Omologare Carlig De Remorcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Foarte corect sau dute la un service si pansoneazai seria respectiva
    Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

    Comment


    • #17
      salutare.
      toate carligele de remorcare comercializate pe piata TREBUIE sa fie omologate si sa vi se dea GARANTIE 2 ANI.
      altfel,sfatul este sa nu cumparati.
      impreuna cu carligul veti primi un kit electric si implicit OMOLOGAREA;la carligele pentru DACIA aceasta omologare este data de obicei chiar de catre RAR producatorului.
      Deci,dvs nu mai trebuie sa mergeti cu carligul nicaieri .
      Drum bun si Toate cele bune !!!

      Comment


      • #18
        Eu mi-am montat carlig pe MCV acum 1 an si ceva. Am fost la RAR si mi-au spus ca nu trebuie doar sa am acele hartii primite la mine in caz ca i se pune pata cuiva.
        Gazduire web

        Comment


        • #19
          nu va trebuie nimic de la rar daca carligul cumparat este omologat de rar are undeva o stanta pe el sau o serie detin carligul la masina de 4 ani nimeni nu ma intrebat daca este omologat sau cei de la inspectia tehnica

          ps daca nu ati avut proiectoare si va ti pus va intrebat cineva sau unde scrie in carte ca are sau nu

          Comment


          • #20
            Sal. Este indicat ca, carligul sa fie nou? Nu e un capat de tara, dar daca e luat de pe alta masina e vre-o problema? Si ce acte ar fi nevoie in acest caz. Sunt multi care au luat carlig pe loganuri pe principiu ... sa fie. E ok sau nu unul 'sh'? Mersi in avans.

            Comment


            • #21
              lordwolf, eu vreau sa-mi pun un carlig home-made, facut dupa unul original.
              Socru-miu e strungar, si imi face unul identic ca cel de origine, si crede-ma ca nu o sa umblu nicaieri dupa acte, pentru ca nu ai nevoie de asa ceva.
              am avut pe batrana dacie, si-au pus ai mei pe golf, si contrar a ce zic unu' si altu' nu are nici o serie pe el.

              Comment


              • #22
                Eu zic ca este mare riscul daca montezi un carlig fabricat artizanal...in caz de accident (daca se rupe ceva ) risti fff mult in plus poti plati daune imense...nu merita sa te joci cu siguranta ta si a altora din trafic ...astazi chiar am vazut un anunt pe un site cu carlig remorcare f putin folosit (pt logan ) original+instalatia electrica si priza =430 lei/neg....
                "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                Comment


                • #23
                  La pretul asta mai pui putin si il iei nou. Stiu ca risti, oricum daca e sa o iei si cu un portbagaj daca nu asiguri bine incarcatura si nu stii cam cat duce poti sa faci boacane.

                  Comment


                  • #24
                    remorca

                    Salut, poate e offtopic, dar am o intrebare, daca pun la un Logan o remorca de 750 in loc de 550 cum scrie in talon, e o problema? Ma refer la greutatea pe care o car, nu depaseste 500 kg, dar remorca e de 750. Ma ia cineva la intrebari? Multumesc.
                    Zona geografica dauneaza GRAV sanatatii!
                    Pentru sanatatea dv., evitati sarea, zaharul si Romania!

                    Comment


                    • #25
                      Poti tracta orice remorca pina in 750 kg.Nu trebuie sa depasesti masa maxima ansamblului(la mine e 2350 kg.Se ia in calcul si masa masinii

                      Comment


                      • #26
                        Multumesc mult.
                        Last edited by 77sky; 26 September 2012, 07:25.
                        Zona geografica dauneaza GRAV sanatatii!
                        Pentru sanatatea dv., evitati sarea, zaharul si Romania!

                        Comment


                        • #27
                          in Dambovita unde se gasesc carlige pt loganuri ?
                          Ma rugat un prieten sa intreb.

                          Comment


                          • #28
                            In Dambovita nu stiu unde poti sa gasesti , dar am vazut un anunt pe forum cu asa ceva : http://www.loganclub.ro/forum/vand_c...cv-t43694.html .

                            Comment


                            • #29
                              Si dacia vand atelaj remorca, dar e scump. Nu anuleaza garantia in schimb....
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • #30
                                În Vitan e 340 de lei cu tot cu electrică. Dar nu prea are nicio serie şi niciun certificat...
                                Am şi pe berlină de vreo 3 ani, tot din Vitan, fără serie parcă, fără certificat. Nu am avut probleme, nici la itp...
                                http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google