Piese De Origine Sau Alti Producatori ?!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    deci, hai sa ne intelegem... bieleta rupta e din fabrica 91.000 km pe ceas fara niciun semn de boala.

    @dsign... eu spuneam de piese contrafacute nu aftermaket. alea in ambalaje imitatie de oriJinal
    el asa spune. din proprie experienta iti spun ca un lucru il stiu sigur si se simte punga, calitatea ei. am observat-o la cablaje electrice made in Ro fata de unele made in De.
    eu am vazut diferenta intre piesa de logan de origine si piesa contrafacuta... ATENTIE nu aftermarket! bieleta de directie. zici ca e turnata in pietris fata de aia de origine care e turnata in nisip de sticla.
    ziceam si eu.
    intrebarea mea este care piese sunt cele mai bune/ de incredere/ fiabile dintre cele aftermaket pe partea de articulatie/directie.

    @ 77sky am piesa... nu am cu ce sa fac cu macro. dar am ceva mai bun ;) iti aduc pesa sa o vezi live

    Comment


    • #62
      Eu merg pe lemforder bielete+capete de bara si in curand voi schimba si basculele, probabil voi lua de origine (care au pivot lemforder+bucse trw) de la planetara.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #63
        salut . deci am inteles pt bielete si capete de bara se merge pe lemforder . pentru bascule ce recomandati ? pentru distributie ? aaa si discuri de frana care credeti ca sunt cele mai bune ?

        Comment


        • #64
          pentru bascule ce recomandati ?
          Tot Lemforder.
          pentru distributie ?
          De origine.

          aa si discuri de frana care credeti ca sunt cele mai bune ?
          ATE.

          Comment


          • #65
            Un mecanic de cartier mi-a zis ca el schimba distributia doar cu Kit Contitech!

            Comment


            • #66
              Care in afara de curea Contitech, ce rola contine?
              Last edited by IancuMIC; 16 March 2014, 13:44.

              Comment


              • #67
                multumesc mult .

                Comment


                • #68
                  Nici Gates nici Contitech nu fac role; cele doua kituri au, de cele mai multe ori in comun rola Koyo, iar fiecare pune cureau pe care o produce.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #69
                    Normal.
                    Atunci de ce-i zice kit Contitech si cu ce-i asa special?
                    Rezista mai bine cureaua Contitech?
                    Last edited by mr.K; 16 March 2014, 13:57.

                    Comment


                    • #70
                      Ce părere aveţi de filtrele ulei, aer, habitaclu, carburant marca Puflux ?

                      Comment


                      • #71
                        sunt premium
                        si de multe ori astea au fost folosite de fabrica pentru prima echipare
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • #72
                          Capetele de bara Lemforder Made in Turcia sunt de aceeasi calitate ca cele Made in Germania?

                          Comment


                          • #73
                            Un capat de bar Lemforder de 90 ron e ceva de capul lui?
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • #74
                              am cumparat astazi bratele echipate, bucsi bara stabilizatoare, ferodouri spate, placute fata toate de origine... undeva la 670 lei bieletele si capetele de bara sunt trw aproape noi, data trecuta capetele de bara de la trw m-au tinut 20.000km sunt curios cat de bune sunt piesele de origine...

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by micutzu666 View Post
                                Un capat de bar Lemforder de 90 ron e ceva de capul lui?
                                Am eu Lemforder de 136 000 si sunt ok!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google