Pareri RCA ABC

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Eu am facut la Uniqa , 26 ani, motor de 2.0 ,B4 ...330 lei/6 luni.Daca ma grabeam a avut ceva oferta euroins la 460 lei / an ...dar am stat si m-am uitat degeaba .
    Cel mai bine e sa aveti masinile trecute pe pensionari,de ex la logan,care e pe taicamiu am 235 lei /an cu B1 ...
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #17
      intrati pe city-insurance online , sunt foarte mici la pret si iti comanzi singur asigurarea online, introduci datele complete, eu am verificat ulterior in cedam si exist ca asigurat, deci teapa nu ar fi ... prea mare )
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #18
        mi am facut la abc pana la urma , din ce mi-a zis brokerul unde am incheiat polita am inteles ca ar fi peste multe societati de asigurare dar ei nu au aplicat majorarea in functie de varsta , in fine , ramane de vazut

        Comment


        • #19
          Am intrat si eu la astia la City Insurance si e mai ieftin pt mine cu 16 lei.
          Dar eu zic ca nu e bine sa te pui cu MAFIOTII astia. In Italia sunt pur si simplu interzisi.
          Doar la noi la romani cica ar fi legali. Plus ca de astia pana acum eu nu am auzit. Prea dubiosi...

          Comment


          • #20
            Si, care nu sunt mafioti, spagari, penali si dubiosi ? Legea e proasta ca le permite functionearea ... eu mi-am respectat datoria legala de a-mi asigura obligatoriu vehicolul. Dar aia care sunt asigurati la Euroins, Carpatica sau alte bombe ? Sa fim seriosi, allianz, ing si generali sunt intradevar jos palaria. Insa aia sunt penibil de scumpi(~1500 lei pe an) tot din cauza poporului care n-are treaba cu soferia si prin crearea de daune obliga la despagubiri de sume uriase din cauza accidentelor provocate de multe ori gratuit.
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • #21
              incercati pe emag daca vreti ceva mai ieftin. ramane sa vad daca imi ajung acasa pe 4 cele 2 asigurari facute la ei.

              Comment


              • #22
                Mare atentie pe eMag deoarece nu poti selecta clasa bonus/malus, este B0 iar pe site-ul asigura.ro, al brokerului de pe eMag poti selecta dar nu se modifica pretul.

                Comment


                • #23
                  clasa bonus malus ar trebui sa o ia dintr-o baza de date a CSA, nu introdusa de tine.

                  Comment


                  • #24
                    Da, dar am observat ca nu o ia pentru ca pe eMag la Euroins este 229,50 cu tot cu reducerea de 10% pe 12 luni. Ieri am contactat o cunostinta ce lucreaza pentru un broker si mi-a spus ca este 210 lei pe 12 luni eu avand clasa B4, urmand sa am B6.
                    De asemenea pe configuratorul celor de la Uniqa imi spune ca am clasa B0, deci nu stiu cum interogheaza aceste configuratoare baza de date CSA.
                    Last edited by Sandu Magnatu; 31 December 2012, 00:54.

                    Comment


                    • #25
                      ca idee..... am facut oare bine ca am evitat carpatica in favoarea astrei platind astfel 50 de ron in plus?

                      Comment


                      • #26
                        da, ai facut foarte bine!

                        Comment


                        • #27
                          Culmea este ca eu daca faceam asigurarea la Carpatica plateam 226 de lei pe 6 luni. La Astra am platit 183. La tine@Tavi vad ca a fost invers. Mortii mamii lor si cu asiguratorii astia

                          Comment


                          • #28
                            da.... aveam 150 /an la carpatica si 200/an la astra. e pe numele tatalui meu desi circul numai eu cu masina. la a lui i-am facut carpatica pt ca nici nu circula mult. vreo 220/6luni la la lui.

                            Comment


                            • #29
                              Ce legatura are pretul pe care il plateai tu la Carpatica sau Astra, cu titlul thread-ului?


                              Originally posted by edee View Post
                              mi am facut la abc pana la urma , din ce mi-a zis brokerul unde am incheiat polita am inteles ca ar fi peste multe societati de asigurare dar ei nu au aplicat majorarea in functie de varsta , in fine , ramane de vazut
                              Deoarece initiatorul thread-ului a luat decizia pe care considerat-o optima + offtopic repetat, topicul se inchide aici.
                              Last edited by Niki; 31 December 2012, 14:38.
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google