program de fidelizare si daca detii in proprietate o masina Dacia primesti o reducere de 500 de euro... voi vedea luni sau marti mai multe detalii.

      Comment


      • #4
        cel mai bine sa mergeti la un test drive si le incercati pe ambele...eu intre cele de mai sus as alege loganul pentru motor si daca ar fi sa aleg un motor din gama dacia as alege 16 16v
        My ride

        Comment


        • #5
          Originally posted by bylexus View Post
          Buna ziua.
          Sunt nou pe acest forum si va cer ajutorul la urmatoarea problema.
          Doresc sa achizitionez o masina noua anul acesta si nu sunt sigur ce sa aleg
          .
          Alege Loganul; lasa Clio, cand o sa mai imbatranesti, poate.

          Originally posted by Sebi_NT View Post
          as alege loganul pentru motor si daca ar fi sa aleg un motor din gama dacia as alege 16 16v
          Motorizarea asta se va scoate, pentru Euro 6 Renault pregateste 1.2TCe.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #6
            salut.
            Eu as alege loganul argintiu[vopsea metalizata] pretul este la fel cu cel rosu.Dar acum depinde de preferintele tale.Argintiul tine mai bine la murdarie.Si e si mai frumoasa.
            Deci eu as merge pe logan.Clio nu-mi place deloc,e prea inghesuit in locurile din spate.Dar banii sunt ai tai si tu stii cel mai bine ce ti se potriveste.
            Bafta in alegerea masinii.
            Numai bine.
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • #7
              salut

              eu tot pe logan as merge...clio ala e urat sincer .....dar cum spunea un user mai sus baga un test drive cu amandoua si vezi care te incanta mai mult
              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

              Comment


              • #8
                Eu as alege Dacia Logan 1,6 decat Renault Clio 1,2 16v

                Comment


                • #9
                  recomandarea mea : dacia logan 1.6 sau 1.6 16v depinde de $ cel gri platin (argintiu) mi se pare destul de frumos lasa renault clio la inceput si eu am mers hotarat sa imi iau clio dar dupa ce m-am urcat in el si am vazut ce ''adunat'' e am uitat de el si in plus nici nu prea arata bine acum asta e in functie de gusturile fiecaruia Bafta!
                  MY CLA

                  Comment


                  • #10
                    Nu confundati...

                    Nu confundati CLIO cu SIMBOL!
                    SIMBOL-ul de acu e urmasul vechiului CLIO...design mai vechi si inghesuit in spate...
                    CLIO de acum e cu totul alta poveste, alt design si cu totul alte preturi!
                    Intre variantele prezentate de initiatorul topicului sunt diferente de SPATIU (mai mare la LGN) si de consumuri (mai mici la SIMBOL).
                    Alegerea finala depinde de NEVOILE si PREFERINTELE initiatorului.
                    Succes!

                    Comment


                    • #11
                      Pentru mine personal, cele mai importante aspecte la achizitia unei masini noi sunt prezenta AC-ului si puterea motorului.
                      AC vad ca au ambele, iar la motor singura alegere nu poate fi decat cel de 1,6 deci ramane loganul.
                      Si eu am masina luata de noua in 2004 si cu parere de rau, dar probabil anul asta o voi schimba, din doar doua motive si anume, cele prezentate mai sus.
                      In rest nu am nimic sa-i reprosez, dar vara ma termina, efectiv nu mai rezist fizic sa fac sauna in ea, iar motorul de 1,4 imi este deja de mult timp insuficient.
                      Vorba lui Clarkson: "POWER!!!"

                      Comment


                      • #12
                        si daca baietii intra pe forumul reno`, cei de acolo o s.a le recomande symbol. alegeti ce vi potriveste in functie de nevoi

                        Comment


                        • #13
                          Topicul din partea mea se poate inchide. Azi am ales si am dat avansul.

                          Castigator: Renault Symbol
                          Renault Symbol Start 1.2 16V - 75 CP

                          Echipamente standard:
                          Aer conditionat
                          Pack electric ce include: geamuri electrice fata si inchidere centralizata cu telecomanda
                          Computer de bord
                          ABS
                          Directie asistata
                          __________________
                          Pret: 5100 euro + 3 tichete rabla (un tichet obtinut de la vechea mea masina)

                          Comment


                          • #14
                            Eu in locul tau mai asteptam pana la sfarsitul anului cand va iesi noul logan si vor face REDUCERI SUBSTANTIALE la actualul logan

                            Comment


                            • #15
                              Ai facut drive test, inainte, cu vreuna din ele?


                              Oricum, felicitari din partea mea, si eu la fel as fi ales.
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google