Omologare Jante: Petitie Catre Fabrica

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by sebi8ta View Post
    daca doriti sa omologati jante mai mari se poate acuma .ca dacia a fost echipata si cu 16",important este sa insistati si sa le dati cu argumente in cap,eu am reusit.
    ce-ai reusit ? ai trecut roti pe 16 in talon ? sau ce?
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • Originally posted by sebi8ta View Post
      daca doriti sa omologati jante mai mari se poate acuma .ca dacia a fost echipata si cu 16",important este sa insistati si sa le dati cu argumente in cap,eu am reusit.
      Pune poze cu cartea de identitate.Eu acum ceva timp am promis o lada de bere,la cel care reuseste.Oare sa primesti berea ? Dusterul este la alta categorie.
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • Dane , iti arat eu user care are pe 17 in talon trecute

        Comment


        • Si cat l-a costat sa le treaca ?
          Nu de-alta, dar si pe mine ma tenteaza sa pun de 16 :|

          Comment


          • Originally posted by CataFOF View Post
            Dane , iti arat eu user care are pe 17 in talon trecute
            dsign, dar el a contribuit la buzunarele altora sa le omologheze. pe cale legala nu am vazut pe nimeni pana acum sau cel putin nu cunosc eu
            Nu-i bai...

            Comment


            • conteaza acuma ? omu are pe talon specificat dim 17 ...

              Comment


              • si eu as contribui daca as avea la cine in sibiu nu poti face nimica cu astia
                Daca cineva ma poate rezolva cu omologarea la 17 sa zica un pret.
                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                Comment


                • Ba da voi sunteti bogati, nu gluma...eu nu-mi permit sa iau pe o janta de 17" cauciucuri noi de vara si de iarna, mai ales nu cauciucuri de firma...

                  P.S. care este cel mai lat cauciuc care se poate monta pe jantele standard de 15" 205?

                  Comment


                  • semnata si de mine..sper sa tina:|

                    Comment


                    • am semnat si eu ..sper sa iasa ceva pana la urma
                      my ride - still under construction

                      Comment


                      • ceva semne ca s-a rezolvat ceva? k deja am trecut pe jenti de 16 si obligat fortat de alte legi trebuie sa ma duc cu ea la rar

                        Comment


                        • Acum lucrez la o scrisoare de intentie catre Dacia pe care o voi trimite la fabrica cat de curand. Daca cineva are sugestii cui/carui departament ar trebui sa-i trimit scrisoarea, astept PM.
                          sigpic
                          ^Logan turbat (WIP)^

                          Comment


                          • SEMNAT by Vip3rutzu
                            REMUS, DimSPORT, Eibach, Zexstar, SPARCO, Pioneersigpic

                            Comment


                            • Originally posted by dan.gutu View Post
                              Pune poze cu cartea de identitate.Eu acum ceva timp am promis o lada de bere,la cel care reuseste.Oare sa primesti berea ? Dusterul este la alta categorie.
                              Dublez premiul ,dar pentru cine are trecut in cartea de identitate vehicul,nu in talon.In talon pot trece si eu cu o masina de scris,nu trebuie stampila.Daca te prinde RAR-ul in trafic te verifica si te prinde,si il intarata si pe nenea politistul sa te bage la uz de fals ,sau la ITP ala se ia dupa CIV nu dupa talon.Daca il gasiti pe ala de la RAR care doreste un premiu pentru aceasta modificare,eu va pot spune daca este autentica,nu doar trecuta in carte,sa apara si in baza de date,caz in care trebuie sa puna la dosar,omologarea,test dinamic si aprobarea constructorului.
                              LOGAN--> <--TOYOTA

                              Comment


                              • in sfarsit un raspuns demn de luat in seama , multumim dan,gutu
                                Its just a car ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google