Opel Rekord C 1900 L

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Opel Rekord C 1900 L

    A mai intrat o masinuta in posesia mea.

    Este o madam Opel, in varsta de 44 e ani, 120 000 km reali.
    Are atestat de vehicul istoric, un motor de 1900 cmc, 90 ponei si 4 trepte.
    Se mai lauda cu o tapiterie impecabila si stare excelenta tehnica.

    Atasez cateva poze si un istoric al ei, de la fostii proprietari, cei din Clanul Rea.
    Attached Files

  • #2
    Opel Rekord C 1900L 1968 -VANDUTA- O masina in stare foarte buna, kilometrii foarte putini la momentul intrarii in clan, 104000 la numar, a...

    Comment


    • #3
      Splendida.....masina....S-o stapanesti sanatos.....Arata pur si simplu.....clasica si frumoasa rau..
      sigpic

      Comment


      • #4
        Se vede c-a fost masina tinuta in garaj. Sa ai grija de acum incolo, ca babutele astea trebuiesc tinute in conditii bune
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #5
          Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

          Arata bine masina pentru varsta ei.
          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

          Comment


          • #6
            Trebuiesc ceva lucrari la partea de caroserie, avand ceva indoituri si vopsea proasta.
            O voi vopsi complet, insa trebuie sa ma gandesc ce culoare vreau si daca sunt dispus sa renunt la atestatul de vehicul istoric.

            Comment


            • #7
              *ochii cat cepele*
              Bravo maestre, sa ai grija de ea!
              Zic asa: un motor LS1 de pe Corvette, niste gume de drag pe spate si roti de motocicleta pe fata. Drag style! Cutie manuala ca sa schimbi cum iti place tie
              sigpic
              ^Logan turbat (WIP)^

              Comment


              • #8
                O da !!!
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #9
                  Arata foarte bine masina pentru varsta ei Km sunt putini...foarte frumoasa. Eu zic ca ar arata bine galbena sau neagra daca tot te-ai gandit sa o vopsesti!
                  MY CLA

                  Comment


                  • #10
                    Asa este. Albul este infect. Ma gandeam si la rosie, insa fiind vehicul istoric nu am voie sa-i modific starea, fiind obligat sa o pastrez originala. Nici motorul nu am voie sa-l schimb, nimic.
                    Va urma vopsitorie sigur, si ma decid atunci care sunt avantajele si dezavantajele statutului de vehicul istoric.
                    Oricum ar fi, albul asta e dus tare. Ori perlat, ori ceva mai frumusel.

                    Comment


                    • #11
                      frumos. imi plac la nebunie masinile astea. senzatia de la volan si mirosul motorului fac toti banii

                      mi ar placea mult sa ma dai o tura.

                      Comment


                      • #12
                        Waaaaaaa!!

                        Cred ca e masina cu cea mai tare personalitate din LCB pana in momentul asta! Abia astept s-o văz live. Imi place de mor! Sa ai grija de ea si s-o faci si mai frumoasa de atat.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • #13
                          Diseara o vedeti, va si dau o tura.

                          @vitrioale: T2-ul e cu cea mai mare personalitate bre, chiar daca e mai tinerel, e cel mai simpatic. Zic si eu...

                          Comment


                          • #14
                            T2-ul imi inspira un peisaj d-aia de "hippy people" care stau bubuiti toata ziua. Nu mi-a placut niciodata imaginea asta, gen cu John Lennon cum canta el ca hai sa fie pace si prietenie in lume si sa dam mana cu mana.
                            Rekord-ul e o masina de oameni seriosi.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • #15
                              Cand treci la lucruri serioase ?
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google