Pista sannicolau va fi distrusa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pista sannicolau va fi distrusa?

    Am aflat de acest site de pe youtube unde am vazut o filmare de pe pista de la Sannicolau Mare.Acuma pista ii terminata in proportie de 40%.Pista a fost proiectata de tatal meu si asfaltata de un prieten de a lui care lucreaza la o firma de drumuri...Dupa alegeri sa dat o hotarare de la primarie ca sa strice pista ...Deoarece sunt pasionat de masini as dori sa fac ceva ca sa impiedic acest lucru si de ce nu poate cu ajutorul unui club sa obtinem o sponzorizare ca sa terminam pista.Am fost si eu pe 6 septembrie la pista si am ramas uimit de ce am vazut acolo...Eu zic k ar fi pacat sa renuntam la locul acela mai ales k deja ii facut 40 %...Dak stiti pe cineva care m ar putea ajuta cu problema asta ar fi foarte bine...Sau sa ne strangem toti acolo la pista si sa mergem la primarie sa schimbam decizia luata...Ma puteti gasi la nr 0726445567...Ms

  • #2
    Decizia nu a fost luata din cauza deranjului...Vor sa construiasca nush ce campus fix pe locul ala...Presimtirea mea ii ca o sa strice pista o sa sape niste gropi si o sa ramana asa...Cunosc sannicolau si sunt si alte locuri de constructie nu fix unde ii pista

    Comment


    • #3
      Ce putem face noi? Din pacate sintem mici si invizibili pentru cei cu bani
      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

      Comment


      • #4
        Chiar daca sunt putine piste se strica si din acelea. Acest sport si anume motorsportul e la pamant in Romania. Mare pacat daca se va distruge

        Comment


        • #5
          Timisorenilor, aradenilor, aveti si voi prieteni ziaristi- sau faceti-va!-pe la vreo televiziune locala, nu se poate! Ce Dumnezeu! Daca exista ceva si se poate interveni, de ce sa nu incercam? Pai daca tot timpul am sta fara sa facem nimic...Semnez si eu orice petitie, cerere sau ceva asemanator desi sunt( fizic) la sute de km de voi. Pe ei!
          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

          Comment


          • #6
            Potzi incerca si pe sati la roadrunners,din cite stiu ei merg destul de des acolo si sunt si destul de influentzi citziva din ei,merita sa incerci!
            sigpicnu o mai vind...am donato

            Comment


            • #7
              Dupa alegerile locale sa hotarat sa se construiasa un campus un liocol acela
              eu propoun sa mergem sa vb cu primarul k sa schimbe locatia campusului

              Roadrunners sunt cei care au fost cu nissanu 350z? Si ferrari?
              ma gandesc k poate ei cunosc ceva oameni puternici in tm care pot sa schimbe decizia primariei

              Dak poate cineva sa ii anunte si pe roadrunners sa vedem poate gasesc ei o solutie
              Last edited by Seba; 3 October 2008, 11:17.

              Comment


              • #8
                Terenul in proprietatea cui e? Asta trebuie aflat in primul rand. Apoi, trebuie aflat cine o sa foloseasca terenul. Dupa asta, cine ce castiga din toata treaba asta. Trebuie verficat in ce consta proiectul si cum poate fi combatut in ochii celor care nu sunt interesati de pista. Trebuie propus un proiect care sa dea cel putin la fel de mult de castigat pentru cel care are puterea de decizie in ceea ce priveste terenul. Eventual, propusa o taxa pentru cei care folosesc pista, gasit sponsori, repozitionarea proiectului in curs etc. Totul trebuie privit prin portofel.

                Apoi... Umblat cu hartiuta de la om la om, cersind o semnatura. Asta daca mai merita. Pt ca daca cel care detine terenul are mai mult de castigat daca distruge pista... All hope is lost.

                Oricum, trebuie organizare daca e luata in serios problema.
                Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

                Comment


                • #9
                  Terenul apartine de primarie...Iar proiectul de campus tot de primarie ii sugerat...Vor sa mute o scoala din oras pe terenul unde ii pista...Sa faca internat pt astia care vin de pe sate la sannicolau..Da ma intreb oare cine vrea sa stea la internat cand sta la 9 km de casa

                  O sa mai vb cu taica miu (lucreaza in primarie)sa vad cand ar trebui sa inceapa lucrarile pt campus ca sa vedem cat timp mai avem la dispozitie

                  Nu mai posta in limbaj mirc si nu mai posta consecutiv. Foloseste butonul "edit" ca sa-ti aduci completari/modificari la propriul post.
                  Last edited by Seba; 3 October 2008, 11:19.

                  Comment


                  • #10
                    Trist frate sa aud asa ceva..sunt deja interese financiare..
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Deci multa carne in frigider, care este pe persoana fizica, semnez si eu pe persoana fizica care este sa fie pista mai departe domnule.

                      Disclamer: Limbajul a fost folosit in cunostinta de cauza. Adica ca sa intelege toti
                      No, apoi blana
                      Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                      ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                      Comment


                      • #12
                        Deci nu se poate e chiar super pista aia, si aradenii am fost acolo . Eu personal am fost de vreo 3 ori,si e fain.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Orice ii posibil in lumea asta.. Totul consta in bani daca puteti strange si aveti bani totul se rezolva cu "o mica Atentie" de fapt in cazul asta una mai mare.. Suntem in romania tara tuturor posibilitatilor.
                          LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                          Enter the Matrix

                          Comment


                          • #14
                            Bun, e proiectul Primariei, dar ce castiga Primaria din asta? Cine se ocupa de construirea internatului? Au aia ceva pile pe la Primarie? Are Primaria fonduri la dispozitie si nu stiu ce sa faca cu ele? Un internat nu e tocmai mall cu super-parcare imensa, poate fi pozitionat altundeva, fara sa incurce pista. Cautati mai multe asemenea locuri si mergeti cu o propunere si vorba buna la cine trebuie. Si daca chiar nu merge cu vorba buna, atunci cu o atentie... Ceva mai mare. Daca mai aveti si cunostinte prin Primarie, intrebati si faceti in asa fel incat sa aflati cu cine trebuie vorbit si ce anume poate fi facut sa nu vi se inchida usa in fata. Mult succes! Va tin pumnii!
                            Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

                            Comment


                            • #15
                              Pai daca se distruge pista de la sannicolau, mai ramane cea de la arad (dar care nu e moca). Pacat ca nu se ingrijeste nimeni de promovarea motorsportului, dar toti vor rezultate. Tara de....No comment. Pun pariu ca alta pista nu se va face in loc, deci judetul timis va avea pista nu...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google