Pentru tatici , mandria lor de copii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    oooo felicitari...vei fi tata!!!! parerea mea...e esential sa iti sustii sotia in orice...sa ai grija sa nu se enerveze, sa nu se streseze...sa nu consume alcool ( in cantitati mari ) sa nu fumeze...sa nu depuna efort mare ( dupa luna a 5 cred ). In rest toate cele bune...asta consider eu ca ... pana la nastere e cel mai imp pas din viatza ta ( ai aflat k esti tatic !! ) ma bucur pt tine...

    Comment


    • #32
      Originally posted by cristi3775 View Post
      Bravo....si felicitari. Sa iti traiasca si sa creasca mare si sanatos{a}.
      Ieri si EU am aflat ca voi fi tatic...dupa calcule, doamna mea are 3 saptamani si 4 zile.
      Sa fie intr-un ceas cu noroc, si la mai multi.)
      multumesc mult de urari , felicitari si tie sa fie totul intr-un ceas bun!
      sigpic #

      Comment


      • #33
        Stai linistit comporta-te firesc si bucura-te, iar sfaturile cele mai bune le vei primi de la sotia ta.Ca idee ia-o ca o etapa fireaca si invitabila a vietii.Sanatate va doresc tie sotiei si mai ales coplasului.

        Comment


        • #34
          Deja a inceput cu pofte ,nervoasa, care sunt etapele?
          sigpic #

          Comment


          • #35
            trebuie sa te obisnuiesti de acum !!
            sigpic

            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

            Comment


            • #36
              Felicitari!

              Comment


              • #37
                Originally posted by adimrv View Post
                Deja a inceput cu pofte ,nervoasa, care sunt etapele?
                Tu cum ai fi daca ai fi insarcinat ? Pune-te in pielea ei .
                , sunt cu ochii pe voi !
                :thumbsup:

                Comment


                • #38
                  FLORYN
                  ai dreptate,ma voi obisnui .
                  sigpic #

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by FLORYN View Post
                    Tu cum ai fi daca ai fi insarcinat ? Pune-te in pielea ei .
                    Jesus ce urat ai pus problema:| nu as vrea sa ma gandesc dar na.. din pacate asta ii adevarul
                    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                    Enter the Matrix

                    Comment


                    • #40
                      daca e fata sa o lasi la maternitate eu asa am sa fac le las pe amindoua )
                      nu ai folosit protectia acuma poti sa intri in panica.te pot ajuta sa te panichezi
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        adimrv cam nasol cu poftele ,mamele care au pofte de obicei au si greturi,asa ca vezi sa cam ai prin preajma ce stii ca ii place ei.A mea la prima sarcina nu a avut nici pofte nici greturi,insa vad ca a cam inceput acum asa ca azi am trimis-o la tara sa ii treaca
                        adimrv,cristi3775...felicitari...si eu pe langa voi...

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by boris View Post
                          daca e fata sa o lasi la maternitate eu asa am sa fac le las pe amindoua )
                          nu ai folosit protectia acuma poti sa intri in panica.te pot ajuta sa te panichezi
                          Chiar ne chinuiam de 6 luni (sunt fericit)sa facem un copil si fie baiat sau fata sanatosi sa fie,eu vreau sfaturi ca sunt la primul copil si nu stiu mai nimic......
                          sigpic #

                          Comment


                          • #43
                            Felicitari la viitorii tatici!
                            Sfaturi nu va dau ca de 11 ani am uitat cum e sa te duci la 12 noaptea sa cauti mere verzi la non-stop (nu avaem masina asa ca va dati seama ce placere....)
                            In rest, toate la timpul lor si Pampers si hainute si carut si tot ce vreti...
                            Pentru cei mai avansati in ale "sarcinii" este de preferat sa luati mai intai (imediat dupa nastere) un carut si nu patut, ca pana la vre-o trei luni este mai usor s-al tii in carut, il mai legeni, alea alea. Pe langa asta veti avea nevoie de carut pentru mers la vaccinuri, scos copilul la aer, mers la medic in caz de urgenta,etc.
                            Cu vorbitul cu bebe va sfatuiesc sa nu exagerati ca fiica-mea m-a capiat...
                            Oricum Multa bafta! Si nu conteaza ce e baiat sau fata atat timp cat este sanatos...
                            (Si eu ziceam ca poate fi orice atat timp cat face pipi din picioare, si, cand am vazut fetita mi-au dat lacrimile de bucurie...)
                            sigpic
                            Ambition 1.5 dc

                            Comment


                            • #44
                              adimrv deocamdata nu trebuie sa stii mare lucru decat sa ii faci pe plac mamicii,nu trebuie sa iti faci griji...in rest...pe mai departe...hmmm...de 9 ani am cam uitat...da nah e musai sa imi aduc aminte...daca imi mai aduc aminte sigur le postez aici

                              Comment


                              • #45
                                Felicitari noilor parinti!
                                Taticilor, nu disperati cand trebuie sa indepliniti capriciile mamicilor,deoarece este doar un mic antrenament pentru aparitia noului membru in familie.
                                Legaturile ce se creaza intre parinti si bebe ,sunt mult mai puternice decat se stie.Mamica trebuie sa faca multa miscare,fara insa a se forta si trebuie sa manance multe fructe si legume proaspete.Cand mangaiam burtica ,micutul impingea in mana mea ,un lucru ce te umple de emotie.
                                Folositi in ambianta o anumita muzica.Mai tarziu cu acea muzica il veti linistii pe micut.Nu uitati sa achizitionati un cantar ,foarte util in primele luni.
                                Pentru pruncii mei am folosit doar doua luni cadita dedicata,apoi cada mare plina ochi cu apa,in care ii sustineti cu palma doar de ceafa si omoplati,asta doar daca le place apa.Daca este plina cada,ii sustineti sub brat si ii lasati in apa complet;vor avea tendinta sa se impinga si isi formeaza reflexele de mers.Ai mei la 9 luni faceau deja raliu prin casa cu caruciorul ajutator.
                                Cel mai usor ii adormiti daca dupa baita de seara va jucati cu ei pana adorm.Se obosesc si dorm dusi pana aproape dimineata.Nu uitati de mizica lasata in surdina.
                                Last edited by darksid3; 3 April 2009, 23:22. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google