Omologare Carlig De Remorcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Omologare Carlig De Remorcare

    In momentul in care ai achizitionat un carlig de remorcare ,acesta este insotit de cateva documente precum ca este atestat de RAR si indeplineste toate conditile de exploatare ,mai este nevoie sa mergi la RAR sa iti treaca in carte sau unde se trece acest lucru?
    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

  • #2
    Nu mai este nevoie daca, carligul are certificat tehnic si este omologat RAR.

    Comment


    • #3
      Se poate trece carligul in cartea masinii daca nu il am montat pe masina ,nu ca a-si avea carlig dar vreu pe viitor sa montez si daca am un drum la RAR rezolv si aceasta problema?

      Comment


      • #4
        Daca cunosti pe cineva la RAR se poate si fara sa ai montat carligul daca nu trebuie sa ai carligul montat, ca documente pentru omologare ar trebui sa ai pe langa documentele care le gasesti pe saitul rar si factura de achizitie si montaj (nu peste tot iti cere si factura )

        Comment


        • #5
          Si cost de omologare stiti?

          Comment


          • #6
            Am pus urmatoarea intrebare la RAR (www.rarom.ro):

            "As dori sa-mi montez pe masina, Logan MCV, un cirlig (atelaj) pentru tractarea unei remorci/rulote. Intentionez sa montez unul ageat de Dacia si montajul va fi facut in service autorizat/agreat de Dacia. Dupa montare mai trebuie facut ceva d.p.d.v. RAR?"

            Raspunsul a fost simplu si la obiect: "nu"
            Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

            Comment


            • #7
              Cel mai bine e sa te duci sa vorbesti cu ei .. nu cred sa fie vreo problema .. eu ce nu inteleg e de ce sa te duci sa-l omologhezi .. la una din dube am adaugat carlig pt ca aveam nevoie la o remorca si nu m-am dus nicaieri sa il omologhez .. si am iesit dintara cu ea de vreo 20 de ori anul trecut si nu am avut nici o problema ..

              Comment


              • #8
                Salut, doresc si eu cateva pareri despre achizitionarea unui carlig si anume:
                - de origine sau cele de la diversi distribuitori - pe ce am pus eu ochi foarte avantajos la pret "bosal";
                - kitul electric de origine sau non origine ( am uzit ca la cel de origine se cupleaza la stop fara a se face lipituri pe firele acestuia prin mufa);
                Kiss Fm Gris Platine DC

                Comment


                • #9
                  kitul electric de origine poti sa-l montezi cu ochii inchisi chiar daca nu esti de meserie dar nu cred sa gasesti doar carligul la un pret fff bun si kit-ul electric in alta parte.....
                  http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                  Comment


                  • #10
                    salut,am nevoie de ajutor...cum vin firele la bricheta de la logan -negru........,-albastru...........,-galben.............Multumesc,daca ma poate ajuta cineva repede

                    Originally posted by mosorcosti View Post
                    salut,am nevoie de ajutor...cum vin firele la bricheta de la logan -negru........,-albastru...........,-galben.............Multumesc,daca ma poate ajuta cineva repede
                    Last edited by mosorcosti; 23 July 2010, 17:25. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #11
                      ai pm..........
                      http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                      Comment


                      • #12
                        salut as dori si eu daca are cineva skita la un carlig de remorcare cu toate dimensiunile lui si daca e obligatoriu sal omologhezi

                        Comment


                        • #13
                          eu il am de la BRINK cu acte, fusei la RAR si au zis sa am actele prin masina, in rest nik (sa ai ce face cu el ca altfel rugineste)
                          Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                          Comment


                          • #14
                            am cumparat si eu un carlig de curand si are o serie lipita pe el dar e atipild; si mai are un certificat,omogat rar dar cam sters asa (xerox) cumparat din magazin nou.
                            seria aia de pe el nu cred ca tine mult la apa ,ce ar fii de facut ?

                            Comment


                            • #15
                              Fai o poza si tine poza dupa tine mereu...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google