Pareri RCA ABC

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pareri RCA ABC

    Cati dintre voi ati avut experiente cu ABC si cum a fost? Va intreb fiindca intentionez sa-mi inchei un RCA la ei si nu prea am auzit multe despre ei , multumesc!

  • #2
    ABC? asta-i magazin ?
    no offence, dar vezi ca de la anul o sa iti plateasca despagubirea firma la care esti tu asigurat.

    Comment


    • #3
      no offence dar ti se pare corect sa platesc 800 de lei la Asirom pe 6 luni doar ca am sub 25 de ani? banuiesc ca nu ai o parere obiectiva din moment ce nu ai auzit de ei

      Comment


      • #4
        Foloseste astra, eventual da-mi datele pe privat si iti fac o simulare. Desi sunt mai multe topic-uri unde oamenii fac simulari.

        Comment


        • #5
          la astra am 700 de lei pe 6 luni , e mai avantajos , mersi oricum , la abc asig am 400 de lei pe 6 luni pare mai avantajos si nu sunt nici Carpatica

          Comment


          • #6
            eu am platit 500 pe un an la astra, de-aia ii sugeram

            Comment


            • #7
              edee, vezi pe eMag, au reducere 10% la comanda unei polite on-line. Asiguratorul il alegi tu, in functie de pret sau alt criteriu.
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • #8
                E ciudata rau treaba asta cu asiguratorii astia, au zis ca baga Bonus-malus si nu se vede nici o schimbare, nici o reducere de cand au introdus aceasta chestie.
                Exemplu clar fara incidente sau daune de cand s-a infintat bonus-malus:
                - Peugeot 207 1.4 hdi (2007) 24 ani Femeie (permis de 6 ani fara incidente) - 330 ron 6 luni uniqa
                - Logan 1.6 MPI (2006) 54 ani Barbat (tata, nici nu are permis) - 300 ron 1 an uniqa

                Mi se par aberante preturile astea, in loc sa scada ca nu ai incidente si nu le provoci daune lor ei tot iti cresc !!!!
                sigpic
                The MVP

                Comment


                • #9
                  eu am aproape 8 milioane pe 6 luni la asirom
                  7 la astra
                  9 la omniasig
                  10 milioane la alianz etc , bonus malus b0 sau b1
                  pentru un an dublati preturile
                  nici la casco nu platesc atat sa fim seriosi

                  precizez ca ultima oara acum 6 luni am platit tot la asirom 290 de lei
                  am intrebat cum e posibil sa se scumpeasca cu 300 la suta , cica se aplica majorari la persoanele sub 25 de ani sa mi trec masina pe numele unui bugetar sau pensionar , in principiu ar trebui sa ti dea permis de la 25 de ani sa stim o treaba

                  ca ultima varianta daca n-am incontro voi apela la carpatica asig chiar daca mi e mila de un eventual pagubit
                  Last edited by edee; 28 December 2012, 22:38.

                  Comment


                  • #10
                    Eu doar ce am plătit 300 RON pe un an la Astra... Voi de ce plătiți asa scump ?

                    Comment


                    • #11
                      pentru ca e varsta sub 34 de ani din cate am inteles; eu am facut online la city insurance si am platit 460 lei pe an, asta in septembrie
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • #12
                        Am facut o simulare pentru mine: Logan 1.4, 24 de ani, permis de 6 ani, fara accident, clasa B6, 338 lei/6 luni la ASTRA. Ultima polita, emisa in iunie, a fost de 220 lei, clasa B5. Se calculeaza in functie de varsta. Primul prag este la 25 de ani, al doilea la 30 de ani. Am facut zilele trecute o asigurare unui domn nascut in 1955, Dacia Super Nova, cilindree de Logan 1.4, 122 lei/6 luni la ASTRA. Imi venea sa plang cand am vazut diferenta
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Razvy View Post
                          ABC? asta-i magazin ?
                          no offence, dar vezi ca de la anul o sa iti plateasca despagubirea firma la care esti tu asigurat.
                          Este doar o propunere, inca nu sa dat legea respectiva !

                          Comment


                          • #14
                            Pfff,,,in cazul asta @edee nu as mai vrea sa am sub 25 de ani si sa platesc 800 de lei pe 6 luni. E muuult rau la naiba.
                            Tu sigur ai "cazierul" nepatat? Mai ai accidente la activ?
                            Eu unul pt 6 luni am platit 183 de lei la Astra pt logan 1.6 16V. Polita a fost incheiata luna asta pe 15. Clasa B6.

                            Comment


                            • #15
                              @Ivan: Nu e nevoie sa aiba accidente. E de ajuns sa aiba 19-20 de ani ca sa ajunga la suma de mai sus. Dar e un pic ciudat pentru ca are 1.5 (cel putin asa scrie la motorizare). Eu lucrez in domeniul asigurarilor (agent la Astra) si 700 de lei/6 luni mi-a iesit la o persoana de 19 ani, motor de 2000.
                              @edee: Nu ai gasit ceva mai jos de atat?
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google