Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • http://www.autovit.ro/opel-vectra-C34097316.html : asa ceva am cautat eu pana sa cumpar laguna...dar nu am gasit ceva ok

    Comment


    • Vectra asta am gasito si eu , ce parere aveti ? Merita?

      Comment


      • Emisii CO2: 200

        pacat ca o strica cutia aia automata... nu vreau sa ma gandesc ce consum are cu emisii co2 200. )

        e prea putin important cat face masina aia in Germania. la o ieftinatura din asta te omoara drumul daca te-ai duce tu dupa ea. Samsarii se unesc 2-3, au in general un om acolo care cumpara masinile, si dupa 1 saptamana cand se umple de o masina din aia mare de carat masini le aduc pe toate odata. si ies pe la vreo 300-400 eur tot costul de adus pe masina, depinde si din ce zona a Romaniei sunt ca una e sa ti-o aduca pana la Arad alta e pana la Galati. daca te duci personal iesi cam minim dublu.
        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

        Comment


        • nu cautam automata. http://www.autovit.ro/opel-vectra-C35245129.html eu zic ca merita, plus ce mai negociaza etc.

          :x http://www.autovit.ro/opel-astra-C35215605.html Arata super masina...
          Last edited by Andyno; 3 December 2014, 17:02. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Ar fi intelept sa mai vorbim si despre costurile de intretinere la cate un SH, alaturi de discutiile privind preturile de achizitie, printre altele...

            Comment


            • Eu tot ce ţin minte de când am mers odată cu o vectra din acei ani e că îi scârţâiau mânerele de la uşile interioare la ca nebuni.
              http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

              Comment


              • Originally posted by danut1900 View Post
                Ar fi intelept sa mai vorbim si despre costurile de intretinere la cate un SH, alaturi de discutiile privind preturile de achizitie, printre altele...
                cine isi permite sa intretina un logan trecut de prima tinerete isi va permite sa intretina oricand si un sh din 2002. evident nu vorbesc de masini premium, bmw, audi, mercedes sau din astea mai raritati volvo, saab sau japoneze unde diferenta la intretinere e ceva mai serioasa.

                vorbesc de logan mai vechi, ca daca vorbim de un logan nou sau eu stiu, cu 50-60.000km reali atunci normal ca e usor sa il intretii ca nu prea pica la ea, asta fiind MARELE avantaj. in rest ca si comparatie de pret e tot pe acolo intretinerea. ca o fi mai mare la unele repere, dar diferentele sunt micute adica nu cred ca da pe nimeni afara din casa ca plateste 2-3-4 milioane diferenta la sfarsit de an cumulat din micile diferente.
                Acum problema intervine cand pur si simplu pentru unii si efortul sa intretina o masina ieftin de intretinut este foarte mare.
                Last edited by bossake; 3 December 2014, 21:04.
                Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                Comment


                • Ptiu, ce bine arata vectra ala.

                  Sent from my ZP1000 using Tapatalk
                  My Ride ! B - 29 - TmT

                  Comment


                  • Pentru ca golf. Cel mai oke din punct de vedere ochiometric pe care l-am testat in ultima vreme. Maine e programat pentru tester si verificare istoric vin la reprezentanta.
                    Am estimat 180k rulaj, ce părere aveți?
                    L-am ales in detrimentul ăstuia, care intra cu greu in tr5

                    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
                    http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

                    Comment


                    • Asa cred si eu: in jurul a 180.000 pare a avea.
                      Mie unul nu-mi plac samsarii ce dau inapoi masinile cu sute de mii.
                      Imi plac aia de le dau inapoi cu zeci de mii. Macar au ceva educatie... Mica, dar exista!

                      Comment


                      • daca pe factura de olanda sunt trecuti kilometri, inseamna ca sunt originali? factura cu stamplia etc.

                        Comment


                        • iti recomand sa uiti de umflatul ala ce vinde vis-a-vis de carrefour
                          e un tigan borat care aduce numai masini cu probleme



                          car outlet este vechiul alexander grup
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Originally posted by Andyno View Post
                            daca pe factura de olanda sunt trecuti kilometri, inseamna ca sunt originali? factura cu stamplia etc.
                            Olanda e noua Mecca a masinilor cu km "putini". S-a terminat filonul de ţepe de pe Germania si Belgia, probabil...

                            Comment


                            • Originally posted by lancer_kta View Post
                              Pentru ca golf. Cel mai oke din punct de vedere ochiometric pe care l-am testat in ultima vreme. Maine e programat pentru tester si verificare istoric vin la reprezentanta.
                              Am estimat 180k rulaj, ce părere aveți?
                              L-am ales in detrimentul ăstuia, care intra cu greu in tr5
                              Ai estimat bine 180K rulaj. Masini de firma din FR si BE cu garantia terminata. In jur de 180K le schimba. Luate la licitatii. In general masini de 3 ani maxim.

                              Tot povestea cu leasing-ul ce devine scump la 100K o baga sau a nascocit altceva?
                              Originally posted by Cezar View Post
                              Asa cred si eu: in jurul a 180.000 pare a avea.
                              Mie unul nu-mi plac samsarii ce dau inapoi masinile cu sute de mii.
                              Imi plac aia de le dau inapoi cu zeci de mii. Macar au ceva educatie... Mica, dar exista!
                              Astia, Alexander sau AMS sau Car Outlet le dau cu fix 100.000Km inapoi. Sa stie si ei tot timpul si usor cati km au masinile in realitate. Toate masinile au intre 70.000Km si 90.000Km in curtea lor. In realitate lipseste un 1 in fata.
                              Originally posted by 827sam View Post
                              iti recomand sa uiti de umflatul ala ce vinde vis-a-vis de carrefour
                              e un tigan borat care aduce numai masini cu probleme



                              car outlet este vechiul alexander grup
                              Principala problema la masini sunt cei 100K dati inapoi. Apoi exista problemele aferente masinilor trecute de 170.000Km. Daca insisti si vede ca, cunosti iti recunoaste si chiar scoate carnetul de service. Nu a fost cazul la mine.

                              Am fost si eu acolo de 2 ori sa ma uit la masini. Nu aveam unde sa gasesc modelele ce ma interesau pe la dealer-i si vroiam sa vad cat de spatioase sunt. Deci te poti folosi de samsar daca nu vrei sa te duci in Autovit duminica sa te plimbi intre multi samsari.

                              Am si surprins o discutie intre un "fraier" si samsar. "Fraieru" avea buget 10.000EUR si vroia sa-i aduca samsarul un Peugeot 5008 cu avans si chestii. Luand masinile la licitatii asta nu-i putea promite ca-i aduce 5008-ul si i-a oferit niste Touran-uri deja pe drum spre RO.

                              Comment




                              • Un coleg e pe cale sa ia o masina adusa la lciittatie din franta. 130 000 km are masina in anunt si pozele de licitatie din FR, atat are si in istoricul masinii de la Renault (revizii doar in reteaua autorizata la timp). Un megane 2012 cutie automata 1.5 dci la 7000 de euro, hatch in 5 usi zic ca e mai mutl decat ok.
                                Last edited by einstein1984; 4 December 2014, 15:27. Reason: Automerged Doublepost
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google