Oglinda Laterala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oglinda Laterala

    Salut.
    Am si eu o problema cu oglinda laterala.(nu este electrica). nu o mai pot controla din interior, astfel ca in aprtea stanga jos, este iesita in afara, daca apas pe ea, revine la aceasi pozitie. Am dat jos oglinda, si am vazut ca unul din cablurile alea care intra in orificii, este iesit ,,,cablul din stanga jos....am incercat in toate felurile sa readuc acel cablu in orificiul sau, dar nu am reusit. Cum as putea sa rezolv problema? Multumesc mult.

  • #2
    sistemul de oglinda manuala, este alcatuita dintr-un fel de parghii.....3 sarme, imbracate fiecare intr-un arc. Pe capatul fiecarei sarme, are ca un fel de gamalie, sau "cap", ce sta pe un plastic. Pe manerul din masina, canalul pe care stau acele sarme, e metalic, dar celalalt capat, dinspre oglinda, e plastic.S-a rupt o bucatica de plastic de la unul din sufe, astfel incat arcul ce "imbraca" sufa, s-a dus pana la acel pinten, de aeea nu mai sta oglinda asa cum vrei tu.
    Metode de rezolvare: cauti o oglinda stricata, dar care sa aiba mecanismul de fixare a sticlei de carcasa intact, si sa demontezi acea cap, pe care se prind sufele. SAu mai bine, iti cauti alta oglinda noua.

    Eu unu am patit treaba asta de 2 ori, prima oara am schimbat, cu mult chin, a 2a oara, nu am mai reusit....s-a rupst sufa, la cat am tras de ea.
    Ce-a mai buna solutie e sa cauti alta oglinda.....nu pierzi vreme nici nervi.
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

    Comment


    • #3
      pai oglinda nu are nimic, e perfecta.....si se prinde bine de acel capac.....insa una din sufe a iesit din locul ei, celelalte 2 functioneaza perfect fiind la locul lor, nus tiu cum sa bag acea sufa la loc,,,

      Comment


      • #4
        pai eu ce ti-am spus....pana te chinui tu sa pui sufa aeea la loc......iti faci nervi, timp pierdut....plus de asta....sufa a iesit de la locul ei, pt ca s-a rupt ceva...iar acel ceva e plastic. Tre sa iei de la alta oglinda acel plastic....sau cel mai bine iei alta oglinda.....Vb din experienta. Eu si acuma stau cu un opritor in oglinda, pe pozitie care imi trebuie.
        Cand ajung aks, imi voi cumpara alta oglinda......
        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

        Comment


        • #5
          tampenia aia rotunda in care intra sufele cum se da jos?? sau nu merge data jos?

          Comment


          • #6
            Cu torx de 10....... ti-am spus ca e bataie de cap......
            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google