Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Renault: intreab-i de Clio si de Captur. ;)

    Chiar asa de slab sta Toledo fata de Rapid?

    Comment


    • Un liber la purtător de 30 de zile in Iasi va costa 200 de lei.
      In Bucuresti e 80 de lei la RATB, cu un numar de linii mult mai mare si km extinsi de retea.
      La Metrorex :Cartela „Abonament lunar cu numar nelimitat de calatorii” 60,00 Lei

      Cred si eu ca iti convine sa mergi cu metroul, pomana sociala in capitala e stiuta dintotdeauna, cel mai ieftin transport din tara, cea mai ieftina gigacalorie etc. Votati Ponta sau pe oricare, el va avea misiunea sa ia de la cei multi din provincie si sa dea la cei din capitala. (a se citi ca in vremurile noastre e mai rau ca in comunism, toate companiile sunt obligate sa aiba sediul in Bucuresti nu platesc decat impozitele pe salarii in teritoriu, restul, se aduna in oala mare a bugetului de stat, de unde se aloca fara numar, fara numar, catre primaria capitalei.
      Semnul de civilizatie este atunci cand se utilizeaza cat mai mult transportul in comun.
      Transportul in comun civilizat. Nu toate primariile primesc pomana sa cumpere Mercedes Citaro cu AC ca le transpira babelor din Bucuresti coafura.
      Last edited by mr.K; 29 October 2014, 13:46.

      Comment


      • Originally posted by madhorsefuzzy View Post
        @Renault: intreab-i de Clio si de Captur. ;)
        Perfect adevărat, din păcate pentru Renault sunt singurele modele care într-adevăr au un volum apreciabil de vânzări.

        P.S Aşteptam să primesc întrebarea aceasta din partea colegului @Renault!

        Comment


        • Germania, ieftina, km putini, numai buna de cumparat. Chiar suspect de buna!
          Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

          Comment


          • Originally posted by Ampt View Post
            Hai să-ţi dau un exemplu de un model Renault mai nou în gamă (primăvara anului 2011 este mai bine?), Latitude - vânzări de..., 307 unităţi în intervalul Ian - Aug. 2014!

            P.S Şi ne mai mirăm de ce se scoate lumina de la torpedou, carenajul de la scaunul din dreapta sau se introduce plafoniera cu un singur bec?!
            Bine, ia vezi tu ca twingo ala nou e leader pe segmentul lui. Si Clio IV o duce de asemena binisor. Alea fac painea groasa. Mai zic si de master 3?
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Master 3 are concurenta serioasa: Transit, Sprinter, Crafter. Iese in fata cu pretul, nu ca ar fi nu stiu ce scula de masina fata de concurenta. Plus ca n-am vazut inca niciun Master pe transport calatori, doar pe marfa.

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Master 3 are concurenta serioasa: Transit, Sprinter, Crafter. Iese in fata cu pretul, nu ca ar fi nu stiu ce scula de masina fata de concurenta. Plus ca n-am vazut inca niciun Master pe transport calatori, doar pe marfa.
                Ochelari poate... Sau mai iesi din tara. Renault e leader pe piata e LCV de vreo 15 ani in europa ca nr de inmatriculari.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • LCV marfa sau pasageri? Au si configuratie de pasageri? Nu s-ar zice dupa ce vezi pe sosele.

                  Lider nu inseamna ca vinde de cateva ori mai multe masini ca altii.
                  Renault e leader pe piata e LCV de vreo 15 ani in europa
                  Marea piata din Europa, scumpa, plina de taxe, numai Ford-ul vinde in USA mai multe F150 pe an decat se vand SUV-uri in Europa.
                  Mai iesi si tu din Europa. Poate observi ca Renault aproape nu exista.
                  Last edited by mr.K; 29 October 2014, 14:37.

                  Comment


                  • Originally posted by einstein1984 View Post
                    Bine, ia vezi tu ca twingo ala nou e leader pe segmentul lui. Si Clio IV o duce de asemena binisor.
                    O fi aşa de greu să te uiţi într-un tabel?

                    Toyota Yaris - 110.903 unităţi
                    VW Up! - 85.738 unităţi
                    Renault Twingo - 47.755 unităţi
                    Skoda Citigo - 27.494 unităţi.

                    P.S De Clio IV tocmai ce am scris mai sus că alături de Renault Captur sunt cam singurele modele de la Renault, care au într-adevăr vânzări notabile. Cam puţin pentru o marcă care acum 10-15 ani se bătea de la egal la egal cu marii producători de maşini, fiind deschizători de drumuri în multe privinţe.

                    Comment


                    • Originally posted by Cezar View Post
                      3. ai o populatie proasta ce e consumatoare de alimente in valoare de 80% din ceea ce produc. (ca doar de aceea sunt mii de Mega Image, Cora, Auchan, Kaufland si altele asemenea".
                      aici mai este un aspect, in Romania mancarea (si nu doar) este foarte scumpa fata de puterea de cumparare.

                      Romanul se simte bine daca:
                      a. isi cumpara mancare zisa buna: fleica ceva mai scumpa, muschi file de 10 lei 180 g ca doar sunt prea "saraca ca sa-mi iau lucruri proaste".
                      scuza-ma ca prefer muschiulet o data pe saptamana decat parizer in fiecare zi. scuza-ma ca prefer sa citesc eticheta inainte sa cumpar. scuza-ma ca prefer sa nu mananc rebuturi zi de zi si sa mananc un prosciuto adevarat o data pe saptamana
                      de restul nu comentez.
                      c. romanului ii place sa se laude, sa-si cumpere lucruri false, sa para ceea ce nu este. De fapt nu doar romanului, ci paturii de oameni mici!
                      Eu am muncitori necalificati ce au Iphoane 4-5, camasi Tommy false, incaltari LV false, s.a.m.d.

                      Aia care muncesc pe bune si castiga mult peste, nu au chestii false si nici nu viseaza prea mult la ele. Iar daca viseaza stiu ca trebuie sa munceasca foarte mult ca sa le poata avea.
                      nu inteleg de ce as visa la chestii false...nu vad rostul.
                      de multe ori falsurile sunt mai proaste decat marfa echivalenta dar nebranduita in fals.

                      Comment


                      • Ampt, AM ZIS TWINGO NOU! Alea sunt vanzarile pentru ala vechi, cu motor in fata. Asta nou e abia aparut, nu are 1 an.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Originally posted by skd_ozenel View Post
                          nu inteleg de ce as visa la chestii false...nu vad rostul.
                          de multe ori falsurile sunt mai proaste decat marfa echivalenta dar nebranduita in fals.
                          Nu zice nimeni sa nu mancam cum trebuie, insa luam mancare proasta la pret ridicat doar ca vedem un ambalaj dragut.
                          Pt cei ce vor carne reala, muschi file uscat (adica nu umflat cu apa si resturi) mergeti la Izocon, langa Auchan Titan. Sunt printre putinii producatori de carne reali. Sa vezi acolo un carnat si un mic cum este. Sau un cremvurst (cred ca am scris gresit, dar ati inteles ideea).

                          Pod Grant - Rond Pipera? Care-i rodul de la Pipera? Cel cu OMV?
                          Metrou Crangasi - Aurel Vlaicu (7 minute), autobuz 3 minute, sau mers pe jos 15 minute.
                          Oricum ai da-o, tot mai repede decat cu masina. Eu mergpe santier (in Pipera) cu bicicleta atata timp cat imi permite vremea! Mult mai rapid, mult mai ieftin si mult mai sanatos!
                          Iar traseul meu este Stefan Cel Mare - Pipera - 25 minute. Masina 30 la dus, 50 la intors.

                          Comment


                          • o sa tin minte izocon, chiar caut de mult timp mititei facuti si cu carne
                            cat despre alte chestii... home-made e cel mai bun, afumat corespunzator cu fum nu apa aromata.

                            Comment


                            • Originally posted by einstein1984 View Post
                              Ampt, AM ZIS TWINGO NOU! Alea sunt vanzarile pentru ala vechi, cu motor in fata. Asta nou e abia aparut, nu are 1 an.
                              Am înţeles, atunci nu pot decât să le urez celor de la Renault să vândă noul Twingo măcar la fel cum se vinde Fiat 500, o maşină cu care se aseamănă dealtfel foarte mult, mai ales la partea din spate.

                              Vânzări Fiat 500 - 119.524 unităţi vândute în primele 8 luni din 2014 pe piaţa din Europa.

                              Comment


                              • Fiat nici nu mai au altceva in gama.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google