Perle din seria "Copiii spun lucruri trasnite"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Perle din seria "Copiii spun lucruri trasnite"

    Somnambulii au o boalã care nu-i lasã sã cadã de pe acoperis. Microbii ãstia le dã echilibru. Când somnambulii vin într-o parte, microbii fug în cealaltã parte si tot asa.
    Soldatii care au pierdut rãzboiul încep si-l cautã.
    Anotimpurile sunt ca sã nu se piardã omul de timp.
    Strutul bagã capul în nisip când e pericol cã acolo are el ouãle si sã-si ia rãmas bun de la ele.
    Secretarã e o tanti care aduce cafeaua la un director.
    Prãjiturile le fac frumoase cofetãresele ca sã zicã lumea cã meritã cât costã. Prãjiturile urâte nu au gust.
    Ghinion înseamnã când un copil se ceartã cu celãlalt si mama lui are ghinion cã trebuie sã se certe cu mama celuilalt copil.
    Somnul vine când observã cã noi stãm degeaba.
    Experienta este un lucru fãcut si de care te miri.
    Fin este când costã multi bani si mama zice "Ia uite ce fin este !".
    Noi visãm ca sã nu ne plictisim noaptea.
    Eu ca sã învãt vin la scoalã cã acasã mama nu stie ce înseamnã termen.
    Dirijorul dã din mâini ca sã arate durerea sunetului.
    Suflet e când mama îti pune prãjituri pe farfurie si-i lasi prãjituri si lui ãla mic.
    Statuile se fac din piatrã la ãia care au câstigat la rãzboi. Noi facem statui cã dacã vin alti strãini si vãd cã noi nu avem statui zic cã noi am pierdut toate rãzboaiele.
    Lingusitor este când lingi lingura, lingi farfuria si vrei sã lingi si cratita toatã.
    Omul de la televizor stie cã mâine plouã cã are un bilet si citeste. Biletul i l-a scris mama lui.
    Când afarã e soare, noi ne dezbrãcãm umbra si o punem pe jos.
    Pe vremuri, la mosiile împãratilor si regilor, oamenii legau gâtul la girafe cu o atã de balustradã si puneau un pietroi care cântãrea o tonã. Ei i s-a format gâtul lung. Girafa asta era pedepsitã cã nu muncea la unele munci agricole. Celelalte girafe s-au nãscut din girafa asta la fel.
    Când doi oameni vorbesc repede si nu se întelege nimic, înseamnã cã aia e ceartã.
    Oamenii vorbesc limbi diferite cã în altã parte doamna de românã îi învatã englezeasca.
    Respect înseamnã sã te scoli sã stea babele pe scaun.
    Noi trebuie sã avem douã nume pentru cã dacã avem un nume urât sã-l spunem pe celãlalt.
    Peisajul e un fenomen al naturii pe care-l gãsim numai vara.
    Turistii sunt oameni tineri care merg sus la munte. Pe bãtrâni nu-i cheamã turisti, pe ei îi cheamã vizitatori.
    La scoalã nu se dau note mai mari decât nota 10 ca sã nu se încurce profesorii.
    Doctorii scriu foarte încâlcit retetele ca farmacistul sã fie sigur cã reteta a scris-o un doctor.
    Mama mea lucreazã la facultate. Ea munceste cu pixul.
    Mamele sunt mai vorbãrete decât tatii pentru cã mamele se duc la piatã si se ceartã cu vânzãtorii.
    Sportul este ministerul sãnãtãtii.
    Oamenii îl fluierã mereu pe arbitru pentru cã deranjeazã jocul.
    Se spune microbisti la pasionatii de meciuri pentru cã ei stau toatã ziua ca microbii în sufletul oamenilor.
    Jucãtorii aleargã, cad, se încãlzesc asa înainte de meci ca sã vadã spectatorii cã ei vor face treabã când vor intra pe teren.
    Educatia fizicã e când ai ora asta la scoalã, adicã esti liber.
    Sunt si meciuri în nocturnã pentru cã unii sportivi sunt de serviciu în tura de noapte.
    Statuia e o figurã si e pusã în oras ca sã ne orientãm unde este piata.
    Boxul e o bãtaie cu timp fix.
    Trebuie doamnã directoare în scoalã cã ea are grijã sã se certe cu doamna noastrã ca sã învete copiii.
    Noi avem trei vacante la scoalã pentru cã la doamna noastrã i se terminã lectiile care sã ni le dea acasã.
    Cuvântul gentlemen se foloseste în filme ca sã fie filmul mai interesant.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

  • #2
    Somnul vine când observã cã noi stãm degeaba.
    Mi se pare cel mai corect )
    http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

    Comment


    • #3
      Eu l-am întrebat pe bunicul meu dacă adoarme uşor seara (că doarme mult ziua), răspunse el, citez - "păi... mă pun în pat... stau şi... mă trezesc dormind..."
      http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

      Comment


      • #4
        Originally posted by Cristi_Xp View Post
        Strutul bagã capul în nisip când e pericol cã acolo are el ouãle si sã-si ia rãmas bun de la ele.
        Secretarã e o tanti care aduce cafeaua la un director.
        Prãjiturile le fac frumoase cofetãresele ca sã zicã lumea cã meritã cât costã. ...... Ghinion înseamnã când un copil se ceartã cu celãlalt si mama lui are ghinion cã trebuie sã se certe cu mama celuilalt copil.
        .......
        Cuvântul gentlemen se foloseste în filme ca sã fie filmul mai interesant.
        Copiii sunt geniali - la propriu.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google