Pareri Prestige 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    ai facut o alegere excelenta ,numa cand ma gandesc la alea 16 valve ,totusi tinand cont de aspect ,jentie de pe prestige facelift m-a dezamagit ,alea de la vechiul prestige ,nu sinaia ,alea cu spite multe sunt mult mai faine ,dupa gusturile mele :P

    Comment


    • #17
      n-o sa regreti deloc ai sa vezi costa ceva bani dar n-o sa ai taine ani buni de acum innainte sa o folosesti sanatos sa ai bafta de ea .
      ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

      Comment


      • #18
        Originally posted by radu2008 View Post
        Toti isi dau cu parerea ca e tot dacie dar nu au condus logan niciodata numai sh din germania cu peste 20 mi km care nu mai sunt masini eu unul nu m-asi urca la volanul unei masini daca are peste 20 mi km!

        Hai sa nu dramatizam 20000 km un sofer ca mine ii face in 6-7 luni. Sa consider ca masina mea este o epava?

        Ce te faci cand Loganul tau o sa aiba 20000 si un km? Nu te mai urci in el, il arunci? Ca doar asa afirmi in postul tau.

        Si eu sunt de parere ca initiatorul topicului a facut o alegere buna optand ptr. Logan 16v in schimbul unei sh de 5-6 ani.Si eu as proceda la fel!

        Comment


        • #19
          Originally posted by radu2008 View Post
          Toti isi dau cu parerea ca e tot dacie dar nu au condus logan niciodata numai sh din germania cu peste 20 mi km care nu mai sunt masini eu unul nu m-asi urca la volanul unei masini daca are peste 20 mi km!
          Originally posted by Mario View Post
          Hai sa nu dramatizam 20000 km un sofer ca mine ii face in 6-7 luni. Sa consider ca masina mea este o epava?

          Mario,cred ca a vrut sa zica 200.000 km,dar s-a grabit un pic.
          Cine n-ar vrea un sh de 20.000 din Germania la pret de Logan nou?
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • #20
            Lol sigur a vrut sa zica 200 mii la 20 mii masina e chiar noua... dar nu 20 mii o masina din 2000 ) lol ms mult de mesaje... tare loganclubu ... :-D

            Comment


            • #21
              Este foarte ok Prestige-ul...mai ales asta nou cu interiorul bej. Chiar merita banii. Daca nu aveam deja un Logan, Prestige d-asta mi-as fi luat acum
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #22
                motorizarea 16v merita toti banii. Bordul ala crem e frumos foc, dar sa te gandesti de la bun inceput la un filtru pentru habitaclu, fara el prin aerisiri intra tot felul de surprize si se depune praful pe bord de il iei cu degetul. Mie imi pare intr-un fel rau ca nu m-am gindit sa ii pun de la inceput filtru, sa o fi prins cu toate conductele curate.
                In rest, e foarte buna masina, eu am luat un Laureate si de la Craciun pana acum am vreo 8000 km. Daca ai putea macar sa alegi cauciucurile, sa nu-ti dea Kormorane.... sau sa ti-o dea fara, cu diferenta de bani pretul lor de la dealer (nu mai stiu cat costa, am vazut la o data in showroom si mi s-a facut paru' maciuca de cat costa fata de cat sunt de proaste) si sa-ti pui tu cauciucuri adevarate

                Comment


                • #23
                  kormorane nu se pun pe prestige
                  Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                  Comment


                  • #24
                    E cineva pe forum care are Kormoran pe Prestige.
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • #25
                      acum am ajuns acasa. si am vazut 3 prestige-uri ph1, toate cu continental pe ele. si al dealer in covasna cand am fost sa fac revizia erau in showroom si in curte prestige-uri tot cu continental. probabil cel de pe forum a fost tras pe sfoara de cei de la dealer, cum am auzit ca se practica si cu cauciucurile michellin cand mi-am luat eu masina.
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #26
                        Posesorul are Ph2,nu-mi aduc aminte numele,poate vede posturile noastre.
                        Eu am Barum...
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • #27
                          barum are un prieten pe preferance ph2 si e din septembrie 2008. sa mai scrie pe aici cei cu prestige ce cauciucuri au...
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • #28
                            Chiar am sa ma uit la cauciucuri cand ridic masina sap care vine o ridic.... chiar is curios... daca erau Kormoran eu asa o luam chiar nu stiam ... ms mult de observatie...

                            Mai spuneti-mi la ce sa fiu atent cand ridic masina... cei care si-au luat masini noi din reprezentantza... ms mult...
                            Last edited by Seba; 21 May 2009, 16:32.

                            Comment


                            • #29
                              daca ai kormorane e curat ghinion. sa nu iti pui baza prea mare in ele, ca nu sunt cine stie ce. se discuta despre aceste cauciucuri pe forum si toata lumea le 'lauda'. sper sa ai noroc macar de barum
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment


                              • #30
                                totusi banuesc ca fiind cel mai scump logan ... ca nu pune chiar cel mai nashpa cauciuc pe masina.... doar sa faca o magarie cei de la service cand ai face verificarea inainte sa o ridic eu ....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google