Piese Schimbate Pe Garantie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by yo9ict View Post
    Polistiren sofer, caracasa filtru aer+filtru aer, timonerie. Urmeaza peduncul sofer+garnitura iesire turbo.
    Ce a avut carcasa filtru aer? Te întreb pentru ca la mine răsufla afar aer pe la carcasa destul de mult și cred fără sa cunosc mecanica mai scade din aportul de aer acolo unde trebuie. Ma gândesc sa-i pun ceva banda moale cu rol de sigilare pe lângă capac

    Comment


    • #17
      Mie mi-a fost refuzata schimbarea polistirenului de la podul pedalier.Am trimis mail la VC si astept raspunsul lor.

      Comment


      • #18
        Am fost sunat de cei de la Vocea Clientului si mi-au spus ca nu au mai fost incidente de acest gen,respectiv deteriorarea polistirenului de la podul pedalier,drept pentru care ei nu considera ca trebuie sa fie inlocuit pe garantie!Si mi-a urat si o zi placuta!!Pai sa nu le zici de mama si alte neamuri?!?Credeti ca ar trebui sa depun o sesizare la ANPC?Am vazut aici,pe forum,ca multi colegi au schimbat acest amarat de polistiren pe garantie.Sunt dezorientat.Adica de ce la unii se schimba si la altii nu?
        Last edited by Marian SLZ; 7 May 2015, 15:01.

        Comment


        • #19
          Mda, trimite si o reclamatie la ANPC, poate se vor misca mai cu talent data viitoare, mai ales ca exista un precedent (@bobbyred).

          Comment


          • #20
            La Vc daca o prinzi pe aia nf, te refuza politicos...
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #21
              Originally posted by Marian SLZ View Post
              Am fost sunat de cei de la Vocea Clientului si mi-au spus ca nu au mai fost incidente de acest gen,respectiv deteriorarea polistirenului de la podul pedalier,drept pentru care ei nu considera ca trebuie sa fie inlocuit pe garantie!Si mi-a urat si o zi placuta!!Pai sa nu le zici de mama si alte neamuri?!?Credeti ca ar trebui sa depun o sesizare la ANPC?Am vazut aici,pe forum,ca multi colegi au schimbat acest amarat de polistiren pe garantie.Sunt dezorientat.Adica de ce la unii se schimba si la altii nu?
              MINCIUNIIIIIII, (contacteaza-ma PM pentru detalii )eu am schimbat acel poristiren dupa ce au comandata de 3 ori,plus ANPC exact cum ti-a comunicat si Razvan(Aris86) schimbarea o vezi dupa ce ajunge reclamatia la ei


              mumus

              Exact,la V.C. oricum cand suni te refuza din prima politicos.....
              Doar nu vrei sa tina cu tine client !


              Apropo se inlocuieste si ambreiajul pe garantie ....dureaza cca.3 sapt. rezultatul este fix "0" dupa un anumit numar de Km problema reapare (materiale ecologice......schimbare cu unul BUN pe cheltuiala clientului,Dacia cunoaste aceasta situatie pentru 1.5Dci-90Cp)
              Last edited by bobbyred; 8 May 2015, 00:48.
              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

              Comment


              • #22
                si la 0.9 TCe e problema cu ambreiajul...dar m-am saturat de cei de la dacia. Am o bataie sub masina, efectiv simt in pedala de acceleratie la hop-uri si am citit pe forumurile din .de ca ar fi ceva conducta ce iese din clips.

                Astia de la Cluj m-au luat cu misto-uri ieftine ca n-are cum, doar ei conduc masina zi de zi nu eu. Plus un zgomot undeva in bord, mijloc. Aceleasi misto-uri ieftine...

                Comment


                • #23
                  Originally posted by NadgobSuiram View Post
                  inlocuit kit ambreaj la 30000km, plus reglaj far stanga parca, ca avea un o ureche rupta

                  salut

                  la inceput iti cloncanea ambreiajul cand masina statea la liber?

                  Comment


                  • #24
                    Se adauga si un Bloc de lumini schimbat tot pe garantie

                    la comutare de pe faza scurta pe lunga imi taia tot) te lasa doar pozitii ......si cu emotii,transpiratie etc
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • #25
                      salutare!

                      a schimbat cineva scaunul soferului pe garantie pentru ca scaunul avea joc din glisiera?!

                      prin joc ma refer la balans fata spate din mecanismul de culisare.

                      merci!

                      Comment


                      • #26
                        Cel mai probabil îți vor schimba glisiera nu tot scaunul.

                        Poate nu mai deschizi n topicuri cu aceleași probleme, știu e nasol că mașina e nouă dar unele probleme au mai fost tratate din 2012 până acum.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by justalexu View Post
                          salutare!

                          a schimbat cineva scaunul soferului pe garantie pentru ca scaunul avea joc din glisiera?!

                          prin joc ma refer la balans fata spate din mecanismul de culisare.

                          merci!
                          Scaunul nu il schimbat ,in schimb iti schimba cadrul de la el...a festuat Ten aceasta opretaiune..
                          si urmez si eu Miercuri (scaun blocat )
                          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                          Comment


                          • #28
                            La mine s-au inlocuit urmatoarele:
                            Kit ambreiaj la aprox 28.000 km
                            Armatura scaun sofer - scartaia foarte tare
                            Bloc de lumini
                            Navigatie - Se blocase, si nu s-a mai putut face nimic, nici macar resoftare
                            Timonerie

                            Comment


                            • #29
                              Cam multe probleme pentru aşa puţini kilometri, însă cel mai important este faptul că ţi-au fost rezolvate (schimbate) pe garanţie.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by bobbyred View Post
                                1.Planseu fals podea sofer(poristiren)
                                2.Tubulatura intercooler
                                3.Vopsit capota,cadru porbagaj,usi dr fata+spate
                                4.Schimbat culise geamuri electrice fara (prima data au gresat,fara rezultat)
                                5.Reglaj faruri
                                De ce ai schimbat culise geamuri electrice?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google