Pentru tatici , mandria lor de copii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Thejock3r
    Ai dreptate,dar nu sunt tatici care sa-mi dea indicii sau sfaturi?
    sigpic #

    Comment


    • #17
      pai..tu inca nu esti tatic :| cand va naste sotia..sa intri frumusel aici si te voi ajuta cu sfaturi pe care le voi primi si eu peste cateva zile !
      sigpic

      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

      Comment


      • #18
        mersi sfaturi pana v-a naste sotia mea v-a rog?
        sigpic #

        Comment


        • #19
          Originally posted by Thejock3r View Post
          am trecut de faza asta..cam de 1 luna jumate acum ma uit la ea si plang )
          La care ea...

          @adimrv - Poi bucurate, e ceva unic (da' se poate intampla de mai multe ori). Eu am fost ud din prima zi de sarcina (a sotiei, e drept am avut burta mai mare ca ea pana in ultima zi de sarcina) pana cand a nascut. Si dupa... O veselie. Acum asteptam dintisori.
          Treaba cu poftele e ciudata rau. Cand ajungi acasa, fericit ca ai gasit maru' solicitat, aflii ca nu ii mai trebuie, asta se intampla in general dupa miezul noptii. Dar daca nu ar fi... nu s-ar mai povesti.
          Lasand gluma deoparte, fi fericit. Sa dea Dumnezeu sa fie sanatosi si sa va bucurati de el/ea.
          Ca sfat... ai multa rabdare cu ea. Fa-o sa se simta speciala, nu ca nu ar fi si profita de cele 5 minute pe care le vei petrece la intalnire (ca in alta parte nu prea mai pupi).
          Numai de bine
          sigpic

          Comment


          • #20
            felicitari!
            chiar mi-au placut sfaturile lu jokeru mai ales faza cu vorbitu'

            parerea mea de pustan, e ca in perioada asta, ar trebuii sa ii preiei din "task-uri" sotiei, cateva, chestii marunte care tu ca barbat le faci in 5 minute, pentru o femeie conteaza mult sa o scapi de maruntisurile astea, si sunt sigur ca o sa eviti si multe certuri prin asta...

            tu vrei sfaturi pana la nastere...dar eu cred ca dupa nastere vine greul...
            pampersi, biberoane, suzete, logan pt. copil "carucior"... chestiile astea le cumperi...
            dar, o sa vina momentu cand o sa schimbi si tu pampersu la al mic bafta !!!
            e un lucru bun cred,ca deja te ingrijorezi, asta poate te va face atent la detalii.

            Ce nume or sa aiba copii vostri...Jokere, tu esti mai aproape de termen...nume de fata si baiat...sau twins

            Comment


            • #21
              Originally posted by adimrv View Post
              mersi sfaturi pana v-a naste sotia mea v-a rog?
              ...avand in vedere ca sunt si eu in situatia ta(dar la al doilea...)ce sa zic...bucurate in continuare,eu te vad bucuros,emotionat si putin dezorientat.Deci bucurate in felul tau si savurezaza momentul (...e o senzatie unica pentru parinti asteptarea primului copil...).Incearca sa impartasesti bucuria cu sotia...conteaza foarte mult.In momentele astea barbatii fac cateodata greseala sa isi bucure doar orgoliul si uita anumite chestii aparent minore...
              O sa revin eventual cu ceva sfaturi,insa entuziasmul meu nu e nici pe departe ca al tau...

              Comment


              • #22
                Sa fii mereu alaturi de sotia ta in perioada sarcinii, sa o protejezi si sa o ajuti mai mult ca de obicei, sa o incurajezi, pentru ca fiind la prima sarcina e foarte speriata. Grija mare cu sarcina, sa faci toate testele necesare si un medic bun, conteaza mult medicul -am trecut prin toate astea. Dupa ce va naste sotia ta intervin altele, dar te asteptam atunci cu sfaturi.
                Felicitari si din partea mea.

                Comment


                • #23
                  @ adimrv : Felicitari ! Sa fie intr-un ceas bun ! Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de copil !
                  Acum sa vorbim de reactionat. Pai ziceai ca te bucuri, nu? Eu unul mi-as lua femeia in brate si as pupa-o pana m-ar durea buzele. Si as bea cu toti prietenii in parte.
                  Toate treaba e sa ai grija de ea si foarte important e ca ea sa nu se supere, sa se enerveze si sa se imbolnaveasca. Toate astea se resfrang asupra sarcinii.
                  Chiar trebuie sa ai grija de ea !

                  Inca o data FELICITARI !!!
                  Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Felicitari! Eu am o printesa de 1 an si 5 luni si pot sa spun ca e o binecuvantare, trecand peste micile neajunsuri. Inainte de nastere, nu te zgarci la bani si fa toate testele posibile, si bineinteles un doctor bun, "uns" cum se cuvine, lasa bagatul banilor in masina, bebe e prioritatea nr. 1.
                    Ce zice Joker cu vorbitul e realitate, nu radeti, si te sfatuiesc sa-i pui muzica, de preferat clasica, mai tare, sa auda din burtica, ai sa vezi ca atunci cand o sa iasa si o sa pui aceeasi muzica o sa o recunoasca si o sa se linisteasca.
                    Cu plimbatul iarasi va contrazic, am dus-o pe a mea cand avea 5 luni la intrunirea loganistilor din Moldova de la Lepsa, deci invat-o plimbareata de mica, nu o tine in casa.
                    Deocamdata atat, fii tare in aceasta perioada, trebuie sa fii stalpul familiei.
                    Zambeste, maine poate fi mai rau!

                    Comment


                    • #25
                      Azi am fost la ultimul control Fetita mea , Larisa, nu o sa mai stea mult in burtica si are 3 kg si 400 grame
                      Sa vina la tatiiiiiiiiiiiiiii !!!!!
                      sigpic

                      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                      Comment


                      • #26
                        Ah da felicitari sfaturi nu prea pot sa iti dau Deoarece nu sunt in postura dar ce sa zic sa fii alaturi de sotie.. si intodeauna ARE DREPTATE !! indiferent daca are sau nu ) si sa te bucuri avand in vedere ca ii primul A... si sa dai de beut ) la intalnire
                        LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                        Enter the Matrix

                        Comment


                        • #27
                          @Adimrv , in primul rand felicitari !
                          Super sfaturi din partea lui Jok3r si Andi_x3m, au foarte mare dreptate , mai ales in ce priveste comportamentul tau fata de sotia ta. Defapt aici ai ocazia sa demonstrezi cat de mult ti la ea , si faptul ca o ajuti; ca o faci sa se simta speciala, este echivalentul la mii de fraze de genul : "te iubesc".
                          Atentie mare la doctorul cu care parcurgeti etapele pana la nastere .
                          Starea fizica si mentala a sotiei este tinta ta acum, fa tot posibilul sa fie ok.

                          L.e - nastere usoara , pt.fetita lui Joker !
                          , sunt cu ochii pe voi !
                          :thumbsup:

                          Comment


                          • #28
                            Felicitari

                            Comment


                            • #29
                              in primul rand felicitari si cred ca de acum incolo tre sa fii fffff calm mai ales cu sotia ta si.... evident sa ai grija de ea
                              1.6i 75 de catari frumosi si un magar la carma
                              ASTRA F CARAVAN (X16SZR)

                              Comment


                              • #30
                                Bravo....si felicitari. Sa iti traiasca si sa creasca mare si sanatos{a}.
                                Ieri si EU am aflat ca voi fi tatic...dupa calcule, doamna mea are 3 saptamani si 4 zile.
                                Sa fie intr-un ceas cu noroc, si la mai multi.)
                                Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google